Author Topic: Imam vise akcionih kamerica a treba mi quadcopter, moze pomoc?  (Read 29628 times)

Offline pavle

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
Re: Imam vise akcionih kamerica a treba mi quadcopter, moze pomoc?
« Reply #30 on: June 05, 2015, 09:48:29 AM »
@pavle
iz dosadasnjih, tvojih postova, nisam uspeo da zakljucim nekoliko stvari:
Da li si bio sa nekim ko leti rc letelice?
Da li si bio u prilici da vidis uzivo, kako neko leti nekog multija?
Imas li u svojoj blizini, nekog ko se bavi ovim hobijem?
Da li si razgovarao sa nekom ko se bavi aero snimanjem i video uzivo kako to izgleda?

Odogovori na pitanja - ne. :) 
Zato sam i na ovom forumu, da se informisem o svemu. (<--)

Dakle razmisljam o polovnom Fantomu 2 ili dji f450. Da li neko zna koje su prednosti/mane jednog tj drugog?

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Imam vise akcionih kamerica a treba mi quadcopter, moze pomoc?
« Reply #31 on: June 05, 2015, 10:06:42 AM »
Ja ti mogu reci da ako hoces stabilitet u letu onda sve jedno koji ces uzeti,,,jedan je skuplji al je vec ugradjen a drugi ces ti dograditi pa ce opet biti prilicno skup.U fabrickom imas vise opcija leta i sve je skupo a na f450 Ti stavljas,sastavljas kako god ti je zelja,pa ce i tako i leteti.Recimo ja imam klona( imao )f450  drugi frame q450 ali izgleda isto ko i f450.Nikakvih problema nisam imao sa njim,doduse ja ga nisam ni pravio da bi snimao sa nje.(Tu cu navesti da ovaj sadasnji veci frame Z600 je puno stabilniji od q 450).Ma cisto iz zabave da letim,zato nisam ni stavljao flight kontroler skupi nego sam odabrao KK2(35 eura) koji nema nikakvu GPS navigaciju.Znaci kako ti upravljas tako se i on ponasa,nema bezbedno sletanje i vracanje na pocetno stanje opcija itd.E sad ako hocu takve opcije ,,,jednostavno promenim KK2 na neki DJI nasa za 150 i kusur evrica pa mogu isto da letim ko sa fantomom skoro  ;namig
« Last Edit: June 05, 2015, 10:14:54 AM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Imam vise akcionih kamerica a treba mi quadcopter, moze pomoc?
« Reply #32 on: June 05, 2015, 12:17:52 PM »
http://www.rcsrbija.rs/multirotors-parts/multicopter-djiinovations-and-stabilisations-modules/dji-f450-flame-wheel-quadcopter-frame-arf

http://www.rcsrbija.rs/multirotors-parts/dji-stabilization-controller/module-nazam-v2-with-gpsbecled-combo

http://www.rcsrbija.rs/gimbals-handhelds/gimbal/dji-zenmuse-h33d-camera-stabilizer-system

ili pogledaj malo na kopterworx.com   ima sveeega :).

na ovo dodas neku rc stanicu tipa turnigy 9x/9xr ili taranis...cena je reda 50-250 evra
Trebaju ti i baterije...barem dve od 3000-5000mA
video link sa monitorom nije neophodan ali je-neophodan :)...cca 150-200 eur sve komplet...

prednosti i mane f450 -za nijansu veca letilica sa malo flexibilnijim izborom opreme-elise, baterije i rc stanica-kupis sta hoces...mana je sam taj ram ciji su krakovi za moj ukus premekani..ali eto mnogi to koriste i lete baz vecih problema.

Sa fantomom si osudjen da koristis to sto si i dobio sa njim...naravno, da se i to modifikovati ali ne vidim svrhu...letilica je mala (u mnogim slucajevima je to bas i prednost :)  ) znaci rtf sistem...jeftin nije ali eto, nema petljancije sa lemljenjem i sastavljanjem...

U slucaju fantoma 3 , dobijes i extra kameru i digitalni video link...i kad sve saberes nije ni skupo :)...

Ajde da spomenem i   http://3drobotics.com/solo/    stvar je jos nova i naravno skupa...ali to je to sto mnogi traze :) rtf sa svim extra opcijama...
 (<--)

Offline pavle

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
Re: Imam vise akcionih kamerica a treba mi quadcopter, moze pomoc?
« Reply #33 on: June 05, 2015, 09:00:05 PM »
Hvala puno Cakra.

Nekako sve vise idem ka tome da ipak uzmem nesto zatvorenog tipa. Jednostavno nemam nikoga u okruzenju ko se razume u sklapanje multikoptera, pa bi bilo bolje da kupim nesto ready to fly.

Da li uopste vredi naruicivati DJI iz inostranstva recimo? Kakva su vasa iskustva?

