Author Topic: Punjac nagore al radi  (Read 3028 times)

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Punjac nagore al radi
« on: September 26, 2015, 11:06:39 AM »
Vidim mnogi se zale da im je riknuo punjac pa da se pozalim i ja da sam imao defekt.
U pitanju je turnigy 6 punjac naime dok sam punio 6 redno vezanih 1s baterija preko adaptera jedna baterija mi je bila losa i desilo se da mi je zasmrdio punjac.Prekinuh punjenje i otvorim punjac prvo sta sam primetio je da je crko ventilator od punjaca koji se nalazi bas iznad nagorelog dela i onda vidim da je nagorela citava linija proverio uniomerom sve je u kontaktu nije crklo.Punjac i dalje radi i puni svih 6 vodova pa ne znam dal da menjam ove delove sto su pocrneli ili da ga ostavim da gura dok ne rikne skroz!!!!Ventilator sam zamenuo da moze da ga hladi!
« Last Edit: September 26, 2015, 11:08:49 AM by sova »
ex pseudonijum: sova

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Punjac nagore al radi
« Reply #1 on: September 27, 2015, 11:23:43 AM »
Na vrh gore vatra gore sve gore i gore. Kao Sovin punjač.  :_D
ex pseudonijum: licider

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Punjac nagore al radi
« Reply #2 on: September 27, 2015, 01:08:38 PM »
Zameni ako možeš, nije ti ovako sigurno bez obzira što radi ovako spaljeno.

Šta se desilo, ćelija u kratkom spoju?

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Punjac nagore al radi
« Reply #3 on: September 28, 2015, 08:48:16 PM »
Nisam siguran dal je celija ili sta naredjao sam 6 malih baterija na adapter da ih napunim i samo zasmrdi.Skinuo sve baterije pregledao punjac i imao sta da vidim!Pregledao uniomerom ispravno vratio baterije na adapter i sve radio OK!Gde da nadjem ove delove pa da ih zamenim???
ex pseudonijum: sova

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Punjac nagore al radi
« Reply #4 on: September 28, 2015, 09:35:58 PM »
A vidite sada ovo.
Kupim punjač sličan tome samo imax ili tako nešto (u principu sve je to isto samo drugo pakovanje).
Kad god sam pokušao da punim 1s ćelije bilo je izbacivanje erora...
Dok ostale ćelije puni kao i kod vas sasvim ok i bez ikakvih problema. Probao jednu bateriju 1s 150 mAn probao 6 na adapteru i opet isto.
Otvorio punjač i pregledao i nigde nikakav trag nisam našao.
I kod mene je zasmrdelo kada sam punio prvi put 1s i to je to samo nigde ne postoji trag da je nešto izgorelo ili bar ja nisam uspeo da vidim.
Punjač i dan danas radi i puni regularno na maksimumu koliko je i propisano ostale baterije ali 1s nikako.
Izgleda su to neki defekti u punjačima tog tipa.
Dok sam uzeo drugi punjač koji je malo jači ali puni sve bez problema. Ne vrredi se cimati i tražiti delove da se zamene jer uglavnom se stavljaju neke kineske komponente za koje po katalozima je nemoguće naći zamene. Jedini način je da neko rashoduje sličan punjač pa da se od dva napravi jedan kršten mada opet niko ne garntuje da će i on da radi. Niste vi jedinstven slučaj ima toga još po netu koliko sam uspeo da vidim!
The ground is the limit (or a water)

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: Punjac nagore al radi
« Reply #5 on: September 28, 2015, 10:06:58 PM »
Probaj da uzmeš punu 1s ćeliju i priključiš na punjač, moguće je da ne detektuje ćeliju zbog niskog napona, pa pošto nema druge misli da nema baterije... Moj punjač ne detektuje ćeliju ako napon padne ispo 3.5v.
Life is easy eat,sleep, fly!