Author Topic: Improvizacija/izvedba RX switch-a  (Read 3432 times)

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Improvizacija/izvedba RX switch-a
« on: September 09, 2015, 12:00:58 PM »
Nisam hteo da se zezam sa kupovinom istih preko neta pa sam pazario DVA dvopolna mala prekidaca. Kazem dvopolni, dakle prekida/ukljucuje istovremeno dve zice (seljacki receno).
Elem planiram da njima vrsim kontrolu ukljucenja prijemnika tako sto ce kablic od ESC-a da ide preko njega/njih do CH3 na prijemniku.

Posto svaki od njih prekida (samo) dve zice, pitanja su sledeca:
1. Ako koristim JEDAN prekidac, koje dve zice treba da prekidam: + je jedna od njih, a koja druga treba da bude (minus ili signal) ?
2. Da li da idem na varijantu upotrebe OBA prekidaca u seriji gde bih jednu zicu (recimo +) prekidao na oba prekidaca, tako da bih imao kompletni ON samo kada su oba prekidaca na ON. A ostale dve zice bi isao svaki prekidac pojedinacno.

Koja varijanta ?

PS. Ovo sam nabrzaka kupio (za sitne pare u Kanibalu) pa nisam jurio neke tropolne prekidace.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Improvizacija/izvedba RX switch-a
« Reply #1 on: September 09, 2015, 05:27:51 PM »
Najprostije rečeno samo prekini + i to je to a ako hoćeš baš dve prekini + i -.
pitanje je zašto ti treba prekid napajanja prijemnika?
Obično je bitno da prekineš napajanje ESC-a
Ali sa tim prekidačima nemoj da ti padne na pamet jer mogu da izdrže jako male jeačine struje pa može u tom slučaju da se desi da izgori u sred leta i prekine struju a onda belaj.... (mislim ako prekineš glavno napajanje ESC-a)
Dobra je arijanta kada ESC ima svoj prekidač....
The ground is the limit (or a water)

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Improvizacija/izvedba RX switch-a
« Reply #2 on: September 09, 2015, 05:51:06 PM »
Pa nisam lud da prekidam napajanje ESC-a, zato bi mi trebao grebenasti prekidac (gledajuci jacinu struje koja trci kroz ESC ka motoru).  (yay)

Prekid napajanja - zato da mogu prikljuciti sve, spremiti model za poletanje i elegantno prekinuti napajanje dok je model na zemlji. Cisto da mi ne pisti. Nekad se desi da nemogu odmah da poletim.

OK, tako sam i ja mislio, samo + i -, jer i HK prodaje takve switch-eve, mada su oni za glow modele.