Author Topic: Narucio sam sa HK ali..  (Read 13224 times)

Offline Che che

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 57
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #15 on: February 02, 2016, 06:11:33 PM »
Ja sam uzeo neke Zippy i te Rhino.. ne znam kakve su. valjda ce da valjaju.. Za helikopter mi treba..
I to nisam ni gledao mAh nego dimenzije i tezinu.. tako da su Zippy 500mAh a Rhino kao 610 mAh.. s obzirom da mi trebaju 450 kao nominalno nadam se da ce ove biti taman.. Ono, kontam dimenzija i tezina je ono sto je prava mera, kad vec ne mogu da verujem tim ciframa.. A oni neka pisu sta misle da je.. :)

Koje su kao ono na ceni baterije generalno?
« Last Edit: February 02, 2016, 06:14:58 PM by Che che »

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #16 on: February 02, 2016, 06:27:38 PM »
Rhino su po meni bile najbolje baterije.

Imao sam razne baterije neke i po 4 puta skuplje od tih Rhino, ali se ispostavilo da su Rhino bolje, znaci ne samo 3 puta bolji odnos cena kvalitet vec apsolutno bolje.

Zadnje Rhino sam kupio 2013. i ispostavilo se da im je kapacitet skoro isti kao kapacitet Rhino baterija koje sam kupio jedno 4 godine pre toga (oko 15% manji nego kad su ove prve bile nove).

To znaci da su te baterije stajale u skladistu i ostarile su... E sad, nisam ja kupio 10 hiljada baterija pa da znam da je svaka bajata... Nego 4 komada.... (tri su bile bajate, a jedna sa jednom neispravnom celijom).

  pozzz

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #17 on: February 03, 2016, 11:12:58 AM »
Hajde da podelim utiske o baterijama kupljenim sa banggood_a.

ZOP power, deklarisano (4.2Ah, 40C), izmereno (C procena) (3.85 Ah, 20C, 340 grama).
Lion power, deklarisano (4.2Ah, 30C), izmereno (C procena) (3.65 Ah, 12C, 282 grama).
....

Ajde reci mi kako si ti to procenio/izmerio toliko manji C u odnosu na deklarisan ? Vise nego 50% manje ????

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #18 on: February 03, 2016, 11:30:50 AM »
Izmerio nisam, a to sam i napisao.

Sve ostale baterije koje imam, a dosad sam ih imao na desetine, se skoro nisu grejale na pocetku praznjenja. Najbolje od njih, te Rhino su se grejale na samom kraju praznjenja recimo u zadnjih pola minuta. To sam osetio tako sto drzim bateriju rukom dok probam.

Te Lion power se greju od samog pocetka praznjenja, oseti se mozda posle 20_tak sekundi, izgleda dok toplota prodje kroz one plasticne omotace.

Temperatura je to sto ubija baterije.

Trajanje praznjenja je bilo skoro 10 minuta (to je oko 6C) pa sam procenio da bi ove baterije bile vrele da sam ih praznio sa duplo toliko recimo 12C.

Necu da ih praznim brze jer mi cilj nije bio da kupim baterije da bi ih samo testirao (i unistio testirajuci) nego da letim sa njima.

Takodje sam napisao da sam to uporedjivao u odnosu na po meni najbolje baterije (onda kada su bile najbolje), Rhino, znaci ako su Rhino bile deklarisane sa 25C ove su po meni 12C.

Te Lion power baterije su znacajno lakse od drugih pa im onda to sto imaju veci otpor i nije za zameriti, samo, onda ih treba upotrebiti na modelu na kome neces da praznis baterije za 3 minuta....

pozzz

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #19 on: February 03, 2016, 12:07:49 PM »
Da dodam pojasnjenje i za te ZOP power.

Oseti se da imaju nesto manju snagu kad ih opteretim maksimalno, nego sto su imale Rhino. A ako su Rhino bile 25C onda je moja procena da su ove 20C.

Od baterija sam imao polyquest, A123, kokam i najvise tih Rhino.

Rhino imam od 20C i 25C gomilu komada, zato sam ih i uzeo kao referencu.

Kad su nekad bile sveze imale su prakticno nazivni kapacitet, ove sa banggood_a imaju znacajno manji kapacitet od nazivnog (to sam merio), tezina ovih Zop power je prakticno ista.

