Author Topic: Easy Glider, odletela elisa.  (Read 18963 times)

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #15 on: September 17, 2015, 10:56:32 PM »

Osim toga teško će se strugari zezati sa tako majušnim osovinama sem ako mu nije neki prijatelj.
Stezna glava kod struga nije uvek idealna jer se vremenom koristi i troši...
Osim ako nema neki mini strug koji može da radi takve preciznije stvrčice.
Materijal kojim bi trebalo da se pravi osovina treba da bude posle dobro termički obrađen, ispoliran.....
Nije samo staviti parče nekog čelika i obraditi ga suština stvari da se napravi osovina.
Ona naizgled izgleda jednostavno ali ima tu operacija.
Osim toga takve stvari se prave valjanjem a ne struganjem, livenjem....
Pa sada vi kako hoćete.

Da li bi  prepoznao strug na slici bez googla , i to je pitanje. Mali, veliki precizni neprecizni, pojedena stezna glava, oćemo radimo na strugu nećemo radimo na strugu, sad može , a sad ne može, napravi ovako, napravi onako, ali nisam siguran  oće kaki neće kaki,   Trpaš se u svaku temu non stop a veze s vezom nemaš.

Koje bre valjanje i poliranje osovina za Easy Glidera, pa ne pravi čovek Space Shutle da mu još treba valjane osovine.

SHVATI BRE ČOVEČE, ISPALA MU SAMO ELISA  NA MODELU ALOO !!
@Alzo mu je već dao konkretan jeftin i dobar predlog.

Jesi li  ti po stuci, mašinski inžinjer, inžinjer elektrotehnike, magistar političkih nauka , stručnjak za betoniranje Jadranskog mora,  ili si samo možda :

 PLAZOVIĆ IGOR - na raznim forumima registrovan kao @igorpl


Br. Mob. 064 140 3052


CRNOGORSKA 8, 22000 Sremska Mitrovica

Broj si nam ostavio ovde, kao Marko Jovanović . Nije bilo teško pronaći te na netu , jer si tragove svugde posejao svojim "pametnim pisanijama".  Eto i ovaj put se slučajno poklopio, uostalom  kao i tvoji modeli sa "@Igorpl " koga ti naravno ne poznaješ i sa kojim smo te pomešali.

Aj sad uzdravlje neka si ti nama živ i zdrav pa prouči još malo mašinsku obradu, mašinske elemente i tehnološke postupke. Možda će nam zatrebati koji savet...

 

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #16 on: September 18, 2015, 01:31:50 AM »
Iznošenje ovakvih podataka bez znanja vlasnika istih može da povuče za sobom ozbiljno krivično delo zato bolje gledaj šta pišeš i čitaj malo šta je napisano. Osim toga tragovi sa IP adresa i poseta foruma mogu vrlo lako da dođu u posed organima vlasti ako zatreba tako da ti je bolje da skratiš jezik!
Osovine na elketromotorima se ne prave na strugovima!
A da je to tako onda ne mora da se zeza nego neka stavi samo ekser odgovarajuće dimenzije i radiće samo je pitanje dokle?
Čovek je pitao da li da proširi rupu na spineruna strugi ili na stubnoj bušilici.
A ti s imu dao dajgori mogući predlog a to je da smanjuje prečnik osovine i to na strugu kako bi je dodatno i onaku jadnu oslabio.
Da li bi ja prepoznao strug na netu to nije problem jer mi je struka i nisam video samo jedan nego na hiljade kao i ostalih drugih mašina svakojakih za koje ni ne znaš da postoje, pitanje je bato da li bi ti?
A gospodinu PRESKU predlažem da mi na PM napiše šta to konkretno ima protiv mene, i ako je čovek neka mi to kaže u lice a ne ovako da me ponižava zajedno sa njegovim sledbenicima pred svima!
Šta sam ja po struci to nema nikakve veze ima samo vaše lupetanje i etiketiranje bez da ste ijedan ČVRST argument dali da nisam  pravu! Napad je najbolja odbrana!
Čovek se uči dok je živ a ja vidiš pored toga što sam naučio u školi širim svoja znanja svaki dan za razliku od drugih koji su ostali na nivou na kojem su i izašli sa poslednjem stupnja obrazovanja pa misle da su sve u životu završili time što su diplomu  ma koju stekli.

« Last Edit: September 18, 2015, 01:46:10 AM by marko.jovanovic »
The ground is the limit (or a water)

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #17 on: September 18, 2015, 10:47:09 AM »
Aiiiii.. kakvi predlozi  (yay)

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #18 on: September 18, 2015, 02:05:42 PM »
Igore Plazovicu, -@Igorepl

Za tvoju informaciju , podaci koje sam gore napisao su istiniti, objavljeni su na netu i javno su dostupni. Ti si ih objavio, tako da ces morati da tuzis samog sebe  :big smile Ovde su samo skupljeni na gomilu. Znas kako kazu cilj opravdava sredstva, a tebe je ovo pogodilo direktno u tintaru.
Ovakvom tvojom reakcijom dobili smo i sluzbenu potvrdu ko si.
Dakle procitaj sta ti je @Uros2002 danas napisao, pa ako ti nije jasno a ti procitaj jos 5 puta, a ako ti ni tada ne bude jasno ima ovde modelara koji bi mogli da ti pomognu.  (<--)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #19 on: September 18, 2015, 02:54:56 PM »
A za tvoju informaciju ja nijedan takav podatak nisam OBJAVIO NA OVOM SAJTU NITI OVLASTIO BILO KOGA DA TO OBJAVLJUJE BEZ MOJEG ZNANJA. To što su podaci ostavljeni na nekim sajtovima zarad prodaje nečega, zarad neke druge stvari to ne znači da ti i bilo ko drugi ima pravo da se igra sa tim stvarima ma koliko bili objavljeni javno i ma gde bili objavljeni.
Tako da brate ako nastaviš ovako stvarno ću se obratiti nadležnima!
Prosto ne shvatam kako te do sada nisu sankcionisali makar administratori za ovo delo koje si uradio.
The ground is the limit (or a water)

