Author Topic: Zupcanici za nitro model 1:6  (Read 7508 times)

Offline bagireli

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Zupcanici za nitro model 1:6
« on: February 14, 2018, 03:54:33 AM »
Zdravo ljudi!
Skoro mi se desio kvar na jednom auticu. Nakon ugradnje jaceg nitro motora od fabrickog koji je zaribao, desilo se to da su se zupcanici od prve i druge brzine proklizali tj neki su se izlomili a oni koji se nisu polomili oni su proslajfovali... da li neko moze da mi pomogne bilo kako da osposobim svoju masinuu  (work) (work)

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: Zupcanici za nitro model 1:6
« Reply #1 on: February 14, 2018, 01:27:02 PM »
POzzdrav druze , za pocetak moras nam dati malko vise informacija u vidu slika ,naziva modela , motora i ostalo ...

Ako te zanimaju samo uzroci onda tu mogu biti par stvari .

Prilikom skidanja i montiranja samog motora moras imati odredjeni luft izmenju zvona(motora) i srednjeg zupcanika na auticu,ako to nisi proverio pre voznje , moze biti da si previse stegao zupcanike sto dovodi do lomljenja zubaca .

Druga stvar , ako veliki zupcanik na auticu ima lamelice tj oprugu za proklizavanje trebas i nju proveriti da nije previse stegnuta ili da nije slucajno zaribala-zalepila od dugog stajanj. To moze da dovede do lomljenja zubaca prilikom veceg otpora tockova o podlogu .

Treca stvar , mala je verovatnoca da su ti razliciti koraci na zupcaniku i zvonu pa da iz tog razloga ogule jedan drugoga , ali svakako trebas i to proveriti ...

Cetvrta stvar , prilikom vracanja motora moras gledati da zupcanici budu idealno paralelni nikako da motor bude stegnut u neku od stvrana pa da je manja povrsina naleganja zubaca ... itd itd ...

Puno je sitnica sto mogu dovesti bas do tog kvara kog si opisao, za to treba malko vise slika ili informacija .
Takodje i za samo osposobljavanje nam treba vise informacija o samom modelu , pa da te malko vise posavetujemo sta dalje da uradis da bi ljubimac opet bio u voznom stanju ...

Offline bagireli

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: Zupcanici za nitro model 1:6
« Reply #2 on: February 14, 2018, 02:50:37 PM »
Hvala na brzom i opsirnom odgovoru! (res)
Radi se o modelu Smartech Tornado 1/6

Evo ih i neke slike kako bi se sve to lepse videlo i sagledalo:

https://imageshack.us/user/bagireli

Motor sam zamenio, jer je fabricki zaribao kod prethodnog vlasnika, ali sam zvono stavio na ovaj drugi motor i korak je sigurno dobar jer je to fabricko zvono.
Ugao zuba na zube nisam bas gledao ali cini mi se da sve bilo okej.
To su izuzetno veliki zupcanici, u odnosu na one koje sam nalazio na aliexpresu. Medjutim, skoro me je kotektirao neki covek koji ima isti autic i kaze da pase to sigurno od nekog drugog modela, ali ja nemofu da nadjem ni jedan da ima te velicine i onda sam resio da se obratim ovde na forumu jer sigurno ima onih poznavaoca vecih modela autica  (<--) (yay)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Zupcanici za nitro model 1:6
« Reply #3 on: February 14, 2018, 05:13:25 PM »
Taj auto je najverovatnije kupljen kod mene, ali davno.. vise od 5-6-7 godina...

evo ti on-line shop u Germany, pa potrazi kod njih deo carson-smartech
https://rc-car-online.de/en/726-parts-by-models.html
 ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline bagireli

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: Zupcanici za nitro model 1:6
« Reply #4 on: February 15, 2018, 05:19:23 PM »
Moguce da je tvoj bio, ja sam ga kupio za neke sitne novce i sredio ga, medjutim desilo se ovo sa zupcanicima i ne koristi se bar godinu i po dana...

Taj sajt sam nasao i ja, ali sam mislio mozda da ipak potrazim kod nas nesto tako ili slicno tome.
Ako nista drugo ne nadjem, moracu odande da narucim ali cini mi se da tad kad sam gledao nisam nasao te zupcanike...

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Zupcanici za nitro model 1:6
« Reply #5 on: February 15, 2018, 05:30:42 PM »
Nije bio moj...

Ja sam u to vreme prodavao vise modela SMARTECH, sa glow ili benzin motorima...
Glow modeli nisu bas nekog kvaliteta (ali jeftini), benzinci su bili nepoderivi, dobro uradjeni (i opet jeftini)
 ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline bagireli

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: Zupcanici za nitro model 1:6
« Reply #6 on: February 15, 2018, 08:30:56 PM »
Po meni je ovaj dosta dobar, i izdrzljiv je koliko toliko... nista mu nisam polomio  lol (nene)
Da li neko zna jos neko resenje za zupcanike, da nema jos neki malo poznatiji model iste takve?

Offline nenad98

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
Re: Zupcanici za nitro model 1:6
« Reply #7 on: February 17, 2018, 02:30:22 PM »
mislim da je ovaj monster bio kod mene nekad,ne znam od kojeg coveka si ga uzeo,mozes mi poslati u p.p. cisto da vidim da li je toj monster kojeg sam dao ali bih ga sad rado vratio,zazalio sam sto sam ga dao,cisto informativno da vidim od koga si ga kupio i to,hvala i pozz,ako treba neke delove iz nemacke stojim na raspolaganju da se dogovorimo.  (work) (pijemo)

Offline bagireli

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: Zupcanici za nitro model 1:6
« Reply #8 on: February 17, 2018, 05:43:30 PM »
Pisao sam ti nenade, a za delove cemo jos da vidimo ako se ne nadje ovde nista, onda cu morati da pazarim od preko.
 (pijanoo)