Nadam se da ti je sad jasno sta sam uradio i napisao. Sve je to bilo iz najbolje namere, cisto da ljudi znaju sta ih ceka, a na kraju krajeva te ZOP power su po meni dobra kupovina jer su jeftine (ako uracunamo i to da je postarina sa banggod_a besplatna, one su u rangu tih Rhino sto se tice cena/kvalitet, samo treba uzeti 40C, ako hoces da dobijes 20C).

pozdrav


Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #20 on: February 03, 2016, 02:21:45 PM »
Ama druze znam da si imao najbolje namere, ne ljuitim se. Nego je i mene zanimalo na koju foru izmeris C baterije. Procena me, da izvines, ne zanima. Medjutim ako si imao gomilu baterija, uzimam u obzir i tvoju procenu - tacnije iskustvo.

Opet bez nekih merenja tesko mogu da prihvatim da je realni "potencijal" (C) baterije duplo manji od deklarisanog. Verujem da jeste manji (marketinske fore), ali bas duplo, e to mi je bas neverovatno.

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #21 on: February 03, 2016, 03:07:27 PM »
Pre dosta godina sam prvi put uzeo te Rhino i posto sam pre toga imao te kokam (koje su kostale oko 100 EVR_a) jedan clan foruma (magic, moj drugar, valjda i dalje...) je pomislio da mi nije dobro kad sam izjavio da su te Rhino (kostale su oko 30 EVR_a) bolje od tih kokam.

Mene nije zanimalo sta neko pise na bateriji i koliko one kostaju, cim sam probao baterije videlo se (osecalo se) da su dosta bolje od tih kokam...

Inace imam opremu sa kojom bi mogao da izmerim sta mi padne na pamet i da krenem u naucno istrazivanje, ali to mi nije cilj imam ja pametnija posla od toga...

Da bi se izmerio C treba da se gomila baterija unisti, znaci da se prazne sa nekom strujom (recimo 20C) i da se vidi koliki broj ciklusa mogu da izdrze. E sad nema dogovora izmedju proizvodjaca koliko to baterija treba da izdrzi ciklusa da bi bila baterija.... ima samo dogovora da kad joj kapacitet opadne za 20% onda se racuna da je gotova.

E sad, veliki broj ljudi su necasni i bezobrazni i bez ikakvog pardona ce te prevariti...

Zamisli kad pise na bateriji da ima 4.2Ah, a ona u stvari ima 3.65Ah, a svako ko ima najjednostavniji punjac moze to da proveri bez po' muke...., a da bi izmerio "C" treba ti data acquisition od nekoliko kanala i treba ti unistenje baterije da bi to ustanovio.

Znaci na kapacitetu su slagali 15%, a nega moze svako dete da izmeri )znaci znace istog dana... Sta treba onda ocekivati od "C" da su slagali...

E sad kad bi neko bio zaludan i imao opremu za merenje i imao gomile baterija da ih ne zali... Mogao bi da se meri napon, struja, vreme, unutrasnji otpor, snaga, temperatura, broj ciklusa, kapacitet...
Kad bi imao sve podatke onda bi mogao da krenes da pises naucni rad i da pokusas da napravis zakon po kom bi mogao da procenis krive na nekim drugim baterijama i recimo da predvidis iz par praznjenja sa svim merenjima koliko neke nepoznate baterije imaju C...

E to se meni ne da da radim vise volim da nesto drugo radim... Pa sam onda na osnovu iskustva doneo te procene i jos napisao da nisam merio nego da sam procenio... znaci mozda to nije tacno u 10%, ali je u sustini tacno, za onog ko hoce da kupi te baterije to je dobar pokazatelj.

Pre nekoliko meseci sam uzeo jednu malu meckicu (A klasa) i naravno uvalili su mi kosku... Srecom ja sam inzenjer i to ne onaj od grupe knjiskih moljaca... pa sam sam sve popravio i doveo u red.
Sad bih imao iskustva da odem sa nekim i procenim da li valja taj tip automobila (sad znam sta sam trebao da gledam), a do pre par meseci nisam znao.... dzaba sto znam i u praksi i teoretski popravim kad nemam iskustva sta bi moglo da se kvari, nikad me kola nisu zanimala....

pozzz

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #22 on: February 03, 2016, 03:30:57 PM »
E moram i jos jednom da kazem i ovo:

To su dobre baterije za njihovu cenu. Ja ne bih vise uzeo te Lion power jer nisu za mene (volim da udaram po gasu povremeno...), ali ZOP power su za tu cenu odlicne.

