Author Topic: Nekompaktibilnost kamere i transmitera  (Read 12042 times)

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Nekompaktibilnost kamere i transmitera
« on: July 16, 2015, 06:59:03 PM »
Pokusavajuci da uparim dole pomenutu kameru i fpv transmitter dobio sam sliku sa puno suma!Manifestuje se jarkim bojama, bez snega iako prikazuje sliku bez zastoja nemoguce je gledati prenos jer linije i segmenti jarkih boja ometaju!Zna li neko sta predstavljaju ti segmenti jarkih boja i zasto su prisutni svo vreme???


http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31893__HD_Wing_Camera_II_Full_HD_1920x1080P_30FPS_UK_Warehouse_.html


http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__52186__FatShark_250mW_V3_5_8GHz_Video_Transmitter_With_NexwaveRF.html

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: Nekompaktibilnost kamere i transmitera
« Reply #1 on: July 16, 2015, 07:02:24 PM »
Zabravio sam da napomenem da sa GoPro kamerom ovaj sistem radi bez problema.Tako da predpostavljam da je vezano za pomenutu kameru i signal koji ona salje...

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Nekompaktibilnost kamere i transmitera
« Reply #2 on: July 16, 2015, 08:30:55 PM »
Vrlo lako može da se desi da je negde loš kontakt na kablu, kameri, transmiteru....
Recimo slično se dešava kod IPTV kada nije dobro udžekan skart kabal. Možda analogija nije baš neka ali samo mi je to palo na apmet.
Probaj da prilikom prenosa pomeraš kabal u konektorima pa vidi da li ima nekog pomaka.
The ground is the limit (or a water)

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: Nekompaktibilnost kamere i transmitera
« Reply #3 on: July 16, 2015, 08:32:23 PM »
Probao...I jos sam taj isti kabal probao na TV-u na A/V i radi dobro.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Nekompaktibilnost kamere i transmitera
« Reply #4 on: July 16, 2015, 08:40:31 PM »
Onda najverovatnije da kemra ima loš signal.
Pošto sa gopro radi. Ne radi se tu o nekoj kompatibilnosti jednostavno verovatno te kamera zeza.
The ground is the limit (or a water)

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: Nekompaktibilnost kamere i transmitera
« Reply #5 on: July 16, 2015, 08:44:39 PM »
Ja sam tom kamerom prezadovoljan, jedino je tu zatajila!Pricao sam sa lokalnim A/V serviserom i rekao mi je da je moguce da kamera salje ili prejak ili preslab video signal.Pa reko ako se ovde neko razume u to da probamo nekako da doteramo to da radi kako treba!

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Nekompaktibilnost kamere i transmitera
« Reply #6 on: July 16, 2015, 11:28:22 PM »
Javi se na PM ako ti treba pomoc, a svakako probaj da taj video signal ubodes u TV i proveris sliku.
Make things as simple as possible, but not simpler.