Author Topic: F3J-F6J  (Read 6043 times)

Offline zevs59

  • Newbie
  • *
  • Posts: 26
F3J-F6J
« on: March 06, 2016, 01:56:38 PM »
Nije vise potreba za ucestvovanjem, nego koliko imas para.Slusam vas 2-3g.kako kenjate,ali nista ozbiljno ne preduzimate.Zar nismo u kapitalizmu.Zar ne mozemo da se udruzimo i da napravimo novi Club.Vidim da poprilicno, pojedinci dobro zaradjuju,pa se poprilicno razbacaju sa temama,ali sve ide traljavo,nikako.Nemam nameru nkog da vredjam!!!!?,ali pojedinci kao Megic,Mirce,se zalazu da poboljsaju ovu nasu,ucmalost,apatiju,itd.. Koliko vidim svi bi zeleli da ucestvuju u takmicenja,sastajanja u globalu,pa cak na EU nivou. SABURO koliko sam shvatio,ti si ostvario ovaj post,sajt.Otvori privatan racun,ili na svoj,ako imas.Nadam se da ima jos postenih iz bivse Juge,koji bi ulozilineku kintu,!!??.Za pocetak moze 2EU.Pa naravno moze da bude centar i NS,ali da se sastanemo jednom godisnje tu.Da prosirimo prijateljstva,jer ovo ujedinjuje LJude. (pijemo)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: F3J-F6J
« Reply #1 on: March 06, 2016, 04:04:43 PM »
Pošto je tema u elektro jedrilicama, evo predlog, druženje može biti u Senti i Szegedinu 8 - 9 - 10 aprila.
U petak, 8. april, dodjite kod mene u Modelarski Kombinat, a u subotu idemo u Madjarsku na Eurotour takmičenje.

Modelari iz Subotice i Sente i učestvuju, takmiče se u F5J i F5J-400 klasi.

Ko želi može doći u Sentu u petak, malo se družimo, pa u subotu pravac Szegedin...

Ovo je bilo predlagano i prošle godine, ali nije bilo odziva...
Možda sada bude bolje...

 (pijemo)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: F3J-F6J
« Reply #2 on: March 06, 2016, 06:16:13 PM »
Pošto je tema u elektro jedrilicama, evo predlog, druženje može biti u Senti i Szegedinu 8 - 9 - 10 aprila.
U petak, 8. april, dodjite kod mene u Modelarski Kombinat, a u subotu idemo u Madjarsku na Eurotour takmičenje.

Modelari iz Subotice i Sente i učestvuju, takmiče se u F5J i F5J-400 klasi.

Ko želi može doći u Sentu u petak, malo se družimo, pa u subotu pravac Szegedin...

Ovo je bilo predlagano i prošle godine, ali nije bilo odziva...
Možda sada bude bolje...

 (pijemo)

 mmmm
Veljko

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: F3J-F6J
« Reply #3 on: March 06, 2016, 09:21:33 PM »
Dobro si ti Magik stavio ono  mmmm, jer sad kad sam malo bolje pročitao prvi post, jebem li ga šta je Zevs hteo da kaže...
Baš i ne razumem...

No, kako god, za vikend 9 - 10 aprila je F5J i F5J-400 Eurotour u Szegedinu, pa ko voli jedrilice eto sjajne prilike da se ode, svašta vidi, da se modelari druže, a neki će se i takmičiti.

Što se tiče Sente, odavde je Szegedin na 50 km, pa eto prilike da se vidimo i družimo dan pre takmičenja, a u subotu ujutro idemo u Madjarsku...

Ne znam da li se ova vizija "uklapa" u prvi post, nisam ga razumeo...

Nego, Magic, ima li nade da te nekako "uvučemo" u F5J?

Uzdravlje...

 (pijemo)
« Last Edit: March 06, 2016, 09:23:58 PM by mirce »

Offline zevs59

  • Newbie
  • *
  • Posts: 26
Re: F3J-F5J
« Reply #4 on: March 07, 2016, 12:57:44 PM »
Mirce,vidis ta vizija o kojoj govoris nije lose za dobre odnose sa drugim klubovima, mislim Segedin EU !!!?. A sta je sa nasim klubovima. Pa ovde saka ljudi ima svoj klub.Imam utisak kao da sam u despotovini Vuka Brankovica.Bilo bi dobro da se udruzimo,pa neka Subotica-Senta budu glavni, Centar,modelarstva.Hajde da svi koji su clanovi ovog foruma,svako u svom mestu stanovanja ubedi pristalice,zaljubljenike i okorele samotnjake,da se uclane u nas klub.Sta mislite da li mozemo tako nesto uraditi,pa da pariramo drzavi,RATEL-u.Ova drzava jos ima poltrone koji rade za nju,pa njima ne odgovara da imaju konkurenciju,tako sam na sajmu za miliciju i vatrogasce sreo dasu koji pokusava da uvalja Kvadro-koptere, sa nekim englezom,cak je dasa dobio dozvole, ali ga ne interesuje da komercalizuje za nas, neciji dupelizac.Zato pricam o udruzenju kao najbolji vid borbe ,za nas modelare,da dokazemo njima da grese.Puno pozdrava od Zorana Subica. (work)

