Author Topic: HobbyKing problem  (Read 30869 times)

Offline smel

  • Newbie
  • *
  • Posts: 19
    • Nekad i sad
Re: HobbyKing problem
« Reply #15 on: August 11, 2015, 03:47:33 PM »
Hvala Vaciju na smernici, tu je dosta toga opisano...

Ko je propustio temu o HK EU evo koga ne mrzi neka cita
http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,14290.0.html

Koliko ja kao laik na temu transporta i carine shvatam situaciju, ostaje da eventualno napisemo neki dopis HK-u da utice na GLS da pakete za Srbiju salje preko PTT Srbija. Da li sam u pravu?
Sima M

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: HobbyKing problem
« Reply #16 on: August 11, 2015, 05:45:30 PM »
Nema tu nikakvog uticaja GLS ima ugovor sa AKS-om i to je to. Traži novac nazad i naruči sa global skladišta dolazi sigurno jedino ćeš morati da sačekaš da naša carina uradi posao pošto paketi dolaze u roku od 2 nedelje a ostalo je zadržavnje na carini.
The ground is the limit (or a water)

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: HobbyKing problem
« Reply #17 on: August 12, 2015, 09:12:54 AM »
Nema tu nikakvog uticaja GLS ima ugovor sa AKS-om i to je to. Traži novac nazad i naruči sa global skladišta dolazi sigurno jedino ćeš morati da sačekaš da naša carina uradi posao pošto paketi dolaze u roku od 2 nedelje a ostalo je zadržavnje na carini.

Jeste da GLS ima ugovor sa AKS-om, ali mislim da je pitanje dana kada ce to da pukne jer AKS maltretira GLS sa budalastinama. Bar se nadam tome. Dalje, meni je posiljka stigla od GLS-a preko Poste, nije videlo AKS-a (srecom).
Dalje, iz global skladista putuje 3 nedelje a na carini se zadrzi 5-7 dana. Ako posalju preko signpost-a onda putuje 4 nedelje do Srbije.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: HobbyKing problem
« Reply #18 on: August 12, 2015, 11:08:32 AM »
Onda sam ja imao debele sreće da mi je sve što sam naručivao sa globala stizalo na kuću za 2 nedelje osim onoga što ide na carinu.
The ground is the limit (or a water)

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: HobbyKing problem
« Reply #19 on: August 12, 2015, 11:45:37 AM »
Onda sam ja imao debele sreće da mi je sve što sam naručivao sa globala stizalo na kuću za 2 nedelje osim onoga što ide na carinu.

Ili ja baksuz pa redovno 4-5 nedelja

Offline djordjevicaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 147
  • Telepromtovani vazduplohov
Re: HobbyKing problem
« Reply #20 on: August 12, 2015, 12:58:28 PM »
Ma redovno je 25+ dana...
Od 15 porudžbina sa globalnog, samo mi je jedna stigla u roku od 15 dana

Offline smel

  • Newbie
  • *
  • Posts: 19
    • Nekad i sad
Re: HobbyKing problem
« Reply #21 on: August 12, 2015, 03:37:15 PM »
Hvala svima na diskusiji i prenetom iskustvu

Zelim samo da konstruktivno napravim zakljucak ili mozda zajednicki napravimo neku akciju u korist svih.

Ja, kao i ostali modelari imam probleme sa isporukom paketa samo sa EU HK a ne sa International HK. No, kod International HK postoji problem, kao sto rekoste, ne samo sto je vreme transporta paketa produzeno nego sto i dobar deo paketa sa vecom tezinom od 0,5 i 1kg, ili vecim gabaritima nije isplativo slati jer je transport ne samo skuplji, nego i vise puta skuplji od same robe. Zato je EU HK vazan za nas i zato oko njega dislutujemo.

Da li neko ima konstruktivan i ostvariv predlog kako da uspesno prevazidjemo problem sa EU HK i GLS ili barem kako da probamo da ga resimo u skorijoj buducnosti?

