Author Topic: Prekid rada motora  (Read 6619 times)

Offline Boban

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
Prekid rada motora
« on: February 17, 2016, 12:35:35 PM »
Pozdrav molio bih za pomoc Prijatenju sam radio ugradnju nove rc opreme u njegov brod ugradio sam motor brushlles outruner 790kv 550w i Car ESC 60ampera Stanica 4kanala 2.4ghz na razdaljini od 5metara sve radi savrseno na razdaljini od 15-20 metara dolazi do prekida rada ,vratim palicu u neutral i opet par sekundi ok i opet iskljuci rad motora.Probao sam drugi nov predajnik i prijemnik ista stavar lampica prijemnika radi i kada je u prekidu rad motora. Probao sam rad motora bez opterecenja ista stvar. Pomoccc

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Prekid rada motora
« Reply #1 on: February 17, 2016, 12:56:18 PM »
Lupam sad, baterija u predajniku?

Offline Boban

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
Re: Prekid rada motora
« Reply #2 on: February 17, 2016, 01:22:22 PM »
Proverena ok  Na predjniku je aku baterija 12v

Offline Boban

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
Re: Prekid rada motora
« Reply #3 on: February 17, 2016, 01:23:24 PM »
Predajnici i prijemnik je Hoby king mozda kvalitet

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Prekid rada motora
« Reply #4 on: February 17, 2016, 01:25:20 PM »
Moze svasta da bude. Ako mozes okaci snimak kako to radi i celog setapa. Ovako na slepo ne verujem da ces dobiti mnogo pomoci.

Offline Boban

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
Re: Prekid rada motora
« Reply #5 on: February 17, 2016, 01:27:01 PM »
Dali moze biti problem sto specifikacija motora kaze da je radni napon 11.1v  do 18.5v  a meni padne napon ispod 11.1v ???

Offline Boban

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
Re: Prekid rada motora
« Reply #6 on: February 17, 2016, 01:27:55 PM »
Ok veceras postavljam slike

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Prekid rada motora
« Reply #7 on: February 17, 2016, 01:49:40 PM »
Dali moze biti problem sto specifikacija motora kaze da je radni napon 11.1v  do 18.5v  a meni padne napon ispod 11.1v ???

Vrlo je moguce ! Posle tih par sekundi sto motor ne radi, baterija se "regenerise" i povrati napon na iznad 11.1V. Inace ja sam izbacio onu pistalicu (voltage tester) iz modela jer cim dam gas napon baterije padne ispod definisanog donjeg limita i ovaj krene da pisti kao lud. Cim oduzmem gas, voltage tester prestane da pisti.

Mozda i ESC ima definisan "low voltage cutt off". Ponasanje ESC-a u ovom rezimu moze biti definisano na razne nacine: potpuno iskljuci motor, ili smanji gas na max 50% (kao sto sam ja setovao).

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Prekid rada motora
« Reply #8 on: February 17, 2016, 04:37:02 PM »
probaj da uradis "range test" tj test dometa stanice na suvom...a mozes da probas i camac da vrti u vodi ali da ga vezes ili drzis rukom tada ces ustanoviti da li se motor gasi zbog ESC tj pada napona

p.s.meni se nesto slicno desavalo na modelu aviona par puta hoce nece i onda je skroz zamro motor i ustanovio sam da je ESC "gekno" a daje napon za prijemnik pa je zapravo polu ispravan
« Last Edit: February 17, 2016, 04:38:37 PM by sloba_b »

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Prekid rada motora
« Reply #9 on: February 18, 2016, 12:11:06 AM »
Nije do pada napona na motoru. Ako sve radi na 5m a ne na 20m onda je nesto drugo. Obrati paznju da nisi u nekom range test modu, koji je pravljen za tako neki malecki domet. Ako sve radi na 5m, onda je samo relacja predajnik - prijemnik. Ne vidim sta moze drugo biti.

Offline Boban

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
Re: Prekid rada motora
« Reply #10 on: February 18, 2016, 12:59:15 PM »
Sinoc sam probao test sa brushed setapom   do 300metara sve radi super    Na uputstvu sam procitao da ESC mora biti udaljen od prijemnika i antene da nebi pravio smetnje a meni  ESC stoji tik uz prijemnik   Jedan modelar mi kaze da stacionarne baterije  12v 7ah za UPS koju ja koristim  nema dovoljnu amperazu-- snagu   kao sto imaju Lipo baterije i da je to problem Danas cu probati sa klasicnim starter akumulatorom od 120 ampera za skutere     

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Prekid rada motora
« Reply #11 on: February 18, 2016, 03:59:01 PM »
sad sam zbunjen..... mozda je najbolje da slikas ti to, snimis, pokazes sta je to, kakav je to sklop. Ako hoces naravno, ako ne onda nista.

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Prekid rada motora
« Reply #12 on: February 18, 2016, 04:44:48 PM »
Na uputstvu sam procitao da ESC mora biti udaljen od prijemnika i antene da nebi pravio smetnje a meni  ESC stoji tik uz prijemnik   J
Ja sam se uverio(doduse na avionu) i to vec dva puta na svoju stetu da esc i prijemnik jedan pored drugog moze dovesti do gubitka signala.Dva puta sam oborio avion tako da na tren izgubio signal,,(a posle kad se vrati nema spasa pogotovo kod brzih aviona)i na karaju se ispostavilo bas ova greska.Otkad sam odvojio esc od prijemnika maximalno sto je moguce,nikad vise nisam gubio signal.Evo jedan od tih kobnih gupitka signala.......


Nije sramota učiti !!!