Author Topic: Modelsport Klupska trka 01/2015  (Read 5059 times)

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: Modelsport Klupska trka 01/2015
« Reply #15 on: October 07, 2015, 10:31:17 AM »
hehe uvek me obraduje ovakav tekst , kao nekad prenos na radiju :D
Svaka cast na organizaciji , dobro je da stalno ima po 10ak vozaca u 2 klase ... jedino sto sam sad hteo da pitam , zasto nema elektro klase ??? misim znam da ima kad su zvanicne trke , ali me cudi da nije bilo dovoljno za klubsku trku ...
Poceo sam da razmisljam o kupovini  takmicarskog bagija , pa sam sad u dilemi , ja sam vise nekako za elektro varijantu . Ali sad kad vidim da ih nema puno na stazi dali se uopste isplati ulagati u elektro ako je nitro toliko zastupljeniji :-(((


Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Modelsport Klupska trka 01/2015
« Reply #16 on: October 07, 2015, 04:32:55 PM »
Da, nije bilo loše sa 10-tak vozača ali je moglo biti i više. Jeste da nas malo ima ali je realno moglo biti bar još 5-6 vozača, taman da se organizuje više grupa kako bi normalno funkcionisali sa prevrtačima itd. :-\
Što se tiče elektro bagija nije da ih nema ali se jednostavno nisu pojavili, a neki su vozili samo nitro jer zbog nedostatka ljudi nisu mogli da voze obe klase.
Slobodno uzmi elektro ako ti više paše, biće uvek elektro bagija, to je budućnost :P


Offline SilverN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 84
Re: Modelsport Klupska trka 01/2015
« Reply #17 on: October 07, 2015, 07:00:35 PM »
Što se tiče elektro bagija na trci, bilo nas je dvojica. S tim što ja nisam hteo da vozim trku jer sam testirao softver za merenje vremena za trku. Sad znam kako funkcioniše, tako da mogu i trku usput da vozim (ukoliko bude još prijavljenih elektro bagija :) )

Što se tiče kupovine, ne znam šta bih ti savetovao. Jednostavniji je mnogo za takmičenje. Za nitro ti treba obavezno čovek u pitu koji će da ti puni gorivo i pali model ako se ugasi. Za elektro možeš sve sam. Jedino što nas nema još uvek mnogo. Ima ljudi koji voze elektro ali nisu došli da se trkaju...

A nitro opet ima prednosti, strategija za boks, duže trke itd...

Offline n.artur

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 95
Re: Modelsport Klupska trka 01/2015
« Reply #18 on: October 07, 2015, 09:08:48 PM »
Dan je bio savrsen za voznju, prvi deo dana kada je bila slobodna voznja i same kvalifikacija staza je bila malo vlazna i za mene recimo novo
iskustvo i novi osecaj voznje po delovima staze gde je bilo malo blata.

Posle odvozenih kvalifikacija i rucka vozile su se trke prvo se vozila Truggy trka gde sam i ja ucestvovao i kasnije buggy trka.

Staza za obe trke je bila SAVRSENA, podloga na koju je dan pre posuta piljevina da bi upila visak vode se idealno zalepila i trka je vozena po
stvarno lepoj stazi i idealnim vremenskim uslovima i za modele i za vozace.

Voznja same trke je prica za sebe i po meni apsolutno poenta bavljenja ovim hobijem. Meni je bila ovo druga trka, u prvoj trci moram da priznam,
da mi se kocio kaziprst leve ruke, voznja 30 min u odredjenom ritmu i bez pauze je osecaj koji se ne moze opisati. Taktika kada stati dosuti gorivo
je dodatno otezavala celokupni dozivljaj za nas pocetnike ali i izazov kako sve to uraditi.
Ko nije probao a ima model koji mu stoji kod kuce je steta i za model i za njegovog vlasnika.

Naravno moram da se zahvalim Saletu vlasniku staze na gostoprimstvu, clanu SilverN na nesebicnoj podrsci oko sistema MyLaps (sistem za merenje vremena) i svim ostalim na zaista lepo provedenom danu.

U POSEBNOM DELU ZELIM DA APELUJEM NA SVE BIVSE, SADASNJE I BUDUCE VOZACE OVIH CAROBNIH SPRAVICA DA DODJU NA JEDAN OD
NAREDNIH OKUPLJANJA, DA NAS BUDE STO VISE JER TO TADA IMA DRUGU MNOGO BOLJU DIMENZIJU, DODJITE MOLIM VAS.

Secam se dana kada se vozilo na Galovici i kada je ovaj hoby bio u povoju da dodju na sada zaista odlicnoj stazi i tamo dostignu nivo adrenalina
koji su tamo imali.

Takodje pozivam nekog od kolega koji mogu to sve da snime i daju jedanu novu dimenziju cele price.

Mozda sam vas smorio ali vec dugo zelim da napisem ovo. A smaracu i dalje dok nas ne bude sto vise.
Losi 8IGHT 4.0 + Alpha RyanLutz + Spektrum Servo
Losi 8IGHT 4.0 Elektro + Savox Servo
Losi 8IGHT-T 2.0 RR + P5XL-T + Savox + Spektrum
Spektrum DX4R

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: Modelsport Klupska trka 01/2015
« Reply #19 on: October 08, 2015, 09:57:41 AM »
Upravo sam zato pitao , bar meni mnogo peripetija oko nitro varijante , dok elektro buggy napunis baterije i vozi ...

Imam obe varijante kuci , i nitro i elektro ali monstere , pa znam kakva je razlika .
Zato sam i pitao sta se desava sa elektro varijantom , cudi me da ih nije bilo na stazi ... A znam i sam da na forumu ima dosta elektro vozaca pa mi je jasno da se nisu odazvali ...
Ali to sam hteo da potvrdim , nije greska ni elektro varijanta ... ()-()




Offline SilverN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 84
Re: Modelsport Klupska trka 01/2015
« Reply #20 on: October 08, 2015, 02:33:13 PM »
Nije greška elektro. Samnom ćeš moći uvek da se potrkaš, a sigurno će se naći još bar jedan elektro da vozi. Trojica je već trka :) Možda se probude i ostali koji imaju modele pa nas bude još više :)

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: Modelsport Klupska trka 01/2015
« Reply #21 on: October 08, 2015, 03:27:48 PM »
Ma naravno , videcu prvo da otudjim jednog monstera pa cu da vidim sta i kako , mozda naidje neki nitro u zameni :D
U svakom slucaju nadam se jednom dobrom modelu bar za sledecu sezonu ...