Sima M

Offline Cvrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: HobbyKing problem
« Reply #22 on: August 12, 2015, 04:18:23 PM »
Sa globalnog je sve stiglo i to uglavnom tu do 15tak dana. Zavisi koliko nasa carina davi. Naravno gledas da ne narucujes za praznike njihove itd. Sa ovim EU i ja vodim bitku za povrat para, nakon sto su 2x slali ... Nema tu pomoci ako nece sam sebi da pomognu ili da nas uklone sa liste ili da promene kurira sta li vec.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: HobbyKing problem
« Reply #23 on: August 12, 2015, 09:51:46 PM »
POzdrav svima,
Nekako kod nas ljudi ne zele da shvate i prihvate da je SRB u ovom hobiju jedno jako.. jako.. malo trziste i u kraljnoj liniji jako nebitno trgovcima nasom rabotom....
HK kao veliki trgovac zeli da pokrije celu planetu, ali nije tako jednostavno... Nasa posta je ostala u 80im godinama, tesko se prilagodjava savremenim trendovima, sporo... Zasto HK intenational ide ka nama, zato sto su to standardni klasicni ugovori, put putuje pa kad stigne,...
Savremeni trendovi, savremene brze kurisrske sluzbe nisu u ovom slucaju kompatabilne, imamo problem carine i svih ostalih ogranicenja, a zelimo sve za djaba... ne moze.. drzava hoce svoje, sto je negde u pravu, a mi bi smo zeleli sve dzaba.. sukob interesa...
EU HK deluje na bazi kurirskih brzih sluzbi izmedju ostalih i GLS koji je najmasovniji, ogroman, perfektan sistem, ali za uredjenu i sredjenu drzavu, pre svega napravljen za EU gde nema carina PDV i ostalih stvari... problem se javlja kad isporucuju van EU, posebne regulative, kod nas katastrofalne.. imaju svoju produzenu ruku, ugovorni odnos sa AKS, ma kako da je traljav, posebno je obazriv na posiljke  GLS (Ugovor ga obavezuje, zeli jednog dana da bude GLS u SRB), ako uopste dodje do isporuke istih... Filter  je GLS Budimpesta, gde se odvajaju posiljke za SRB, filtriraju, da li ispunjavanju propise, ako ne NAZAD.. a ako da dobijete najavu da Vam pristize posiljka i onda je sve manje/vise OK, relativno brzo i prakticno, dobijete obavestenje kolika je carina + PDV, platite i eto ga kurir na vratima, ili platite njemu sve prilikom preuzimanja ako je privatno lice... (Troskovi spediocije carinjenja i ostalih papira su u ceni isporuke)...Sve lepo i uredno osmisljeno, praksa malo drugacija, ipak je ovo SRB....
Imate pogresan stam, opet da svi rade protiv SRB, svetska zavera itd... nije... SRB i nasi propisi koji se donose na potpuno pogresnim mestima od strane pogresnih ljudi su problem... SRB i mi u njoj su, doticnim firmama totalno nebitni, zele i tu zemlju da ukljuce u sistem trgovine, ako moze, prosto i jednostavno... ako im se vracaju paketi i samo prave troskove za doticnu firmu, samo ce nas skinuti sa liste i ciao dovidjenja, skupo i nekorisno...
Uostalom  ko ima imalo iskustva videce da zilion firmi SRB nema kao mogucu destinaciju isporuke, kad im posaljete email ili slicno, kazu nezanima nas, komplikovano...
Shvatite vec jednom da smo mali i zanemarljivi, a jako problematicni u svakom smislu...
Samo malo globalnijeg razmisljanja, pogledajte i ugledajmo se na crnogorce, skup u Beranu, manji su od SRB nekoliko puta po broju stanovnika, u ovom hobiju ispadose velesila u odnosu na SRB koja samo kuka i place, svadja se sa svim i svakim.. nemaju niti jednu RC prodavnicu niti on line niti fizicki, ali su kako tako jedinstveni i bez svega toga znaju se skupiti na gomilu bar jednom godisnje, svaka im cast, svaka im se dala....
kako i zasto je ovako, nikako, kod nas ostaje staro pitanje....
Svi su nam krivi, svi nas z********u, nikome nismo po volji, a mi smo savrseni..... das li nas sve jebe, ili izjebasmo sami sebe !?
Sjebasmo cega god se dohvatimo !

