Author Topic: djordjevicaca  (Read 13798 times)

Offline djordjevicaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 147
  • Telepromtovani vazduplohov
djordjevicaca
« on: June 17, 2015, 03:13:20 PM »
Pozdrav svima,

Zovem se Aleksandar, imam 35 godina i ja sam alkoh.... oh, pogrešan forum :D
"Letim" quadcopter koji sam sastavljao uglavnom delovima sa HK-a, a iskustvo sam pokupio sa youtube-a i neta. To ikustvo se za sada svodi na to da quad može da se odvoji od zemlje i lebdi u vazduhu nekih 5 - 6 minuta.  mmmm
Ram je kopija DJI Flame Wheel 450, a svi ostali delovi su poručivani po sistemu "šta me najmanje boli po džepu ako poljubi livadu sa visine"  (fiu)
Nije u planu da se bavim snimanjem ni profesionalno ni amaterski jer imam problem da napravim normalnu sliku i foto apratom, a o kameri da ne govorimo. Plan je FPV isključivo radi zezanja.
Obično smetam na 13. Maju ljudima koji lete modelima jer im zujim okolo kao da je upaljena kosačica, ali su me lepo prihvatili i pustili me da uživam sa njima.



Negde u malom mozgu se nalazi i ideja o kupovini/pravljenju trenera visokokrilca za narednu sezonu...

Toliko od mene za sada

Pozdrav i puno  (<--) ove godine

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: djordjevicaca
« Reply #1 on: June 17, 2015, 03:31:33 PM »
 :)aplauz Ma svaka cast i ovo je uspeh  :)aplauz Sretan rad i dalje  ;namig
Nije sramota učiti !!!

Offline djordjevicaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 147
  • Telepromtovani vazduplohov
Re: djordjevicaca
« Reply #2 on: June 18, 2015, 07:45:03 AM »
Hvala  ()-()

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: djordjevicaca
« Reply #3 on: June 18, 2015, 03:58:26 PM »
Pozdrav  ()-() Uskoro se vidimo na 13. Maj-u   (<--)

Offline Daky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 555
    • FaceBook
Re: djordjevicaca
« Reply #4 on: June 18, 2015, 08:23:33 PM »
Pozdrav druze, WELCOME... Sve najboljeee!  (pijemo)
Dalibor Daky Ilić

________________
ex Smeker

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: djordjevicaca
« Reply #5 on: June 18, 2015, 11:43:48 PM »
Djole imas kod Tose odlican nacrt trenera u razmeri 1:1 , ostavio sam mu pre jedno 2g. samo ga nateraj da iskopa u radionici. Skinuo sam ga sa nekog Slovenackog sajta al da me ubijes ne mogu da ga opet nadjem. Secam se da su na sajtu prodavali i CNC masine.....

Offline sablja1

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 55
Re: djordjevicaca
« Reply #6 on: June 19, 2015, 07:10:01 AM »
dobrodosao

Offline presko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1543
Re: djordjevicaca
« Reply #7 on: June 19, 2015, 10:14:20 PM »



Offline djordjevicaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 147
  • Telepromtovani vazduplohov
Re: djordjevicaca
« Reply #8 on: June 19, 2015, 10:56:22 PM »
  (yay) oo)) lol
Hvala Presko, na vizuelnom predstavljanju :)

Ako ništa drugo, barem "bojler" imam kao iskusni piloti  lol

Offline sablja1

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 55
Re: djordjevicaca
« Reply #9 on: June 21, 2015, 05:43:28 PM »
 :)aplauz

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: djordjevicaca
« Reply #10 on: June 21, 2015, 10:24:13 PM »
Ćao i dobrodošao.
Moj savet ti je da prvo naučiš da letiš bez FPV.a čisto da stekneš neku rutinu sa komandama onda posle će ti FPV ići kao podmazan.
Ako si uzeo quad za jurnjavu i dobro zezanje onda si trebao da uzmeš nešto manje u rangu 250.
Te male zujalice idu sa 4s baterijama kao pomahnitale. A naravno znaju da budu jako i poslušne kada si blag sa komandama.
U svakom slučaju brži trenig odnosno brže učenje će ti dodatno pružiti svakako neka sobna verzija quada ma koji bio. Jer ćeš moći da letiš svaki dan bez obzira na vremenske uslove kao i na prostor. Ja savetujem NANO QX kao pomeni najbolju i najizdržljiviju varijantu za po kući.
The ground is the limit (or a water)

