RC MODELI JEDRILICA > THERMAL

slobodan izbor jedrilice

(1/32) > >>

dejan_ts:
Odavno me nije bilo pa sam reshio da se razglasim i oglasi ,da i ovaj kombinat u Trsteniku radi i da se nesto novo stvara , ovoga puta termalna jedrilica po starom dobrom obicaju izrade

da se kaze rec dve o jedrilici

      raspon krila 3200mm  konstrukcija :balza, smreka,sper   (flapsovi,eleroni)
     
      trup kompozit  1500mm,prednjak liven epoxy smolom i tkanjem ,zadnjak cev karbonska (cev od shtapa za pecanje -Shtek     shtap)

      tezina do 2kg "videcemo"

Sto se tice konstrrukcije krila bice uobicajna kao sto radim, mozda sa nekim malim izmena u torzionoj kutiji ali videcemo ,reshenja ima, veshanje krila ide na karbonski bajonet fi10mmkrilo duzine 270mm, ima tri preloma na sebi ,u korenu krila ,pocetak ushki i naravno zavrshni deo krila ,bice i ubacene vinglete ,sto se tice profila krila tu je neizbezni i jako dobro poznat Clark Y  profil ,vise puta isproban i naravno da ne bih experimentisao njega cu i da stavim na ovaj model ,
Sto se tice horizontalca bice resetka konstrukcija i simetrican profil ,jedino sta mi je ostalo neresheno dal da bude plivajuci ili jednim delom statican a drugim pokretan tj klasika
Trup ce biti nesto potpuno novi ,da se pohvalim oko novog programa u kome sam poceo da radim i imam takvu slobodu da mogu modelovati kako meni padne napamet,naravno samo prednjak jer zadnjak je vec gotova cev

da ne bih davio sa neki mojim pricama evo i neke pred skice kako bi to izgledalo pa ako se nekome nesto ne svidja prigovor uvek dobro doshao




 

dejan_ts:
tema je pocela a slike i radovi slede

naravno ,sam pocetak je uvek komplikovan ali se da sve srediti i krenuti polako ,do danasnjeg dana a u zadnjih mesec dana radio sam na samom modelu trupa (slika) i pored njega radilo se na rebrima krila (slika)
kako to izgleda moze se videti


dejan_ts:
to je modelovanje trupa a sad sam pocetak od rebara

dejan_ts:
pocev od nalakseg dela na krilu to je zadnji prelom ,najmanji ali za pocetak radova taman za zagrevanje prstica i potezi ruku

Anakin:
Bravo! Napokon gradnja jedrilice. :)aplauz
U kojoj aplikaciji si radio projekat?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version