Author Topic: Skoro da je zaglavio u kantu za smece  (Read 3126 times)

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Skoro da je zaglavio u kantu za smece
« on: October 05, 2015, 10:21:22 PM »
              Kaze mi prijatelj da ovo ima vec dugo, spremao se da stavi neku kameru, medutim nikako ne leti, bezbroj padova, propeleri unisteni, ESC na jednom kraku neradi, plasticni otstojnici su mu nogice i to je vec davno polomljeno. Ako ja mogu da skinem koji srafcic done ce mi a ako ne leti u kantu. Ali express i pet cipova za ESC=3$, RC Srbija komplet propelera 5"x3", nesto karbona koji se nasao i novi stajni trap. Malo alu-lima, cicak traka i kamera MD80 je na vrhu.

     

              Ma modelarska dokolica. Sav teret je gore, objektiv na kameri je relativno "uzan" pa se svako podrhtavanje vidi. Snimak katastrofa ali podigoh ja to 20-tak metara. Baterija 1200 mAh tera ovu spravicu 8-9 min. sa ili bez kamerice. Leti se skoro kao helikopter 450-tica. Sjajna zabava

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Skoro da je zaglavio u kantu za smece
« Reply #1 on: October 05, 2015, 10:31:55 PM »
Koji je tu kontroler leta Bato?
ex pseudonijum: sova

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Skoro da je zaglavio u kantu za smece
« Reply #2 on: October 05, 2015, 11:10:26 PM »
kontroler je: MWC MultiWii SE Standard Edition

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: Skoro da je zaglavio u kantu za smece
« Reply #3 on: October 06, 2015, 09:29:57 AM »
Super  :)aplauz

Koji su to motori gore zmr 1804? Jesi li ga probao s 3 krakim propovima, vidim da ga reklamiraju sa njima.

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Skoro da je zaglavio u kantu za smece
« Reply #4 on: October 06, 2015, 10:46:25 AM »
Ma odlicno to leti  ;namig
Nije sramota učiti !!!

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Skoro da je zaglavio u kantu za smece
« Reply #5 on: October 06, 2015, 02:40:37 PM »
Quote
Skoro da je zaglavio u kantu za smece



 ;namig

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Skoro da je zaglavio u kantu za smece
« Reply #6 on: October 06, 2015, 02:58:11 PM »
Sjajan video, ovaj jadnicak kod mene je mogao da zaglavi kantu a di nije cestito poleteo.
           Sova me pita koji je kontroler. Ja o tome pojma nemam ljudi. Gomila konektora stoji tamo ne iskorisceno. Moze li se tu jos nesto prikljuciti i poboljsati performanse leta ili nesto uciniti da cela stvar postane jos zanimljivija. Svaki savet i preporuka su naravno dobrodosli i naravno unapred hvala svima koji se jave.
           E, da. Motori su ZMR 1804, u originalu je bio sa trokrakim elisama ali su od njih ostali samo fragmenti. Vlada iz RC Srbija je imao samo ove dvokrake pa izbora nije bilo. Pise da trokrake idu na LiPo 2S  a dvokrake na 3s. Ja za sada imam ove dvokrake sa LiPo 2S i radi savrseno. Ono drugo nisam ni probao. Imam i jedan set 6"x3", probacu i to pa cu utiske ovde preneti
                                         
                                                                                        Pozdav, Bata Stepanovic.
« Last Edit: October 06, 2015, 03:04:49 PM by batans »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Skoro da je zaglavio u kantu za smece
« Reply #7 on: October 06, 2015, 03:11:53 PM »
Batans, ja sam samo u šali stavio ovaj klip. Nisam mogao da odolim. Naslov me je isprovocirao i setio se njega.  (pijemo)

Konkretno nemam iskustva sa ovim letelicama, ali sa podešavanjem kontrolera se puno može popraviti (pre)osetljivost, kao i da bude manje osetljiv na odklon palice. Takođe duži kraci daju veću efikasnost samostabilizaciji, a to je važno kod namene snimanja.
 ;namig
« Last Edit: October 06, 2015, 03:16:07 PM by tibeteagle »

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: Skoro da je zaglavio u kantu za smece
« Reply #8 on: October 06, 2015, 03:12:21 PM »
Moze moze, cak bi i trebalo podesiti barem TX min/max, flight modes, PIDove, kalibriracija (iako ovo zadnje moze da se napravi i sa kombinacijom stikova na kontroli https://multiwii.googlecode.com/svn/branches/Hamburger/MultiWii-StickConfiguration-23_v0-5772156649.pdf), muiltiwii je malo zeznutiji za podesavanje - posto je i jedan od prvih opensource kontroler softvera nema lepog carobnjak softvera :)

Softvera za podesavanje ima vise, jedan je dodat i kod samog koda zove se MultiWiiConf, potrazi u arhivi na https://code.google.com/p/multiwii/, probaj da pokupis verziju 2.4 posto taj poznaje i starije verzije. Povezujes pomocu USB ftdi adaptera ili ako se nalazi vec sam usb konektor na ploci - ne mogu da vidim neku shemu na netu.

Uglavnom ima puno toga, pogledaj si na multiwii wiki (http://www.multiwii.com/wiki/index.php?title=Configuration#Configuration_guide). Ako negde zapnes slobodno pitaj.