Author Topic: Easy Glider, odletela elisa.  (Read 18973 times)

Offline shimano

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #30 on: September 23, 2015, 04:16:52 PM »
marko, kada se EG sklopi, tj sastavi nemoguće je povećati prostor za bateriju. kod stevana je očigledno problem bio u malo težem motoru, rekao je da ima reduktor a takodje i da je baterija koja je ranije korišćena bila većeg gabarita pa samim tim i teža. bitno da je stevan rešio problem sa cg i želim mu puno sati "penzionerskog" letenja sa EG-om. multiplexovi modeli su veoma stručno konstruisani, a uputstva za sklapanje su više nego pedantno odradjena, tako da je dovoljno pratiti ih i neće biti problema.  (pijemo)

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #31 on: September 23, 2015, 09:32:46 PM »
Čekam dan sa slabijim vetrom i odo da  (<--)

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #32 on: September 23, 2015, 11:06:20 PM »
Čekam dan sa slabijim vetrom i odo da  (<--)

Sa Srecom!!!
Stavi video (ili koju fotku) obavezno  ;namig
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #33 on: September 23, 2015, 11:08:04 PM »
Kao to sam rekao već u Rajkerovim temam danas je po Sremu bilo termike gde god si hteo.
Leteo je kukuruz i prašina u vrtlozima na sve strane.
Danas je bio dan za jedriličare savršen. U opšte Jesen u ovo doba sa ovim temperaturama je po meni savršena za jedrenje sa jedrilicama i vatanje termala... Jer se noću temepratura snizi, ohladi zemlju i pojedine delove, preko dana upeče i onda kreću termali na sve strane...
The ground is the limit (or a water)

Offline shimano

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #34 on: September 24, 2015, 10:11:10 PM »
samo proveri otklone komandnih površina, prema uputstvu naravno. EG je odlična jedrilica,veoma lako nalazi termiku i prosto se okači o nebo. na sletanju je izuzetno spora, tako da je uživanje zagarantovano.

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #35 on: September 25, 2015, 09:51:38 AM »
Juče sam leteo više od sat! Glajder je odlično jedrio, a termike je bilo kolko oćeš. Problem je bio prizemljiti ga :) Fotki nema, bio sam sam na aerodromu :) Uživancija.

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #36 on: November 03, 2015, 08:24:07 PM »
Juče sam bio sam na Aerodromu Davidovac, nije bilo ni drugara padobranaca. Vreme neverovatno, termike koliko hoćeš. Prvi let je trajao 50min, a motor je radio veoma malo. Kad sam sleteo baterija je imala 12.3V :) Glajder je fantastičan kao jedrilica, uvežbavao sam luping, valjak, svašta nešto, a kad izgubim visinu, samo polako ukrug i termika odradi svoje. Kako sam početnik u ovom "sportu" u jednom trenutku sam se smejao kao lud, sam na sred aerodroma. Totalno uživanje, ne misliš na svakodnevne probleme, samo ti i jedrilica. Bilo je još 3 leta od oko 20min, i na žalost morao sam kući. Kad sam izmerio bateriju, 11.8v.
Srce puno, glava bistra, šta ćeš više?

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #37 on: November 23, 2015, 10:03:09 AM »
Evo par sličica sa poslednjeg letenja.


Offline MAVERICK

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #38 on: January 18, 2016, 09:19:36 PM »
Haha kako nisam ranije video ovu temu, meni se isto bilo desilo i bas tako negde u septembru da mi otpao ceo spiner sa elisom sa jedrilice :D isto sa velike visine, pa sam morao da kupim i spiner i elisu.