Author Topic: Nove baterije  (Read 6206 times)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Nove baterije
« Reply #15 on: August 03, 2015, 08:09:20 PM »
Ako imaš an punjaču disscarge mode uključi ga i isprazni bateriju sa punjačem, najbezbolnije je i najbezbednije. Nakon toga slobodno stavi 3.3 A max jačinu struje punjenja. I naravno u balance modu. Ako ne napuni bateriju za od prilike 1h onda ti je baterija u problemu. Bateriju će u onom gore navedenom modu punjač sam isprazniti na najbezbeniju moguću meru. Takođe probaj i sa drugim baterijama čisto da proveriš da li ti je baterija ili punjač u problemu pošto vidim da se patiš dosta.
The ground is the limit (or a water)

Offline zevs59

  • Newbie
  • *
  • Posts: 26
Re: Nove baterije
« Reply #16 on: August 07, 2015, 11:18:08 PM »
Momci, imam iCharger 1010+B,i imam  disscarge,ali imam problem sa batrrijom.Kad sam hteo da je napunim prvi put, bat. iz Kine dolazi sa ostecenom jednom celijom.Da Kinezima reklamiram, prvo sam napunio bat., ali jedna celija se prva napunila do 4.20V, ostale 4.17V, 4.16V i cetvrta 4.15V. Posle toga sam praznio bat., ali ta treca celija je dostigla 3.65V, i punjac je prekino praznjenje. Ponovo sam punio, ali kao u prethodnom tekstu sam naveo dokle su se napunile celije. Posle 24h, 1) 4.16V, 2) 4.14V, 3) 4.07V, 4) 4.12V. Nisam mogao da je ispraznim do 3.3V po celiji. Sta da radim.!?