Kako je krenulo kod nas, verovatno dolazi policija cim vide da neko kupuje - DRON! Onaj dron... (:sok:)

Ma kamerica mi ne treba, imam ih stvarno par komada, pa hocu da to iskoristim. Najvise bih naravno voleo DJI3 ali je bas skup za moj budzet. Verovatno bi trebalo da nadjem DJI 2 sa gimbalom. Da li ce mi trebati jos nesto?

Gde jos pogledati DJI2 osim na kupujemprodajem i RCSrbija. Momcima iz RCSrbija sam napisao 2 emaila ali nikada niko nije odgovorio, tako da cu traziti drugde.

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Imam vise akcionih kamerica a treba mi quadcopter, moze pomoc?
« Reply #34 on: June 05, 2015, 09:40:51 PM »
Pozovi telefonom RcSrbiju. Slabo odgovaraju na mail :)

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: Imam vise akcionih kamerica a treba mi quadcopter, moze pomoc?
« Reply #35 on: June 06, 2015, 12:17:21 PM »
Ovako, za to sto ti treba radice ti posao Phantom I i II i III!Najpovoljniji je Phantom 1.1.1 znaci unapredjena verzija keca sa samozatezucim elisama i nekim poboljsanjima u Nazi...Vreme leta Ph 1.1.1 je oko 8min. i prednost kod njega ti je jeftina baterija koja kosta na HK oko 15 evra.Razlika izmedju Ph I i II je razlika u toj bateriji koja Ph II daje vreme leta preko 20min.Generalno on ti je skuplji od verzije 1.1.1, a o ceni baterije necu ni da pricam jer se krece oko 100 evra.Ph III je tek prica za sebe ali i odradjen je dobro koliko vidim po netu jer nisam imao kontakt sa istim.Trebace ti gimbal ako hoces da snimak ispadne dobar i mislim da dvoosni polovan mozes naci za 80-100 evra.


Kontaktiraj opet RC Srbiju i budi strpljiv jer su oni uvek u nekoj guzvi ali verujem da imaju pravu stvar za tebe!!!


Offline pavle

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
Re: Imam vise akcionih kamerica a treba mi quadcopter, moze pomoc?
« Reply #36 on: June 07, 2015, 11:06:50 PM »
Jos jednom se zahvaljujem svima. Jako je prijatan i informativan ovaj forum.
Nisam jos uvek odlucio, ali se nekako dvoumim. Dok trazim polovan DJI 2, naleteh na ovo http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_113550.html
Za 225$ sa slanjem ispada da se dobije malo ozbiljnija igracka uz koju cu moci da ucim i da udjem u ovaj hobi. Ima sve osim gimbal-a.

Imam cetiri vrlo kratka i jasna pitanja, ukoliko neko zna odgovor :
 1. Da li ovo vredi 225$?
 2. Kako se pokazao ovaj quad?
 3. Mozete li mi preporuciti gimbal za ovaj quad.
 4. Kako sa carinama? Koliko ce biti carina na ovaj iznos i da li ce uopste dozvoliti da udje u Srbiju, obzirom na bombasticne naslove po novinama o oduzimanju dronova itd.

Hvala unapred.
« Last Edit: June 07, 2015, 11:10:05 PM by pavle »

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Imam vise akcionih kamerica a treba mi quadcopter, moze pomoc?
« Reply #37 on: June 08, 2015, 06:22:05 AM »
Trenutno najbolje je da odeš u instranstvo i tamo kupiš pa nekako pokušaš da ga prošvercuješ (ovo je carinski prekršaj ali šta da ti kažem), druga opcija je da kupiš u Srbiji ako možeš jer kada dođe do carine pozdravi se sa njim ili moraš platiti još jednog takvog da bi ti dozolili da ga prezmeš zbog nekih uredbi koje su u međuvremenu doneli. Raspitaj se malo bolje ima u mutirotorima tema oko hrvatskog pravilnika o letenju o kojoj sada raspravljamo pa je neko naveo nešto po tom pitanju na toj temi.
The ground is the limit (or a water)

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Imam vise akcionih kamerica a treba mi quadcopter, moze pomoc?
« Reply #38 on: June 08, 2015, 10:10:32 AM »
Nemam pojma kako lete te letelice...(ne sumnjam da su ok...) ali mana svih tih sistema su rezervni delovi...hteo ili ne kad-tad ces taj kvad da zveknes negde i eto problema :)...polomis elise, iskrivis osovinu na motoru ili progoris jedan esc...
Batali listanje web-a i jeftinih kineskih letilica...na kraju ce te ispasti sve skuplje!