Offline djordjevicaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 147
  • Telepromtovani vazduplohov
Re: djordjevicaca
« Reply #11 on: June 21, 2015, 10:35:36 PM »
Davno sam ja o tome pisao, ali hvala na savetima  :big smile

Pozdrav svima!

Kao i korisnik matted, ja sam takođe početnik (ovo mi je prvi post na ovom forumu...) u svetu quadcoptera. Vidim da je tema zamrla, a ima nas koji se lagano priključujemo i uvodimo ove zujalice u svoj život...  :big smile

Moje iskustvo je skromno i za sada zasnovano samo na WLtoys VL 959 quadcopteru. Uzeo sam ga baš iz razloga da vežbam i da probam da li je quadcopter ono što ja želim, da li sam u mogućnosti da se zanimam jer svi mi radimo, radimo, radimo... I ja sam bio oduševljen snimcima na youtube-u, sve to deluje jako lako, stabilno, fino, provlače se između grana drveća, ptičija perspektiva negde u pola oblaka... A onda je daljinac prvi put zapištao u mojoj sobi... PA onda vežbanje levo desno po stolu, pa napred nazad, okretanje oko svoje ose...Poletanje i sletanje, Gledanje u LED na punjaču kada će se napuniti baterija da probam ponovo... Pa prva panika kada sam okrenuo quadcopter prema sebi i pomešao šta je napred - nazad, levo - desno... Održavanje visine, trimovanje jer se stalno okretao oko svoje ose, pravio osmice. Pa prvo balansiranje njegovih elisa... Sletanje u zrelo žito i bezuspešno traženje 4 sata (sreća pa me vlasnik nije video... :D ) Kupio drugi da se i dalje vežbam i da nerviram sv po kući sa zujanjem

Tek nakon godinu i po dana sam rešio da sam nešto sastavljam jer mislim da sam uspeo da savladam osnove upravljanja. Ne mogu da kažem letenja jer to još uvek nije ono što se smatra letenjem kvadom...

Matted i svi ostali kao ja - iz svog iskustva bih predložio prvo neku malu zujalicu - uopšte nije tako lako leteti quadcopter kao što to izgleda na snimcima. Jeftinije je da ti padne ili se izgubi u žitu (kao meni) quad od 50€ nego mašina od 300+ €. Ili da ljuljne "o ledinu" jer pokreti prstiju na daljincu i shvatanje orjentacije letilice nisu sinhronizovani... Tek ako nakon toga vidite sebe kao pilota , onda neka "ozbiljnija" mašina, ali opet upoznavanje sklopljene letilice bez tereta (pogrešno podešeni parametri, pa poljubi travu sa 50m i ćao GoPro), pa tek onda dodavanje kamere, topa, kuke,  korpe za pivo ili slično :)

Nadam se da ću bar nekome malo pomoći da odmah ne zamrzi ove zanimljive sprave...

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: djordjevicaca
« Reply #12 on: June 29, 2015, 07:28:47 PM »
Dobrodosao  :)aplauz  ()-()
« Last Edit: June 29, 2015, 07:30:48 PM by mishko.bb »

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: djordjevicaca
« Reply #13 on: July 01, 2015, 09:50:09 AM »
Pa ako ne zujis nisi punopravni clan foruma  :big smile Dobro ti nama dosao  :)aplauz  ()-()
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline djordjevicaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 147
  • Telepromtovani vazduplohov
Re: djordjevicaca
« Reply #14 on: August 22, 2015, 11:27:18 PM »
Nabavio sam kofer u koji mogu da spakujem quad, daljinac i naočare za FPV  :)aplauz





Pošto mi se njegova boja nije svidela, a još je u pitanju reljefna nalepnica, palo je skidanje... nalepnice... :D