Author Topic: Slabo drzi baterija quadcopter f450  (Read 16455 times)

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: Slabo drzi baterija quadcopter f450
« Reply #15 on: November 22, 2015, 10:19:34 PM »
Najbolje da uzmes ESCe za koje je vec neko proverio da su kompatibilni sa tim motorima, kod tih palacinka motora moze brzo da se desi da nisu esc i motori u syncu. Ili uzmes direkt rctimer esc koji oni priporucuju za te http://rctimer.com/product-1067.html.

Sto se tice drugog pitanja, esc sa vec flashanim simonk i ostali koje mozes rucno da flesujes bi trebali da su isti sto se tice programiranja (sa time sto ti sto dolaze vec pofleshovani imaju po obicaju neku stariju verziju simonk, dok ti sam uvek upucas najnoviju :) .. ali  .. kinezi ko kinezi, posto su ukapirali da se prodaje simonk u imenu, poceli da pisu simonk na sve i svasta,  cak sam imao i esc gde je pisalo na njima simonk a u stvari je bio blheli :)
Na hobbykingu uglavnom dobijes to sto i pise. Ta kartica za programiranje ne znam dali je simonk kompatibilna to ce morati neko drugi da ti kaze, takvih kartica je malo more, ja imam hobbyking, yge i emax kartice, i nisu medjusobno kompatibilne. Ali to i nije neki veci problem posto mozes da namestis osnovne parametre i preko komande, naravno puno je lepse preko kartice :)

Offline nikola1020

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Slabo drzi baterija quadcopter f450
« Reply #16 on: November 25, 2015, 10:13:41 PM »
dobro sto nisam narucio te motore citao sam da rctimer esc nisu ni za sta ... nemogu da nadjem gde sam citao

zakupio sam ecalc za 3 meseca rctimer 5010 360Kv mi izgledali najbolji , moracu da se poigram sa tiger motor kazu da su najbolji za cenu

moram dobro da razgledam ceo internet i da nadjem najbolju konfiguraciju pa javjam sa rezultatima za duzi let :)


Offline nikola1020

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Slabo drzi baterija quadcopter f450
« Reply #17 on: December 08, 2015, 09:28:56 PM »
Stigao punjac i mislim da sam nasao problem

napunio sam bateriju sa novim punjacem quad copter je leteo samo 5 minuta palica gasa za hover let u prvu minutu je na 70% kako vreme prolazi na trecu minutu moram da dodam gas na 85% kada dodje 5 minuta gas je maksimum.let se zavrsava quad ne moze vise da leti,napon na kraju je 3.95V ispod tog napona quad nemoze da leti...

sta je problem?dali mi  treba baterija sa vecem C,quad je pretezak?,baterija neispravna,

da napomenem geinovi su na 100% kako sto mi stigla naza po default .posle ispraznjene baterije do 3.95V na punjacu pise da je bateija puna 75%  stavio na punjac i punjac je vratio u bateriju samo 1,465mA a na bateriji pise da ima kapacitet od 5200mA



imam i problem sa kontrolom u prvu minutu ne diram stanicu quad ne mrda leti umestu .po neko vreme quad leti na desno pa napred pa ukoso nemogu ga kontrolirati dali ima veze sa gejnovima ili mozda ESC su podeseni na 4s nevidim resenje za moj problem pomagajte neznam sta da radim.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Slabo drzi baterija quadcopter f450
« Reply #18 on: December 08, 2015, 10:38:08 PM »
Quote
.posle ispraznjene baterije do 3.95V na punjacu pise da je bateija puna 75%  stavio na punjac i punjac je vratio u bateriju samo 1,465mA a na bateriji pise da ima kapacitet od 5200mA

Znači onda da je 1465mAh dopuna od 25%, pa je tako ukupan kapacitet (100/25)*1465mAh = 5860mAh.

Iz tabele dole se vidi da je 3.95V 70% kapaciteta, pa je po tome, (100/30)*1465 =  4883mAh

Konkluzija. Srednja vrednost od 5370mAh je blizu nazivnoj veličini paketa.

Ipak, najbolje je isprazniti na 3.5V po ćeliji i tako ponovo napuniti i videti šta je ubacio punjač. To je najtačnije od svih merenja.




Quote
palica gasa za hover let u prvu minutu je na 70% kako vreme prolazi na trecu minutu moram da dodam gas na 85% kada dodje 5 minuta gas je maksimum.let se zavrsava quad ne moze vise da leti,napon na kraju je 3.95V ispod tog napona quad nemoze da leti...

Ako je napon 3.95V posle takvog sletanja onda je potrošeno samo 30% struje.
Ako je palica gasa toliko visoko za huverovanje, onda treba veći korak elise od 10x6" ili 4S LiPo za dobijanje većeg broja obrtaja.
Za 3S je bolji motor sa 1100-1200Kv, a ti imaš samo od 920Kv.

Odrezao si važne parametre sa slike merenja gore sa ecalc, gde je verovatno maks. gas nije maks. mogućnost snage tvog sistema. Proveri ponovo i vide ćeš.


