Author Topic: potrebna pomoc nekoga iz NS-a  (Read 2514 times)

Offline pedjartv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
potrebna pomoc nekoga iz NS-a
« on: August 30, 2015, 10:32:25 PM »
Dali ima neko iz Novog Sada ko je voljan da pomogne i posavetuje oko elektro motora za automobile.  4e

Offline SilverN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 84
Re: potrebna pomoc nekoga iz NS-a
« Reply #1 on: August 31, 2015, 07:10:12 AM »
Ja sam iz ns, ali ne znam da li ti mogu pomoći. Još uvek spadam u "početnike", ali vozim elektro. Probaj, pitaj, javiće se i neki drugi iskusniji  :)

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: potrebna pomoc nekoga iz NS-a
« Reply #2 on: August 31, 2015, 09:47:12 AM »
Voljni smo naravno  :mhm

Offline pedjartv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
Re: potrebna pomoc nekoga iz NS-a
« Reply #3 on: August 31, 2015, 02:19:40 PM »
  (yay)  e ovako da prvo predstavim sta pravim i naravno da kazem gde sam zapeo,a tu se nadam vi snalazite i reci cete gde gresim.
duze vreme sam imao ideju da napravim neki ozbiljniji cable cam i sada sam napokon krenuo u realizaciju. e sad za pokretanje tog cable cam-a sam izabrao pogon za automobile iz razloga sto mi je trebao forward i reverse i ovo je taj set koji sam uzeo kod zajka.
http://www.shop.malaivanca.com/kupi/xcelorin-1-10-car-brushless-combo-s13-5-turn-bl-motor-esc-402823
prvi problem na koji sam naisao je namestanje stanice DX6 jer sam zamislio sa njom da vozim taj cable cam i tu mi treba vase iskustvo kako bi mi to proradilo. drugi problem koji sam napravio je taj da mi je pregoreo kondenzator koji se nalazi u sklopu ESC-a jer verovatno nesto nisam dobro sklopio. moram napomenuti da sam ja njega uspeo pokrenuti,ali nije to bilo dobro nastelovano.
 sto se mene tice mozemo se naci i negde na picu pa da vidite sve to uzivo( ja placam racune :D) i da kazete vase sugestije.  ()-()

hvala unapred

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: potrebna pomoc nekoga iz NS-a
« Reply #4 on: August 31, 2015, 05:26:16 PM »
U jbt cable cam  (:sok:) Zanimljivo :) Mozda bi bilo najbolje da se nadjemo negde i vidimo kako to izgleda :)
Slabo stojim s vremenom ovih dana, a znam da je i kod Nenada slicna situacija... Ostavi nam neki kontakt pa se cujemo  (pijemo)

Offline pedjartv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
Re: potrebna pomoc nekoga iz NS-a
« Reply #5 on: August 31, 2015, 05:30:46 PM »
0641381441 je moj broj pa se mozemo cuti i videti uvece jedan dan ako mozete.  :)aplauz

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: potrebna pomoc nekoga iz NS-a
« Reply #6 on: August 31, 2015, 07:30:42 PM »
Mala sugestija  ako hoces da ide napred nazad, vezi signal kablic iz ESC na ELEVATOR port na Prijemniku... Trebalo bi da radi, nista se nece zeznuti... Kod mene na DX10t radi...
 ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline pedjartv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
Re: potrebna pomoc nekoga iz NS-a
« Reply #7 on: August 31, 2015, 07:58:42 PM »
@zajko

i vezao sam ga na elevator,ali nije hteo dobro da mi radi,verovatno nesto treba nastelovati u stanici. inace onaj kondenzator sto se nalazi na esc-u mi je pregoreo pa sad i to resavam sa mojim elektronicarima  :sljus