Author Topic: Problem sa propelerom  (Read 12710 times)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Problem sa propelerom
« Reply #15 on: June 27, 2015, 11:00:15 PM »
Ne diraj mi u nano qx.
Pa nema boljeg koptera za po kući.
Ono što sigurno treba da uradiš jeste da pre nego što zakačiš bateriju nano qx treba da bude na nekoj ravnoj površini i to treba da radiš pre svakog kačenja baterije. Nakon što to uradiš on jedno vreme blinka i podešava senzore zato mora biti na ravnom da bi leteo kako valja.
A što se tiče bindovanja prvo upališ kopter. Zatim držiš bind dugme pritisnuto i upališ stanicu. bind dugme pustiš tek kada ga stanica prepozna i kada ti se upali sijalica na kopteru da stalno radi. Ja sam moj bindovao kada sam ga kupio i dan danas letim sa njim. propeleri svi iskrzani, ram oštećen na krajevima a on i dalje leti i leti! Od 2 seta propelera stradao mi je samo jedan sve vreme letenja.

ovde je rec on Nano QX 3D, malo doradjena (elektronski) 3D verzija, ali je baza slicna
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Sloba

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Problem sa propelerom
« Reply #16 on: June 28, 2015, 12:27:05 AM »
Hvala Zajko.
Ma, inicijaliozovao, bindovao, a i one stvari, ali mali ne mari za to. Dobro da si se javio, podsetio si me da ti ga pošaljem, u garantnom roku pa ti binduj.

Inače, drugi Nano QX radi prilično dobro. Do duše, ponekad crkne neki od motora, ali ga zamenim pa opet bude sve kako treba.

Offline pavle

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
Re: Problem sa propelerom
« Reply #17 on: June 28, 2015, 11:11:07 AM »
Pozdrav drugari,

Evo mog problema. Napravio sam kratak video od 3 min, pa ako neko zna u cemu je problem neka javi.

Kao sto vidite, potrebno je rucno zavrteti ovaj deo na koji ide propeler kako bi on startovao. Bez toga retko kad se zavrti. Kada se zavrti u vazduhu se ponasa normalno, problem je samo dok se ne zavrti.

U cemu je problem? Da li da kupim novi motor ili?


Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Problem sa propelerom
« Reply #18 on: June 28, 2015, 11:30:54 AM »
Probaj pa odlemi taj motor i zalemi na zadnji desni a taj zalemi ovde.Ako je ista situacija onda je software greska ako ne radi taj motor ni na zadnjem desnom onda je motor  mmmm
Nije sramota učiti !!!

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Problem sa propelerom
« Reply #19 on: June 28, 2015, 11:33:28 AM »
Ja bih za pocetak probao da ocistim taj motor, uglavnom se pokupe dlake ili tako nesto sa parketa/tepiha... neka fina prasina... da izvines da ga dunes malo, produvas, pa probas... koliko znam to se dogadja kod vecina inndoor, pa ako opet nece zameni motor, ne kosta bogatstvo, nekoliko eurica
 ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Problem sa propelerom
« Reply #20 on: June 28, 2015, 11:39:38 AM »
Hvala Zajko.
Ma, inicijaliozovao, bindovao, a i one stvari, ali mali ne mari za to. Dobro da si se javio, podsetio si me da ti ga pošaljem, u garantnom roku pa ti binduj.

Inače, drugi Nano QX radi prilično dobro. Do duše, ponekad crkne neki od motora, ali ga zamenim pa opet bude sve kako treba.

NO PROBLEMO ! :sljus
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline pavle

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
Re: Problem sa propelerom
« Reply #21 on: June 28, 2015, 11:48:07 AM »
Hvala na savetima, evo upravo sam probao malo da produvam :) ali nece. Imam onu pumpicu za fotoaparate, ali izgleda da je motor u pitanju. :(
Kinesko sr..... Kako kazu kolko pare tolko muzika.
Da li ima kod nas ovih motorcica negde?

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Problem sa propelerom
« Reply #22 on: June 28, 2015, 12:25:01 PM »
Znam da je crni humor ali.................jedno od resenja

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,1277.msg102219.html#msg102219
Nije sramota učiti !!!

Offline pavle

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
Re: Problem sa propelerom
« Reply #23 on: June 28, 2015, 01:10:21 PM »
@Rajker kada bih ovo pokusao pre bih isterao sam sebi oko. Izgleda da postoje 2 verzije zelena ploca koja je super, i crvena koja je sranje.
Ionako sam kupio ovo da vezbam malo, precicu sigurno na nesto bolje za mesec dva. Samo ovaj motor da sredim.

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Problem sa propelerom
« Reply #24 on: June 28, 2015, 01:11:56 PM »
@Rajker kada bih ovo pokusao pre bih isterao sam sebi oko. Izgleda da postoje 2 verzije zelena ploca koja je super, i crvena koja je sranje.
Ionako sam kupio ovo da vezbam malo, precicu sigurno na nesto bolje za mesec dva. Samo ovaj motor da sredim.
Ma samo napred,,,jednom ce se resiti i tvoj problem  ;namig
Nije sramota učiti !!!

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Problem sa propelerom
« Reply #25 on: June 28, 2015, 01:32:02 PM »
Hvala na savetima, evo upravo sam probao malo da produvam :) ali nece. Imam onu pumpicu za fotoaparate, ali izgleda da je motor u pitanju. :(
Kinesko sr..... Kako kazu kolko pare tolko muzika.
Da li ima kod nas ovih motorcica negde?

Ne bih da solim pamet, ali i sam si rekao "kolko pare, tolko muzika"  ... sad mu ovo dodje kao bacene pare, kolike god da su, izgubljeno vreme, maltretiranje, a takoreci nisi ni poleteo, niti upoznao sve to.... motorcici ne mogu tek tako da se kupe, daj motorce... treba dimenzije i sve ostalo da se gadja, mozda pase od nekog ali ko to da zna... kao sto rekoh zilion puta za pocetnika je uvek bolje, kvalitetno, RTF, znaci i malo skuplje, ali na kraju ispadne jeftinije i lakse
Medjutim ovde se svi bora da uvale pocetnika u ovako i slicno stanje, pa onda kuku lele  :sljus

Uzdravlje  (pijanoo)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Problem sa propelerom
« Reply #26 on: June 29, 2015, 07:10:19 PM »
Koliko vidim kopija syma x5c

A za Syma x5c imas rezervne delove u NS, proguglaj i naci ces... pozz

Offline pavle

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
Re: Problem sa propelerom
« Reply #27 on: June 29, 2015, 10:43:27 PM »
Ma nasao sam vec delove, delovi nisu problem, problem je ovaj kvadkopter koji je poludeo. Leti kako mu odgovara, posandrcao nacisto. Ali LED svetla su mu super, mislim da cu da ga rasturim i ostavim u basti da svetli u najgorem slucaju.

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Problem sa propelerom
« Reply #28 on: June 29, 2015, 11:49:11 PM »
Da mu nisi kacio neke firmirane lipo baterije i vece kapacitivnosti, npr. gens ace, turnigy...
fabricki na tim kineskim pise da su lipo bla bla... i kada im nakacis neku pravu (markiranu) lipo poludi elektronika nacisto...

Offline pavle

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
Re: Problem sa propelerom
« Reply #29 on: June 30, 2015, 11:20:40 AM »
Nisam nista dodavao jos uvek. Moracu da ga rastavim i da vidim sta je problem, lud kvadkopter nacisto.