 ;namig


« Last Edit: December 08, 2015, 10:59:27 PM by tibeteagle »

Offline nikola1020

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Slabo drzi baterija quadcopter f450
« Reply #19 on: December 08, 2015, 11:15:57 PM »
kada sam uzimao delove nisam znao sta znace te vrednosti i na samom motoru pise da treba da koristim 1045 prop strah me bilo da ne pregrejem motore pa da padne quad

i sada neznam sta treba da gledam i sta da radim...kupio sam dji original elise 9437 nesecam se tacne vrednosti . tesko leti jedva se dize od zemje

evo ostatak deo preracuna na ecalc



Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Slabo drzi baterija quadcopter f450
« Reply #20 on: December 09, 2015, 12:41:22 AM »
Quote
kada sam uzimao delove nisam znao sta znace te vrednosti i na samom motoru pise da treba da koristim 1045 prop strah me bilo da ne pregrejem motore pa da padne quad i sada neznam sta treba da gledam i sta da radim...kupio sam dji original elise 9437 nesecam se tacne vrednosti . tesko leti jedva se dize od zemje
Sa povećanjem koraka else od sadašnjeg pada efikasnost, a što loše utiče na vreme leta. Ovo je jeftino ali manje dobro rešenje za poboljšanje navedene slabosti. Konkretno zbog malog krajnjeg broja obrtaja trebalo bi čak 11x6"
Trajno i najbolje rešenje je sa 4S LiPo 4500mAh. Nije problem ako se pojavi zacrvenela vrednost kod snage motora, jer se maks. gas nikada ne koristi ili samo na trenutke. Motor se svakako može preopteretiti na trenutke, bez da to ima uticaja na sigurnost.
Evo podataka sa 4S. Čak će da leti solidno i sa nešto manjom elisom.

15921-0
« Last Edit: December 09, 2015, 12:50:23 AM by tibeteagle »

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Slabo drzi baterija quadcopter f450
« Reply #21 on: December 09, 2015, 10:40:58 AM »
Jel imas ti jos koju bateriju.Probaj s nekim drugim,,kako se ponasa.Recimo ja sam imao baterije doduse 3S 1300 mAh 25C i nakon 5 ciklusa punjenja jednostavno izgubio snagu.Znaci napunim ga 100% na balanseru  odletim minut i avion-motor jednostavno gubi snagu,moram da sletim.Izmerim napon na bateriji sve je ok skoro i na 85% stoji.Opet odletim minut ,dva i opet isto,,,,pada avion jer nema snage. Izmerim sad je na 70%.Stavim ja novu drugu bateriju iste velicine i sve je OK.Znaci ta baterija je crkla u nekom smislu,,,,Sad ga koristim samo za testiranje,,,jer je za let neupotrebljiv.  ;namig
« Last Edit: December 09, 2015, 12:31:43 PM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Slabo drzi baterija quadcopter f450
« Reply #22 on: December 09, 2015, 11:58:49 AM »
evo punjaca http://www.aliexpress.com/item/SKYRC-E3-2S-3S-LiPo-Balance-Charger-AC-110V-240V-INPUT-with-European-plug/32296519424.html
koji punjac da kupim hocu da se prebacim na 4s zbog duzeg leta


ukupna tezina bez baterije je 900grama baterija je teska 360 grama.
kameru i gimbal koji planiram da kupim su teski 500grama dodata tezina mi nije potrebna.

na deseti minut leta gas mi je 100 posto, a jedva se dize prema gore mogu samo levo desno i dole



dali sam negde pogresio u vezi strane ecalc
moze li motor da se pregreje igrao sam se malo sa stranom i primetio da kada upisem 4s electric power je 291w i sveti crveno

izvinite na losem srpskom iz mekedonije sam provericu rcgroups


Moze link ka ovoj tabeli, tj kalkulatoru ?
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Slabo drzi baterija quadcopter f450
« Reply #23 on: December 09, 2015, 01:18:29 PM »
Quote
Moze link ka ovoj tabeli, tj kalkulatoru ?
http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,14704.0.html

Offline nikola1020

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Slabo drzi baterija quadcopter f450
« Reply #24 on: December 09, 2015, 10:12:00 PM »
rajker   upravu si neispravna baterija imao sam jednu bateriju koju sam kupio za monitor i povezao na quad baterija je 2200mA

morao sam da letim u sobi komsija upravja ja ga drzim da ne udari negde smrzla mi se ruka  (:sok:)

quad je mogao da leti do 3.85V po celii ili ukupno 11.5V  na punjacu pise da je baterija na 60%

baterija i prva i druga su ista firma nisam zadovojan

pokusacu ponovo sa istu bateriju ali napoje

tibeteagle   svidja mi se resenje da kupim 4s bateriju ovih dana cu je poruciti ubija me kina 40 dana do isporuke

ovde gde zivim ima samo dva phantoma i ljudi koje se baviju samogradnji aviona na benzinom.nemam od gde da kupim ili pozajmim bilo kakav deo.


Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Slabo drzi baterija quadcopter f450
« Reply #25 on: December 09, 2015, 10:49:46 PM »

Offline Asterix

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 98
Re: Slabo drzi baterija quadcopter f450
« Reply #26 on: December 09, 2015, 10:58:47 PM »
Iz HK EU Warehouse baterije ne stizu uopste.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Slabo drzi baterija quadcopter f450
« Reply #27 on: December 09, 2015, 11:01:01 PM »
A za Makedoniju?

Offline Asterix

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 98
Re: Slabo drzi baterija quadcopter f450
« Reply #28 on: December 09, 2015, 11:04:33 PM »
Za Srbiju ne stizu, za Makedoniju ne znam.

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Slabo drzi baterija quadcopter f450
« Reply #29 on: December 09, 2015, 11:31:21 PM »
rajker   upravu si neispravna baterija imao sam jednu bateriju koju sam kupio za monitor i povezao na quad baterija je 2200mA


Drago mi je ako smo resili konacno sta je problem  (pijanoo)
Nije sramota učiti !!!