Author Topic: Pomoc oko izbora spinera i folding propa  (Read 4356 times)

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Pomoc oko izbora spinera i folding propa
« on: May 30, 2015, 10:13:46 AM »
Hocu da kupim motor Turnigy SK3 3050, i neki dobar spiner 40mm i prop za 2m jedrilicu, negde oko 10x6 do 10x8 velicina. Za propelere svi kazu Graupner CAM ili Aeronaut CAM ako hoces nesto dobro, i to mi je jasno. Ali sad muka oko spinera. Teska je to stvarcica, ne znam dal valjaju plasticni spineri, ili bar sa plasticnom kapom? Da malo ustedim na masi. Vidjao sam spinere kojima vrh plasticne kapice pravi krugove dok se vrti...
Valja li to ili ne? I ako valja nesto, gde naci to i koji brend se isplati najvise?
Ili su aluminijumski jedino dobri? Nemam nesto mnogo iskustva sa tim stvarima, svaki praktican savet i iz iskustva bi mi dobro dosao. Sta i gde nabaviti...

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Pomoc oko izbora spinera i folding propa
« Reply #1 on: June 01, 2015, 09:45:44 PM »
Ja sam ovakav uzeo kod Stopara ali vidim da mu sajt ne radi vise.

http://www.topmodelcz.cz/index.php?&desktop_back=eshop&action_back=zbozi_detail&id_back=2187&desktop=eshop&action=zbozi_detail&id=799

Cena nije strasna a spiner je sjajan. Tezinom nemoj da se opterecujes. 17 grama na jedrilici od 2m nece nikakvu razliku napraviti. Turbo ili ne, razlicita su misljenja ali kad vec moras da imas rupu zbog hladjenja, bolje da bude na spineru nego na trupu.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Pomoc oko izbora spinera i folding propa
« Reply #2 on: June 01, 2015, 10:28:27 PM »
Uzeo sam na HK

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=19016

Najvise zbog 3 razlicitih rupa za osovinu. Nervira me jedino sto je sraf za prop 2.2mm.... Moram sam da ubacim 3mm :( Narucivao sam neke stvari pa mi se pogodilo da uzmem i to. Nadam se da ce raditi ok sa Graupner CAM. Balansiracu sve pa cemo videti.