Nema sumnje da je dji i njihove sklopocije najrasprostranjeniji brend...delova ima svuda po korektnim cenama a i kvalitet je ok.
A i pre ces dobiti neki savet -pomoc u vezi dji letilica (mikrokopter, xaircraft :) .... blade...) jer to ljudi imaju i znaju sta i kako....bices sam sa tom letilicom na forumu  ;)...i niko ti nece moci odgovoriti na bilo koja pitanja-jer je letilica totalna nepoznanica svima...

Da li kupiti ovde ili u inostranstvu?...nemam pojma...preko je jeftinije, ali ti ostaje problem donosenja letilice iz inostranstva...o ostvarivanju prava na garanciju i nekakvu podrsku -necu ni da pominjem...

Moj ti je savet da nadjes nekog iz okoline koji se time bavi i spreman je da ti pomogne kad zatreba...pa mozete sklopiti sve i svasta...tvoje je da letis , lupas i ....placas :)

 (<--)



Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Imam vise akcionih kamerica a treba mi quadcopter, moze pomoc?
« Reply #39 on: June 08, 2015, 10:32:47 AM »
Na kraju cu  prodati moj quad Z600 V3 za tvoje pripravnicke pocetke  :big smile :big smile :big smile mmmm  ;namig
« Last Edit: June 08, 2015, 11:25:36 AM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline pavle

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
Re: Imam vise akcionih kamerica a treba mi quadcopter, moze pomoc?
« Reply #40 on: June 08, 2015, 11:20:22 AM »
Hvala Marko, pogledao sam i plase me ovi zakoni bas. Pogotovu sto nista nije regulisano a opet ogranicava.

Ali ljudi, kada biste znali u kakvoj sam ja situaciji...
Ubijem se gledajuci modele, pokusavam da saznam sto vise, polako ucim neke osnove, npr sta je gimbal, a uz sve to pokusavam da razumem zakon.


Cakra, ja bih zaista voleo ovu letelicu. Imaju oni i rezervne delove za nju. Mene ne brine sto cu platiti carinu, to je sasvim OK i normalno. Ali me brine da nece dozvoliti da uopste primim paket, jer boze moj, ovo je DRON. Da li neko ima takva iskustva gde carina ne daje da primite paket u kojem je letelica?

Rajker, ako imas neki predlog za mene, slobodno mi javi. Meni dakle treba nesto sto je lako za upravljanje, da ima sve funkcije za pocetnika i da moze nositi kamericu i naravno gimbal. Dakle treba mi RTF resenje. Ne znam koliko je to tvoje prilagodjeno za pocetnika..

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Imam vise akcionih kamerica a treba mi quadcopter, moze pomoc?
« Reply #41 on: June 08, 2015, 11:40:51 AM »


Rajker, ako imas neki predlog za mene, slobodno mi javi. Meni dakle treba nesto sto je lako za upravljanje, da ima sve funkcije za pocetnika i da moze nositi kamericu i naravno gimbal. Dakle treba mi RTF resenje. Ne znam koliko je to tvoje prilagodjeno za pocetnika..

Sve se vodi na to da recimo KK2 tako podesis kako tebi najvise odgovara,jer se moze nastelovati sa parametrima da bude i 3D a moze i tako da ga moze voziti i moja baba.na ovo isto mozes prikaciti neki gimbal od dole.E sad kod mene je problem sto ga ne prodajem u RTF nego bez prijemnika i baterije.A to ces svakako morati uzeti sve zavisi koji daljinac ces koristiti uz nju.Evo ti snimak neki gde je prikacena kamera bez ikakvog gimbala na Z600



a evo skoro toliki samo 500cm sa montiranim kamerom



a evo ti Z600 skolpljen - snimak sa gimbalom ,(doduse ovde nije sa kk2 flight kontrolerom ali uglavnom je isto)

Nije sramota učiti !!!

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Imam vise akcionih kamerica a treba mi quadcopter, moze pomoc?
« Reply #42 on: June 08, 2015, 05:12:19 PM »
Jeli Rjker jesi li ti to pravio antenu za FPV?
The ground is the limit (or a water)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Imam vise akcionih kamerica a treba mi quadcopter, moze pomoc?
« Reply #43 on: June 08, 2015, 06:48:24 PM »
Jeli Rjker jesi li ti to pravio antenu za FPV?
Nisu ovi moji snimci a ja i nisam kacio na moju kameru kamoli FPV.No da se ne lazemo imao sam na X666 jednom mobius kameru a i na q450 cini mi se,,,,cek da nadjem snimke ali nisu FPV

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,11481.msg89865.html#msg89865


a ovde u drugom delu je snimak sa quada

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,11481.msg96787.html#msg96787
« Last Edit: June 08, 2015, 09:17:49 PM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Imam vise akcionih kamerica a treba mi quadcopter, moze pomoc?
« Reply #44 on: June 08, 2015, 08:50:33 PM »
Na jednom od video sam video ručno pravljenu FPV 5.8 GHZ antenu pa zato sam i pitao
The ground is the limit (or a water)