Author Topic: Nikad nije kasno sve dok nije prekasno :)  (Read 3817 times)

Offline DrMrdalj

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Nikad nije kasno sve dok nije prekasno :)
« on: June 17, 2015, 01:39:04 AM »
Dakle, nije prekasno da vam se priključim :) volje imam odavno, znanja solidno za početak, a sad i vremena uspevam da odvojim, pa polako...

Prvi RC bio mi je sasvim dečiji automobil, i taman je toliko trajao...

Bilo je tu usput raznih eksperimenata i pokušaja ali se nijedan nije baš sasvim primio...a onda, kao dobar spoj profesije i zabave, da ne kažem kao dobro opravdanje, stiže DJI Phantom 2 sa gimbalom i GoPro kamerom... Snimalo se sve i svašta i letelo kojekuda, dok se nije prvi put palo - a palo se "za sve pare"! U spirali, verovatno bez jednog rotora, dal od svraka ili od drugog razloga, za tri sekunde Phantom se sa panoramskog leta sručio u priobalje Velikog ratnog ostrva, blizu Lida... Tražili ga istog časa, bezuspešno, još par dana upoznavali lepote prašume na ostrvu, trnje, šiprag, vodu, ali džaba - od mog Phantoma ostale lepe priče, pokoji snimak, komanda i baterije... zaista mi nije bilo pravo, ne toliko što je šteta (a bogami je bila) nego što nikada nisam pouzdano odgonetnuo šta se dogodilo... No idemo dalje...

Dođe zima, a drugari već misle na proleće, pa me nagovore da im se priključim u Fast Electro RC nautici - i nabavimo svi iste čamce ProBoat Impulse 31. Palo je testiranje, štelovanje, navikavanje na letenje preko vode i kroz vodu, i Boga mi na kraju to ide bar 70km/h - dok ne naiđe prvi pravi čamac i napravi nam talase da poletimo naglavačke ;) Da bi se nekako razlikovali na vodi, oblepim ja čitav čamac folijom, lepo ga našminkam i na prvom treningu u punoj brzini pogodim u - šlep ;) srećom pod mali uglom, pa samo špic oštetim... Uz pomoć epoksija i drugara rešim ja to za tili čas, pa sa tom "masnicom na nosu" odem na grupni trening. Sjajno se mi zabavimo vitlajući oko bova, sve dok je bilo snage u baterijama - a kad je nestade, nestade je na samom skretanju oko bove, stade moj čamac a kolega nalete na mene pod punim gasom, otvori mi čamac "od učkura do bijela grla" popola, puče po sred boka ali se ne rastavi, zadržale ga moje folije :D tako da sam se sretno dovukao na suvo, pa hajd ponovo "veliko krpljenje"... Zvuči tragično, ali je zapravo zaista zarazno zabavno...

Usput, radi posla, stigne tu meni i ozbiljna letilica DJI Inspire 1... Da ne širim priču - to je prvenstveno leteća kamera, izuzetnan dron u svakom pogledu... Svakavih smo ozbiljnih stvari snimali, i sjajno se usput zabavili... Na poslednjem snimanju uprtim Inspire na leđima, pa sat i kusur gazim vodu Belog Rzava, bude vode i do struka, dok ne dođoh posred kanjona da snimim ekstremne turiste kako testiraju svoj odnos sa prirodom, i pravo da vam kažem došlo mi da se ne vraćam - mnogo je lepo :)

Za to snimanje trebalo se nešto snimati i na aerodromu Ponikve - a tamo, ne lezi vraže, multirotori DJI neće ni motore da startuju, upisali lepo sve aerodrome u firmware kao "no-FLY" zone i možeš samo da ga mrziš ;) na Phantomima još se mogla otkačiti GPS antena pa leteti manuelno, ali Inspire 1 uopšte nema manuelni mod, antena dobro zaštićena, a dodatni GPS lokator ima i u komandama! iskoristim ja to kao opravdanje da konačno pribavim dugo željeni avion - lep visokokrilac trainer Hobbyzone Glasair Sportsman :) još da nabavim za njega i plovke pa da sa reke kući ne dolazim ;)

Eto, tako istražujući, stigoh i ovde na forum, pa vas sve pozdravljam.

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Nikad nije kasno sve dok nije prekasno :)
« Reply #1 on: June 17, 2015, 06:39:37 AM »
 mmmm Pa dobro nam doso,,,nesreca pa sreca pa u nesreci sreca,,,ima tu svacega pomalo  mmmm Sretan rad u RC modelarstvu ,i cekamo uzbudljive dogadjaje da nam ispricas  (yay)
Nije sramota učiti !!!

Offline sablja1

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 55
Re: Nikad nije kasno sve dok nije prekasno :)
« Reply #2 on: June 17, 2015, 07:21:49 AM »
Dobrodosao,
a sto se padova i krp!jenja tice, to je sastavni deo Rc hobija i svako od nas je imao bliske susrete sa zemljom ili raznim objektima.

Offline DrMrdalj

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: Nikad nije kasno sve dok nije prekasno :)
« Reply #3 on: June 17, 2015, 09:47:33 AM »
Hvala na dobrodošlici! Što'no kažu "staraću se" :)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Nikad nije kasno sve dok nije prekasno :)
« Reply #4 on: June 17, 2015, 10:55:09 AM »
Zdravo...
Fabricki plovci za njega, GlasAir, koliko ja znam, ne postoje, ali ne kazem da ne moze da se "montira"... ali je odlican za obuku, ima ga nije mali oko 1400mm...
Nego daj neki snimak da vidimo voznje camaca, to bi trebalo biti jako interesantno !!!

Pozdrav Zajko
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline DrMrdalj

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: Nikad nije kasno sve dok nije prekasno :)
« Reply #5 on: June 17, 2015, 04:41:25 PM »
Zdravo Zajko, za plovke ćemo nešto valjda smisliti pa probati, a za čamce Impulse 31 šaljem čim se svrtim kraj računara... Za znatiželjne evo iz telefona jednog od "ranih radova...
http://drmrdalj.tumblr.com/image/121757090683

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Nikad nije kasno sve dok nije prekasno :)
« Reply #6 on: June 18, 2015, 04:00:25 PM »
Pozdrav!!!  ()-()

Offline djordjevicaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 147
  • Telepromtovani vazduplohov
Re: Nikad nije kasno sve dok nije prekasno :)
« Reply #7 on: June 18, 2015, 06:05:37 PM »
 (res)

Dobrodošao!  ()-()

Offline Daky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 555
    • FaceBook
Re: Nikad nije kasno sve dok nije prekasno :)
« Reply #8 on: June 18, 2015, 08:24:58 PM »
Dobro dosao kolega nas..  (pijemo)
Dalibor Daky Ilić

________________
ex Smeker

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Nikad nije kasno sve dok nije prekasno :)
« Reply #9 on: June 29, 2015, 08:52:12 PM »
Dobrodosao, i manje krplenja u buducnosti  ;)
 (pijemo)

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Nikad nije kasno sve dok nije prekasno :)
« Reply #10 on: July 01, 2015, 12:39:18 PM »
 (pijemo) ()-()
Make things as simple as possible, but not simpler.