Jedino sto bi prodavci tih baterija u mojim ocima bili mnogo bolji da ne lazu nego da su stavili stvarne podatke, ali sta cete... i sa stvarnim podacima (bez i malo preterivanja to su dobre baterije), ali morali su ipak i pored toga da lazu... HK to nije radio, Rhino su na pocetku bukvalno imale onaj kapacitet koji pise...

Takodje moram i da kazem da je ovo prvi utisak i da stvari mogu biti gore posle recimo 50 ciklusa, e kad prodje tih 50_tak ciklusa reci cu opet sta sam primetio.

pozzz


Offline Che che

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 57
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #23 on: March 12, 2016, 07:22:58 AM »
Eo me da se javim.. obecao sam.. :)

Nije stiglo nista sto se onih HK paketa tice.. Kuckao sam se sa njima tamo na chatu i kao jedan paket se vratio i to je potvrdjeno i vratili su mi bodove na nalog. Ali drugi kao jos nije.. I sad kad se setim jednom nedeljno ih cimnem ali kao jos nije taj drugi stigao nazad. Tako da ne znam.. 60e +- nesto mi je zarobljeno...

E sad sa tim parama tamo na nalogu sam u dogovoru sa Vladom narucio sta mi je trebalo, to stigne njemu negde u inostranstvo pa on posle donese nekako i posalje. I to je SUPER. Vlada je super, jako sam zadovoljan i srecan sto sam se povezao sa njim.. HVALA PUNO!!

Sto se tice baterija, stiglo je, sljaka sve super za sada... Stigao je i neki punjac, jeftina varijanta i ploce za paralelno punjenje.. Naravno odma sam prvi dan napravio manji kurslus i dalje mi nije jasno tacno kako (mislim da sam balans umesto u 3s zastekao u 4s).. No nije to bitno, za sad sve radi bas lepo. Posto kao koliko sam upoznat ne valja to paraleno punjenje ako su baterije drugacijeg otpora (ili tako nesto) a ne mogu to nikako da izmerim, punim ih paralelno jedno 5-6 komada, pa kad dogu na 90% (oko 4,15v) prekinem i onda samo jednu po jednu 5-6min samo dopunim i izbalansiram. Mislim da nije to los sistem..
Baterije i Rhino i Zippy se za sad jako lepo drze.. Podigao sam tajmer sa 3 na 3,5 minuta jer ostaje po 50-60% kao baterije. :D
Dako da eto.. sve divno osim ovih pacera sa HK sto jos ne priznaju da se paket vratio.. Msm ja stvarno nisam primio paket, nije nista stiglo...





Offline Boban

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #24 on: April 06, 2016, 12:06:39 PM »
Ja porucujem preko madjarske i sve je super ako nekom treba nesto nek se javi roba stize od 7 do 10 dana do mene tj. u Suboticu

Offline Boban

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #25 on: April 06, 2016, 12:08:34 PM »
Ali samo  EU skladiste

Offline n.artur

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 95
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #26 on: January 15, 2017, 06:39:39 PM »
Da li je neko narucivao nesto skoro sa HK, da li stavljaju racun u paket.
Pitam zbog carine?
Losi 8IGHT 4.0 + Alpha RyanLutz + Spektrum Servo
Losi 8IGHT 4.0 Elektro + Savox Servo
Losi 8IGHT-T 2.0 RR + P5XL-T + Savox + Spektrum
Spektrum DX4R

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #27 on: January 16, 2017, 12:43:33 PM »
Stavljaju. Nisam sugiran ako je baš invoice, ali je specifikacija porudzbine sa cenom.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #28 on: January 16, 2017, 01:35:13 PM »
Prilikom naručivanja imaš opciju da sam odrediš šta će i koliko pisati na računu ali nekada kod naših carinika to ne pali.
JA sam naručivao većinom manje pakete pa nije bilo carine....
The ground is the limit (or a water)

Offline n.artur

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 95
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #29 on: January 16, 2017, 07:52:39 PM »
Ta opcija da se smanji racun je bila ranije, nisam je sada video.
Losi 8IGHT 4.0 + Alpha RyanLutz + Spektrum Servo
Losi 8IGHT 4.0 Elektro + Savox Servo
Losi 8IGHT-T 2.0 RR + P5XL-T + Savox + Spektrum
Spektrum DX4R