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #20 on: September 18, 2015, 03:43:16 PM »
Samo lagano. Koliko se ja secam Marko se kleo da se ne zove Igor, tako da ovi licni podatci nemaju veze s njim. Ako se Marko ipak zove Igor, onda se ovde lazno predstavljao, a koristio je forum (medju ostalim) za prodaju i kupovinu opreme (u licne svrhe verovatno). Pa to bi bilo veoma interesantno za nadlezne organe...
A sad nazad u radionicu i na livadu, to je ipak svrha ovog hobija i foruma.
Stevane zelim ti da sto pre osposobis svoj model i poletis. Nemoj mnogo da se nerviras, budzenja su sastavni deo ovog hobija, najbolje resenje je ono koje zahteva najmanje vremena na zemlji a pruza najvise vremena na nebu.
Pozdrav
« Last Edit: September 18, 2015, 05:38:13 PM by Daki »
Life is easy eat,sleep, fly!

Offline azoran

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 122
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #21 on: September 18, 2015, 05:32:00 PM »
Stvarno Marko u cemu je sada problem,ja sam dugo pratio desavanja oko tebe  i sada mi nista nije jasno.Koliko do juce si tvrdio da ne poznajes IgoraPL, a sada si se odjednom nasao prozvanim sto je drjack objavio njegove podatke,u sta ja licno ne vidim nista lose.Iz iskustva znam da je najteze u zivotu suociti se sa istinom,jako boli.Ali kada covek stekne hrabrosti i suoci se sa cinjenicama kasnije to bude mnogo lakse- veruj mi.
Tako da i ako si ti stvarno IgorPL, i krio si se iza indentiteta neke druge osobe iz tebi znanih razloga onda neka bude tako, ali te molim da ostatak ljudi na ovom forumu koji su spoznali tvoju malu zamenu indentiteta ne pravis ludima.Najbolji si predlog dobio od vecine kolega,spakuj se donesi modele i dodji na 13.Maj veruj mi upoznaces divne ljude i divno ces se provesti .

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #22 on: September 20, 2015, 10:07:44 AM »
Juče mi stiglo ovo:
http://www.der-schweighofer.at/artikel/16771

Razbušena je rupa na 3.5mm, namontirao sam i probao. Nema vibracija, ali juče nije bilo letenja, duvao je jak vetar. Čekam prvi dan bez vetra, pa da probam.

Offline shimano

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #23 on: September 20, 2015, 02:15:22 PM »
ja sam na osovinu 3,2mm navlačio cevčicu čupa čups lizalice i nije bilo problema. spiner je bio 4mm.

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #24 on: September 20, 2015, 06:31:22 PM »
Suviše težak nos :( CG je na 50mm od napadne ivice umeso na 70mm. Baterija ne može više nazad. Moram da otežam rep nečim...

Offline shimano

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #25 on: September 21, 2015, 08:23:30 PM »
koju bat koristis?  kod mene je 3S 2200mah i skoro je do kraja gurnuta u trup, nisam koristio cicak traku vec je fiksirana komadom stirodura sa ceone strane. one 2 kuglice sto dolaze uz jedrlilicu nisam ubacio i cg je bas kao u uputstvu.

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #26 on: September 22, 2015, 09:47:38 AM »
Baterija je ista ko tvoja. Nisam ja sklapao glajdera, na njemu su učila da lete trojica pre mene. Ono što znam je da ima jači, brašles motor od fabričkog i ostalo što uz to ide. Krpljen je milion puta :) i još leti. Danas ću da nahvatam olovo i da uravnotežim pticu kako piše u uputstvu, 70mm, od napadne ivice krila uz trup. Gde je kod tebe CG?

Offline shimano

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #27 on: September 22, 2015, 08:03:34 PM »
kod mene je tačno na 70mm od napadne ivice. ugradjen je autraner motor 35-36/1400kv, elisa 9X5. motor ima veći kv ali sam redukovao na stanici na 60%. ako možeš izmeri rastojanje od motora do baterije, pa ti javim koliko je kod mene. ili ti je motor teži, tj veći, mada veći od 35 teže može da se ugradi, ili baterija nije na mestu da bi dobio cg na 70mm.

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #28 on: September 22, 2015, 09:14:23 PM »
Danas sam zalepio malko olova na rep i sad je CG na 70mm. Ostaje samo da je probam. Motor je neki koji ide preko reduktora na elisu, pa je možda zbog toga teži. Drugar, od koje sam je dobio je leteo sa baterijom istog kapaciteta, ali je puno veća i teža od moje. Kod njega je CG bio ok.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Easy Glider, odletela elisa.
« Reply #29 on: September 23, 2015, 08:17:53 AM »
Može neka slika meta gde baterija ide....
Nekada ako hoćeš da uravnotežiš avion koji nije fabrički tj kome su stavljeni jači motor ili nešto slično moraš da uzmeš skalpel u svoje ruke i da malo obradiše mesto gde ide baterija. Ne brini neće se ništa oslabiti.
Ako ima mesta ti izbuši prema repu kako bi što više bateriju pomerio.
Zato kažem stavi neke slike da vidimo kakva je situacija. Može i sa olovom u repu ali  moraš to olovo dobro da fiksiraš da ne bi u letu ispalo, a dešava se da ispadne baš onda kada ne treba..... Ako već imaš mogućnost bolje je bateriju pomeriti jer ne remetiš težinu modela
The ground is the limit (or a water)