Author Topic: eachine racer 250  (Read 4783 times)

Offline deki-ns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 245
    • www.globalaccess.co.rs
eachine racer 250
« on: December 10, 2015, 10:24:09 PM »

Offline Drazen82

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 72
Re: eachine racer 250
« Reply #1 on: December 10, 2015, 11:51:33 PM »
Moj drug je kupio i zadovoljan je. Cak su i iskusni to potvtdili. Ja mislim da nema fule.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: eachine racer 250
« Reply #2 on: December 11, 2015, 02:12:00 AM »
Pa ovako da krenemo.
Frejm je neka kombinacija karbona i plastike i vrlo interesantno urađena. Za prvu ruku koliko vidim dosta izgleda čvrsto i da se nauči da se leti izgleda sasvim OK. Motori su izgleda kopija emax 2204 što ne znači da su loši samo su kopija KINEZA. Ja imam emax 2204 originalne motore i mogu samo reći da su za svaku pohvalu. Za ove ne bih da tvrdim jer nisam probao (može da se desi da su identični a može i da nisu). ESC-ovi su neki noname kineski tako da ih treba uzeti sa rezervom (mislim i ostali su KINEZI ali su bar neki brendovi koliko toliko)
CC3D je kontroler tako da tu nema greške. Baterija je TOTALNI PROMAŠAJ ako je ova što su napisali na slici jer sa tom baterijom ja se ne bi usudio staviti veće propelere d 5x3 i to čak pažljivo voziti jer je 25C 1500 mAh i vožnja na punom gasu duže vreme bi sa ovim elisama bila na ivici izdržljivosti same baterije koja je i ovako ko zna kojeg kvaliteta. Možda i grešim ali to je moje mišljenje.
Kameru ne bih da komentarišem možda je i OK. OSD je onaj minimum podatak koji ti treba za let. TX piše 600 mw ali koliko vidim da se neki žale na komentarima na njega kod prodavca zbog lošeg dometa...
Punjač za baterije te neće baš usrećiti ali može da uradi posao.
Sve u svemu ako ga letiš sa ovom baterijom nikako ne više od 5x3 propelere. Ako hoćeš 4s bateriju treba proveriti da li ima regulator napona za bateriju mada oni pišu da je kompatibilan sa 4s što može da znači a i ne mora da ima pomenuti regulator koji uzgred košta 1-2 dolara.
Eto to je moje viđenje pomenutog. Ono što bih ja menjao ovde je definitivno kamera koja mi jako  mmmm, baterija sigurno jača (u smislu C broja jer i ovako će ti trebati bar još 3 dodatne ako misliš da ti vožnja bude uživanje jer trajanje leta je jako malo da imaš samo jednu bateriju) da mogu da se koriste makar 5x45 ili ako može 6x45 jer ovi 5x3 čim zakačiš prvu travčicu možeš da ih baciš.
The ground is the limit (or a water)

Offline deki-ns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 245
    • www.globalaccess.co.rs
Re: eachine racer 250
« Reply #3 on: December 11, 2015, 07:02:30 PM »
A da li je neko od vas skoro poručivao neki multicopter od preko?
Interesuje me kako se sada ophode sada na carini prema ''dronovima''  :sljus da li prave problema, provere i slično...?

Offline Saka

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
  • Leteti leteti i samo leteti
Re: eachine racer 250
« Reply #4 on: December 11, 2015, 07:25:47 PM »
A da li je neko od vas skoro poručivao neki multicopter od preko?
Interesuje me kako se sada ophode sada na carini prema ''dronovima''  :sljus da li prave problema, provere i slično...?

Deki mnogo je rigoroznije stanje, naručivao sam fpv opremu pre mesec,dva i pošteno sam čekao(2 nedelje bilo na carini), malo se vukla neka veza :) i eto ga kod mene ali i pošteno su me odrali, a verovatno ne bi ni prošlo ...
Ali ovo ako je sve raspakovano i vodi se kao igračka možda tako i prođe, sve zavisi koliko se carinik razume ili zeli da razume ono što mu prolazi kroz ruke.

Offline matic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
  • Čemu ovo služi ?! Osim toga i ne radi !
Re: eachine racer 250
« Reply #5 on: December 12, 2015, 07:22:14 AM »
ja sam narucio preko ebaya 250 quad u delovima kit pre mesec dana i nisam imao nikakvih problema

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: eachine racer 250
« Reply #6 on: December 12, 2015, 01:34:16 PM »
Kada su kit varijante u pitanju tu nema problema posebno ako se naručuje preko kineza jer oni pakuju sve u koverte i vode kao elektronske komponente tako da ovi teško da gledaju. Ali kada su modeli gotovi u pitanju pa još dolaze u kutijama onda rizikujete da ostanete bez porudžbine. Na žalost svi se boje valjda špijunaže, letenja po stadionima....
The ground is the limit (or a water)