Author Topic: MOLBA modelarima oko narudzbine motora .  (Read 11174 times)

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: MOLBA modelarima oko narudzbine motora .
« Reply #15 on: July 13, 2015, 09:36:07 PM »
Svaka cast ljudi ipak ga ima na stanju hvala Urose2002,POZDRAV SVIMA I HVALA NA POTROSENOM VREMENU sto se mene tice. (pijemo) (pijemo) (pijemo) (<--) (<--) (<--)

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: MOLBA modelarima oko narudzbine motora .
« Reply #16 on: July 14, 2015, 12:26:17 PM »
Jos jednu stvar sam zaboravio da napomenem .OVAKAV MOTOR SLICAN NOSE NEKI RC HELIKOPTERI ALI KOJI SE NAPAJAJU BATERIJOM OD 7,4VOLTI .Ali ja takav helikopter ,jesam nabavio ali samo sa 3,7volti  i  to tesko moze da radi jer ga elisa mlogo optereti i  pregreje ga i nista od toga ,a sa 7,4  volti jos nisam probao .Ako neko  ima na raspolaganju neki takav rastureni heli neka se javi HVALA I POZDRAV.

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: MOLBA modelarima oko narudzbine motora .
« Reply #17 on: July 14, 2015, 01:43:07 PM »
Pogledaj imas kod zajka u shop-u neki kombo brushless motoric i esc sve zajedno 17 grama mislim da bi ti tom modelu leglo ko budali samar :D , razmisli u tom smeru, taj kombo mu je bas nesto extra jeftin i na rasprodaji. sve to sto gledas je neko lose resenje jer ce opet posle nekog vremena motor da ti gekne. A reazlika u ceni izmedju ova dva resenja ili ne postoji ili je mizerna. Ako ti avionche znaci uradi najbolje resenje.   Moj savet a tebi svako dobro. pozdrav

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: MOLBA modelarima oko narudzbine motora .
« Reply #18 on: July 14, 2015, 11:30:31 PM »
Zdravo Slobo hvala na predlogu,video sam taj komplet kod Zajka i jeste nije skupo ali natrpacu mu dosta tereta .Motorcic i esc ,pa 2 servoa i prijemnik pa mora malo jaca baterija i sve to ode mlogo na teret modela ,jer on ima samo jednu plocicu sa servoima i bateriju od 7,4 volti 180mah ,a  ima i FUTABINU cetvorokanalnu stanicu na  2,4GHC ,mlogo interesantan modelcic i fenomenalno leti ali je...ga ja sam kriv .Videcu smislicu nesto ako ne onda ce stajati na zidu kao suvenir POZDRAV SVIMA.

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: MOLBA modelarima oko narudzbine motora .
« Reply #19 on: July 16, 2015, 09:05:21 PM »
Znaci  ipak nema meni od  nikog  pomoci  dzaba ovaj topic .Moracu sam da se snalazim kako znam i umem, POZDRAV I HVALA SVIM LJUDIMA STO SU SE JAVILI DA POMOGNU KOLIKO MOGU . (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: MOLBA modelarima oko narudzbine motora .
« Reply #20 on: July 16, 2015, 09:47:18 PM »
Nemaš potrebe da menjaš celu elektroniku da bi nakačio brushless motor. Vaci je prodavao konvertor brushed to brushlees koji nije skup a nije ni težak. Možda bi ti on mogao da pomogne u rešavanju ovog problema uz dodatak nekog brushless motora. Samo treba gledati na odnose struja, broja obrtaja i elisa.... Da ne bi riknula pločica na kojoj ti je sva elktronika sa servoima i ostalo....
The ground is the limit (or a water)

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: MOLBA modelarima oko narudzbine motora .
« Reply #21 on: July 17, 2015, 12:06:08 AM »
OK MARKO ,videcu smislicu nesto ako ne nabavim motor .  mmmm