Ajd uzdravlje  ()-()
« Last Edit: August 12, 2015, 09:58:07 PM by zajko »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: HobbyKing problem
« Reply #24 on: August 13, 2015, 12:30:23 AM »
Citam sve ovo i cudim se,skoro sam narucivao paket po prvi put bez Tracking number,iz EU skladista,stigao za oko 10-11 dana u posti,na paket od 16e sa shipping-om platio sam samo 500din.Nadam se da necu da imam ovakva iskustva. mmmm
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline Asterix

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 98
Re: HobbyKing problem
« Reply #25 on: August 13, 2015, 01:07:23 AM »
To bez tracking numbera verovatno i nije poslato preko GLS-a zato ti je i stiglo.

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: HobbyKing problem
« Reply #26 on: August 13, 2015, 09:01:24 AM »
Zajko, muka mi je vise od tvoje price "Srbija je nikakvo trziste". Sa tvoje tacke gledista jeste nikakvo trziste. Zapitaj se zasto. Ja znam da bi ti najvise voleo da ugrabis generalno zastupnistvo za HK (na ime ove price), pa sve da ide preko tebe, pa da mi modelari zaboravimo i na HK, kad ti sracunas cifre. Nemoj mi samo reci da ne burgijas i tu.
Za HK, Srbija je trziste kao i svako drugo - nema razlike. Postoje problemi u transportu ali se oni trude da te probleme resavaju. Samo je problem sto mora da se ceka.

GLS, ponovicu, na dan kada mi je stigao model sam direktno u Holandiji dobio informaciju da se "paket vratio nazad". Prema tome nemoj da pricas kako su oni do j... kompanija.
AKS: nadam se da ce propasti, jer su ONI TI koji zahtevaju od GLS-a raznorazne budalastine od papira, izmisljaju potrebe za sanitarnim pregledima i slicne gluposti. Gomila ljudi se zali na AKS, by the way.


Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: HobbyKing problem
« Reply #27 on: August 13, 2015, 11:19:02 AM »
Zajko, muka mi je vise od tvoje price "Srbija je nikakvo trziste". Sa tvoje tacke gledista jeste nikakvo trziste. Zapitaj se zasto. Ja znam da bi ti najvise voleo da ugrabis generalno zastupnistvo za HK (na ime ove price), pa sve da ide preko tebe, pa da mi modelari zaboravimo i na HK, kad ti sracunas cifre. Nemoj mi samo reci da ne burgijas i tu.
Za HK, Srbija je trziste kao i svako drugo - nema razlike. Postoje problemi u transportu ali se oni trude da te probleme resavaju. Samo je problem sto mora da se ceka.

GLS, ponovicu, na dan kada mi je stigao model sam direktno u Holandiji dobio informaciju da se "paket vratio nazad". Prema tome nemoj da pricas kako su oni do j... kompanija.
AKS: nadam se da ce propasti, jer su ONI TI koji zahtevaju od GLS-a raznorazne budalastine od papira, izmisljaju potrebe za sanitarnim pregledima i slicne gluposti. Gomila ljudi se zali na AKS, by the way.

HK me uopste ne interesuje, sem za neke svoje sitne potrebe odredjene vrste robe, drugo HK ne daje nikome zastupstvo, ne znam da li si to shvatio, cena je ista i za firme, pojedince, klubove.... bez obzira na promet, jer na te niske cene nema rabata, sto se tice isporuke, customer service sve je isto za svakoga... Kvalitet proizvoda u 80% katastrofa, bez mogucnosti reklamacije, zamene ili garancije... kupis, pa ako dobiojes, kakvo je-takvo je, ako je neispravno bacis...
Htedoh reci bez da nekog reklamiram, Adam Vam se stalno nudi i stavlja ovde, da moze da Vam obezbedi isporuku sa HK EU, ali Vama je to valjda skupo, da ste organizovani bar u nekom delu, a niste, posto valjda vecina razmislja kao i ti, dok se mnoge stvari NE promene "na nasem ogromnom trzistu" bice Vam tako.... HK je otvorio par magacina u EU, da bi prodavao na trzistu EU ok svega 300 miliona populacije, koja je pritom jako aktivna i solventna, a ne zbog tebe ili nas, ali ako moze poslace i tebi, a ne moze ili jako tesko, zbog nasih propisa i ne uklapanja u globalni EU sistem, kad bi malo razmislio shvatio bi, kad bi...

