Author Topic: Propeleri kompatibilnost  (Read 9232 times)

Offline Bifrost

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 52
Propeleri kompatibilnost
« on: October 10, 2015, 10:08:13 PM »
Pozdrav,

Uzeo sam ima vec par meseci ove propelere sa banggood, ali ih nisam pokusao montiram na motorice do sad, izgleda da nisu kompatibilni. Sad tu imaju neki dodatci, ali ne vidim da mogu biti od bilo kakve pomoci.







Ako neko na osnovu slika zna koji mi konkretno trebaju moze neko objasnjenje ili link na pp. Takodje ako ova dva nekom trebaju dao bi ih na poklon, postarina na potrazioca xD, 1045 su cw i ccw. Samo napisite u ovoj temi da bi vam koristili, da drugi znaju da su otisli...

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: Propeleri kompatibilnost
« Reply #1 on: October 13, 2015, 10:47:51 AM »
Ja mislim da tebi trebaju GWS style propovi, oni imaju prosirenu rupu sa donje strane, ja sam narucio ovakve

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__34509__GWS_Style_Slowfly_Propeller_10x4_5_Black_CCW_4pcs_NL_Warehouse_.html

i imaju donji deo prosiren, kad dodjem kuci cu da poslikam i da proverim, ali mislim da je to to.

nasao sam jedna link na ebayu kako bi to trebalo da izgleda sa donje strane




Offline Bifrost

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 52
Re: Propeleri kompatibilnost
« Reply #2 on: October 13, 2015, 07:17:42 PM »
Neko mi je na pp napisao da je DJI izgled. Porucio sam vec neke sa ali-ja.... Pise " For use with DJI style shaft. The props bore has two flat edges to fit DJI motor. " I motoric ima 2 ravne stranice na osovini isecene od da kazem "kruga". Hvala svakako. Ova zelena 2 propelera ako nekom trebaju... jos su tu...

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: Propeleri kompatibilnost
« Reply #3 on: October 13, 2015, 08:40:19 PM »
aha, super eto stalno nesto novo naucimo :) ovi sto jih ja imam imaju samo prosiren krug ispod, znaci mogli bi da nalegnu preko tog prosirenog dela na dnu shafta.

Offline Alextazee

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
Re: Propeleri kompatibilnost
« Reply #4 on: October 13, 2015, 09:08:49 PM »
Propeleri koje si ti uzeo, kako je vidim bi isli na ovakav aluminijumski shaft
http://www.aliexpress.com/item/free-shipping-New-A-2212-A2212-1000KV-13T-Brushless-Outrunner-Motor-W-Mount-RC-Aircraft-KK/1365811630.html
Ja takve koristim.
A kako vidim tvoj motor, da, jeste DJI sistem.

Offline Bifrost

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 52
Re: Propeleri kompatibilnost
« Reply #5 on: October 13, 2015, 09:39:01 PM »
Propeleri koje si ti uzeo, kako je vidim bi isli na ovakav aluminijumski shaft
http://www.aliexpress.com/item/free-shipping-New-A-2212-A2212-1000KV-13T-Brushless-Outrunner-Motor-W-Mount-RC-Aircraft-KK/1365811630.html
Ja takve koristim.
A kako vidim tvoj motor, da, jeste DJI sistem.
Nije problem prosiriti rupu, ali svakako sam uzeo samo 2 a trebaju mi 4 pa sam porucio nove koji bi trebali pasuju.... Ako bi ti valjali ovi zeleni javi mi meni ne trebaju.

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: Propeleri kompatibilnost
« Reply #6 on: October 14, 2015, 09:59:10 AM »
Hvala ali postarina do mene bi bila skuplja nego sami propovi a i imam jih jedno 20tak komada najmanje .. nekome u lokalu ce sigurno bolje koristiti :)

Offline Alextazee

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
Re: Propeleri kompatibilnost
« Reply #7 on: October 15, 2015, 11:32:55 PM »
Propeleri koje si ti uzeo, kako je vidim bi isli na ovakav aluminijumski shaft
http://www.aliexpress.com/item/free-shipping-New-A-2212-A2212-1000KV-13T-Brushless-Outrunner-Motor-W-Mount-RC-Aircraft-KK/1365811630.html
Ja takve koristim.
A kako vidim tvoj motor, da, jeste DJI sistem.
Nije problem prosiriti rupu, ali svakako sam uzeo samo 2 a trebaju mi 4 pa sam porucio nove koji bi trebali pasuju.... Ako bi ti valjali ovi zeleni javi mi meni ne trebaju.

Takodje hvala, bas mi je stiglo 10 komada. :)

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: Propeleri kompatibilnost
« Reply #8 on: October 24, 2015, 07:27:19 PM »
Evo i nesto o kvalitetu tih zelenih propova ... odlomio se u vazduhu posle malo zescih manevara sa punom tezinom quada, kao sto se vidi greska u materijalu, zanimljivo je da nisam pre primetio nikakvu crticu ili nesto slicno



A evo i onboard video kad se to desilo .. prop je bio zadnji desni



Koliko para toliko muzike :)

Sad moram, da nabavim neke malo kvalitetnije propove 10x45, za svaki slucaj ako letim iznad necega bitnijeg ... ima li ko neki predlog?

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Propeleri kompatibilnost
« Reply #9 on: October 24, 2015, 07:41:14 PM »
E sada zamisli da se to desilo nekome iznad glave od ovih prolaznika, nekom od automobila koji prolaze tuda, pao kopter pa zapalio nešto....
Zato i treba da se uvede neki red i zakon.
Gde ima ljudi hoćeš da letiš plati, lekarski, vadi dozvole, atest letelice...
A ne da leti ko kako hoće i gde hoće i sa čim hoće, sa razoraznim budževinama.....
Nemoj da se nađeš uvređenim ali razmisli samo malo šta bi te snašlo da je bio neki od gore navedenih slučajeva.
Ili recimo da je pao nekom na auto pa taj neko se uplašio, savio, napravio udes ili još gore pokupio nekoga ubio...
Alo bre ljudi osvestite se malo to NISU IGRAČKE, MALO OZBILJNOATI NIJE NA ODMET.....
The ground is the limit (or a water)

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: Propeleri kompatibilnost
« Reply #10 on: October 24, 2015, 08:36:47 PM »
E pa zato ja i letim iznad polja i daleko od ljudi, znam da je oprema sto ju imam jeftina i nema nikakvu redudancu nit neki extra kvalitet. Što se tice lekarskih, atesta i svega ostalog ... sve to super ali nazalost od toga nema nikakve vajde osim punjenja drzavne blagajne i dzepova lekara, psihologa i raznoraznih ustanova i nije resenje. Kod nas je to sve potrebno za dobivanje dozvola za oružje, i kad vidim ko sve prolazi i dolazi ood nas na streljanu hvatam se za glavu. Trebalo bi regulisati letenje iznad naseljenih podrucja, kao i letenje težih modela, dok letenje laksim modelima van dometa ljudi i iznad privatnog zemljišta sa dozvolom vlasnika ili javnih površina nema smisla regulisati i tražiti dozvole od par stotina evra. Sto se tice stete nad imovinom, kod nas imamo osiguranje za te slučajeve, pa ko voli nek izvoli.

Ali to je totalno neka druga tema. Znaci zna li neko kvalitetnije propove 10x45 a da nisu karbon.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Propeleri kompatibilnost
« Reply #11 on: October 24, 2015, 08:41:26 PM »
Proveri APC
The ground is the limit (or a water)