Offline zevs59

  • Newbie
  • *
  • Posts: 26
Re: F3J-F6J
« Reply #5 on: March 07, 2016, 01:36:21 PM »
Ako nadjem vremena,rado bih dosao do Sente.Nezgodno radim,po smenama,jos malo pa odoh u penziju.Nadam se da cu tad imati vise vremena za modelarstvo.Nebih se bavio sa nekim takmicenjima,jer u mojim godinama slabije vidim,koordinacija ruku nije tako precizna,ali za vas mlade jos ima nade.Dobro bi bilo da postanemo glavni region za modelarstvo,takmicenje,pa i prikazivanje novoga u elektronici,motorima. Pratim sajt Esprit tech,USA,i tamo se odusevim kakve imaju stanice,Jeti model.Ljudi nude na sve moguce nacine,modele,elektroniku,ja mislio njihova pamet,kad ukapiram da Cesi to valjaju.Zar nemozemo mi da napravimo nesto tako pa da nemoramo da uvozimo.Pa makar bila prosta i jeftina stanica i prijemnik.Tako bi sopstvenu pamet iskoristili i RATEL-u zapusili usta.Znate kakve probleme prave.Toliko od mene,za sad!!?.

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: F3J-F6J
« Reply #6 on: March 07, 2016, 03:25:15 PM »
Zorane, pročitaj ovaj topik, napisan je od juče do danas:
http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,14976.msg109331/boardseen.html#new

Ko razume... :sljus

I sad treba nešto kažeš, napišeš? Odmah upadaš u situaciju da moraš da se pravdaš, objašnjavaš...
Kome to treba?
Sekiracije i ovako ima na odmet...
Dobro kaže Bane, najbolje je ne priključivati se na Forum.

Ne vredi...

Vremenom, nadju se ljudi na istim "talasnim dužinama".
Kao pojedinci teško da se nešto može uraditi, a kao društvo (i modelarsko i generalno) tu smo gde smo, baš zato što se ponašamo kako se ponašamo.

Priču sa klubovima smo videli u postovima oko Pravilnika, koji je trenutno "rak rana" modelarstva, pa nema dogovora.


Ako uvatite vremena, dodjite u Sentu, malo ćemo se družiti, popiti koju rakijicu, možda bude i neki roštilj, a ako vreme dozvoli, možemo ići i na letenje...


A što se tiče elektro jedrilica, ipak je ovo topik o tome, Subotičko - Senćanski modelari se spremaju za F5J i F5J-400 takmičenja.
Neki novi modeli već lete, neki se čekaju da stignu, ovi od prošle sezone su spremni...

Na Forumu Rajker prodaje odličnu jedrilicu za F5J-400 klasu, sa takvom se takmiče Viktor i Lorika.
Cena je smešna u odnosu na kvalitet, pa eto prilike da se takmičarska ekipa poveća.

Uzdravlje

 (pijemo)

 

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: F3J-F6J
« Reply #7 on: March 07, 2016, 05:51:14 PM »
Quote
Dobro bi bilo da postanemo glavni region za modelarstvo,takmicenje,pa i prikazivanje novoga u elektronici,motorima.
Jeste večita tradicionalna težnja po folkloru, da se "ovde" postavi centar svega i svačega, a najbolje bi bilo centar celog sveta. Iako zemaljska kugla na svojoj površini nema centar, već u središtu, bilo bi dobro da je on ipak ovde negde blizu nas.

Koliko mi nismo centar ni svog modelarenja, vidi se iz malog znanja o tehnici modelarstva uopšteno, sa skromnom tradicijum koji se još skromnije predaje ili nikako, ne proizvodi se ni šračići za modelare, ni obična šper ploča a kamo li radio elektronika u užem okruženju, jedino ostaje da postanemo centar samima sebi kao ljudi. Verujte da je i to veliki rezultat ako neko postigne i ne oseća se izgubljenim u svetu, jer vidi da su razni centri jako daleko od nas.

Centar sveta je već odnedavno postao virtualni bezdimenzioni svet, u kojem sada komuniciramo. Ujedno su i modelarski klubovi ovde, kao i sve što je danas relevatno za ovaj hobi u pravom svetu. Dakle sve je već tu ili tamo ili koga briga gde, jer je ceo svet samo jedno veliko selo.  :big smile


Uostalom, F6J kategorija ne postoji, a F3J je bezmotorna jedriličarska klasa po FAI, dok se u citatu govori o motorima i elektronici.
http://www.mat.uc.pt/~pedro/ncientificos/FAIclasses.html
Znam da je greška, ali u tehnici se sve greške skupo plaćaju, a što je osnovna priroda modelarstva.





« Last Edit: March 07, 2016, 05:58:39 PM by tibeteagle »