Tako je i prica sa GLS, tom "uzasnom" firmom koja se pored ostalih, a jedna je od vecih i jacih u EU, razbija od posla sirom EU, da si malo otisao negde po EU i da si video sveta, prvo mi mozda drugacije razmisljao, ali ako nista vise, video bi bar da ih ima na svakom koraku po celoj EU i da njihova vozila samo vrte, i njima smo interesantni (da pupune rupu, jer posla od nas nema,mislim generalno, ne na RC) ali opet ne mogu da menjaju svoj sistem radi nas... Sve ce se resiti, jednog lepog dana, ako i kad budemo deo u EU, a NE RUPA na tepihu...

AKS, postoji i radi vec prilicno godina, nije nista mnogo gori ili bolji, od nasih ostalih kurirskih sluzbi, dnevno prevoze nekoliko desetina hiljada paketa, pokrivaju celu ovu malu nasu, prave greske, pre svega kuriri zbog "bolekurcije" i lova u mutnom, da maznu neku kinticu, organizacija nije bas EU, niti standardi, ali opstaju... i budi siguran da ce to jednog dana biti GLS u Srbiji, GLS im polako uvodi svoje standarde i obuku, ako budemo deo EU, ikada...
Opet kad bi bar malo razmislio, shvatio bi, prosto je, da AKSu ili nekom drugom ne treba da izmisljaju koje kakve zajebancije i doskocice, vec da uproste svoj posao i da ga rade u vecem obimu, njihova saradnja sa GLS je klasican uvoz robe, ali za poznatog kupca, oni su po Ugovoru duzni da odrade spediciju (ako ne znas sta je to, to je carinjenje robe u tvoje ime i brigu oko uvoza), a uslove, preglede i ostala zezanja odredjuje carina/drzava, inace spedicija se kod nas placa , kako gde ali oko 50 Eur, pa plus ostali troskovi, mogu da ti pojasnim ako te zanima...

Da ste organizovani, kao sto niste, da ima vise potrebe, Adam bi Vam vrlo povoljno i brzo, nagadjam, isporucivao robu sa HK EU, uz neku naknadu, ali valjda Vam je i to skupo... pitanje je samo sta se desava kad je roba losa ili neispravna, ko snosi garanciju !?

Ne preostaje Vam nista drugo nego da kukate na sve zivo, kako kaze Vucko, prvo mora da se menja svest kod ljudi, pa onda redom...

A dotle uzivaj, cekajuci paketic za HK

PS. Voleo bih da mi objasnis, tvoju mudrost "Sa tvoje tacke gledista jeste nikakvo trziste. Zapitaj se zasto" ZASTO !?

 ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: HobbyKing problem
« Reply #28 on: August 13, 2015, 05:01:52 PM »
Da se ne upustam dalje u diskusiju oko svega nebitnog evo neceg sto je nas sve oslikava, da se sloznimo i organizujemo ne moze se nikako, ali da se svadjamo i raspravljamo "nako", to mozmo uvek  ;namig

« Last Edit: August 13, 2015, 05:03:42 PM by banbo »
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline nbatocanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 108
Re: HobbyKing problem
« Reply #29 on: August 14, 2015, 02:44:25 AM »
Samo da javim da su mi vratili pare bez problema, a na kraju sam dobio i ovaj mail ;)

"Hi Nenad,
We are glad that the issue has been resolved for you now. We are grateful for the pleasure of serving you. In this time of gratitude, we want to thank you and we value your patronage and appreciate your confidence in us. Counting you among our customers is something for which we are especially grateful.
On behalf of the Hobbyking Support Team, I wish you a very happy day!
Kind regards,
Lorenzo L.
HobbyKing Support Team"