Author Topic: Red Rocket bundle ( Apc + cnc )  (Read 2997 times)

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Red Rocket bundle ( Apc + cnc )
« on: July 24, 2015, 09:36:05 AM »
Upravo mi je doneo ortak iz Kanade, bundle kupljen na  http://www.redrockethobbies.com/350QX-Prop-Adapter-Bundle-with-4-APC-propellers-p/rrh350qxpropadapter-bundle.htm  .

U prilogu je slika na kojoj je sve jasno objasnjeno. Bas za sabane, kao sto sam ja.
Popodne cu da montiram....
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Red Rocket bundle ( Apc + cnc )
« Reply #1 on: July 26, 2015, 06:19:57 PM »
Posle montaze, primetio sam dosta jello-a na snimku, a takodje i to da su motori topliji u odnosu na ranije.
Spoljna temperatura vazduha je bila oko 35 C. Ima li to neke veze.
Jesam ih balansirao, ali nisam siguran da sam dobro uradio.

Da li je selotejp bolje dodati ( radi balansa ) na kraju elise ili blize centru ?
Da li se spic jednog konusa  od balansera gura ka unutrasnjoj strani propelera tamo gde je utisnut mali plasticni prstencic, a
na drugu stranu se pricvrsti onaj siri deo konusa ?

Svaka pomoc je dobro dosla.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
The ground is the limit (or a water)

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Red Rocket bundle ( Apc + cnc )
« Reply #3 on: September 09, 2015, 12:55:02 PM »
Najzad sam zavrsio balansiranje elisa + huba.
na kraju sam kupio mali laser stavio ga na CoG na vrh quada, ukljucio motore i od 1/2 do punog gasa zrak
ke skoro u jednoj tackici, bez previse oscilacija.
U praksi, jello efekat se izgubio skoro 95 %.  Moze malo da se primeti, ali nista dramaticno kao sto je bilo.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!