Author Topic: HobbyKing problem  (Read 30867 times)

Offline panther

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 219
Re: HobbyKing problem
« Reply #60 on: February 26, 2016, 10:17:34 AM »
Narucio sam tobu u vrednosti od 60evra preko eu skladista hk, roba je bila dosta na hrvatskoj granici, pozvali su me iz a2b expres logistike i rekli da paket ne moze da dodje u Srbiju i da im iskopiram i posaljem lk sto sam i uradio, jutros mi stize mail da he paket u Srbiji i da im popunim punomoc da oni zavrse carinjenje. Njihova usluga je 3000 dinara plus pdv i plus carinski troskovi ako ih bude. E sad ovde meni uopste nije jasno zasta ja njima placam sve ovo kad sam ja uredno platio transport hk-u?
Od koga ti stigo mail? Ko se to nudi za 3000+ din. Sta ako im kazes da neces. Obrati se carini i pokusaj da nadjes paket, tj gde se nalazi. Meni to lici na neke drumske pljackase, kojima bi trebalo pomenuti trzisnu inspekciju, policiju i sl.
Mail stigao a i poziv iz a2b express logistike oni saradjuju sa gsl om kod nas u bosni mak cg

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: HobbyKing problem
« Reply #61 on: February 26, 2016, 11:06:35 AM »
Koliko vidim pojavio se jos jedan "partner" GLS-a. Do sada je to bio navodno AKS. I AKS je meni lupetao o proceduri koja je bila nemoguca. Na kraju je meni posiljka stigla putem Poste Srbije - kojoj je paket isporucio/predao GLS. Sve je to mnogo mutno i nerazjasnjeno, cini mi se da se raznorazne transportne firme tuku oko preuzimanja paketa koje isporucuje GLS kako bi na ime tih sumanutih izmisljenih navodnih "propisa" mlatio pare. Jos sam tada predvidjao da ce GLS da otkaci AKS koji je (svojim poslovanjem iz kamenog doba) ocigledno unistavao reputaciju GLS-a.
No, da ne filozofiram: moj savet je da se obratis HobbyKingu i trazis da odrade tracking paketa i da se pobrinu da ti paket stigne bez ovih novih izmisljenih troskova i peripetija. Da se pozalis na transportnu kompaniju. Ja sam tako uradio i dok sam se ja mlatio sa GLS-om i AKS-om (tada njihovim zvanicnim 'partnerom"), meni paket stigao preko Poste Srbije, i odradio normalnu proceduru preuzimanja paketa, platio PDV i otvaranje paketa (naznacena vrednost bila ispod 50E). Pri tome sam ISTOG dana kada mi stigo paket, u GLS-u direktno u Holandiji dobio informaciju da je "paket vracen" posiljaocu - dakle i o GLS-u nemam bas neko misljenje.
Mozes i da kontasktiras a2B i da im napomenes da si ti transport VEC PLATIO i da odrade normalno proceduru carinjenja i isporuke i da te ne zanima njihovi dogovori sa GLS-om. Ili da paket proslede na Postu Srbije.
Vidim da na a2B site-u ima pracenje posiljke: probaj da ukucas tracking broj paketa pa vidi sta ces da dobijes. Procenjujem da ces dobiti "paket nije pronadjen".
Ako hoces posalji mi PM tracking broj da potrazim po nekim tracking site-ovima koje koristim.

Ima ovde ceo roman ispisan na ovu temu, pa ako ti se da, procitaj, ali nikakav pametan zakljucak neces izvuci.

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: HobbyKing problem
« Reply #62 on: February 26, 2016, 11:12:49 AM »
Adam naručuje samo iz Evrope,a ima puno stvari kojih tamo nema. Zato pitam. Ako neko zna, neka napiše.

Offline j0e

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
  • keep the speed
Re: HobbyKing problem
« Reply #63 on: February 26, 2016, 02:32:09 PM »
Sto se tica online placanja, moje iskustvo do sad je da imam dve kartice koje ne zahtevaju mesecno odrzavanje Raiffaisen Visa Virtuon(20e depozita mora da ostane na racunu da bi vrsio transakcije na netu), i kartica od Telenor Banke.
keep the speed

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: HobbyKing problem
« Reply #64 on: February 26, 2016, 04:37:17 PM »
Sa njima možeš da plaćaš na HK?

Offline j0e

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
  • keep the speed
Re: HobbyKing problem
« Reply #65 on: March 05, 2016, 02:01:32 PM »
Da, mozes da placas bilo gde na netu gde prihvataju MasterCard
keep the speed