Author Topic: Motori i pitanja o istim  (Read 18059 times)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Motori i pitanja o istim
« Reply #15 on: November 13, 2015, 07:53:09 AM »
Postoje motori koji su marke multistar i koji takođe imaju ogormne ležajeve i isto tako namotane perfektno žice.
Ja nisam rekao da su brendirani proizvodi loši, daleko od toga, samo sam pomenuo jednu bezobraznu stvar koju rade a to je nametanje nekih svojih TOPLIH VODA kako bi kasnije bili zavisni od njih kao što su na primer elise i bateije na fantomima recimo štomi jako ide na živce jer drugačije ne umeju da se izbore sa kinezima....
Sve ima svoju cenu.

 
The ground is the limit (or a water)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Motori i pitanja o istim
« Reply #16 on: November 13, 2015, 12:23:19 PM »
Quote
e nametanje nekih svojih TOPLIH VODA kako bi kasnije bili zavisni od njih kao što su na primer elise i bateije na fantomima
To je samo naizgled tako. Kako sam rekao, ima boljih rešenja od univerzalnih, a takve inovacije diktiraju firme koje imaju i pamet a ne samo mašine kao kinezi. Sve DJI "tople vode" su fenomenalna praktična stvar, a ne zatvaranje u sebe. Kako vidim, proizvesti elise sa navojem ni kinezima nije problem. Multistar motori su takođe kopije, a cene mnogo višlje od prosečnih. Možda zato jer su morali i kinezi da menjaju motalice?  :mhm
Nadalje, ako su kinezi tako bezobrazni, brendovi se MORAJU braniti od njih baš na način da će povisiti nivo svojoh proizvoda a za što kinezi još nemaju obgovor.
Svaka automobilska marka ima svoje standarde i takmiče se ko će topliju vodu da upotrebi recimo radi bezbednosti i sl. Razvoj je korisna stvar u svakom pogledu. Kineze ništa ne sprečava da i oni diktiraju standarde kao nekada u davnoj prošlosti u mnogim stvarima.

Offline Alextazee

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
Re: Motori i pitanja o istim
« Reply #17 on: November 15, 2015, 06:14:58 PM »
Ljudi, kako god bilo, ja ni jedan od ovih kompleta ne mogu da kupim nigde.
Ili nema nigde na stanju, ili ne dostavljaju kod nas, ili je postarina skoro polovina cene.
Nasao sam jos kod komsija iz Zagreba DJI 310 za 85e, samo sto nisu bas opisali sta ide za te novce, (posto je uglavnom komplet sa propelerima), a i nema opcije da se sazna postarina dok se ne potvrdi porucivanje.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Motori i pitanja o istim
« Reply #18 on: November 15, 2015, 06:34:23 PM »
Ljudi, kako god bilo, ja ni jedan od ovih kompleta ne mogu da kupim nigde.
Ili nema nigde na stanju, ili ne dostavljaju kod nas, ili je postarina skoro polovina cene.
Nasao sam jos kod komsija iz Zagreba DJI 310 za 85e, samo sto nisu bas opisali sta ide za te novce, (posto je uglavnom komplet sa propelerima), a i nema opcije da se sazna postarina dok se ne potvrdi porucivanje.

Ako se ne varam, to je ovo
http://www.banggood.com/DJI-Phantom-2-Phantom-2-Vision-2312-960KV-Brushless-Motor-CWCCW-p-959678.html
http://www.banggood.com/search/dji-e310-4-props.html
sve skupa ispod 100 USD, ali treba da se ceka.. + carica & milica, ako je laki na levu nogu ustao !

 ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Alextazee

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
Re: Motori i pitanja o istim
« Reply #19 on: November 15, 2015, 06:44:05 PM »
Hteo sam ovaj E310 model, koji je malo novija generacija, i navodno je nesto kvalitetniji.
Iskreno ne znam ima li bilo kakve razlike u pouzdanosto kod svih ovih kineskih sajtova.
Nasao sam na Aliexpressu to sto mi treba, ali ne mi nista ne garantuje da je original roba.
Sto se carine tice, jedina isplativa varijanta je da posalju bez kutije (sto ovi Kinezi izgleda i rade, a to me dodatno brine oko originalnosti), pa da tako prodje da se ne zarini.
Do sada mi nisu carinili motore koji su tako pakovani..

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Motori i pitanja o istim
« Reply #20 on: November 15, 2015, 07:08:09 PM »
Pa sad... mako malo pazljivije i do kraja procitas celu stranicu i komentare, kaze da su to to motori, nova verzija i da su po slici na pakovanju, na kraju stranice originali...
Da li ce kinez da otpakuje i ispunjava zelje, to bas nisam siguran, jer onda je on u problemu... A ti kako hoce, tvoje parice, tvoja kupovina !!  :sljus
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior