Author Topic: Napajati punjac preko punjaca za akomulatore za kola? :)  (Read 2979 times)

Offline MAVERICK

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Napajati punjac preko punjaca za akomulatore za kola? :)
« on: April 28, 2015, 01:20:08 AM »
Imam ovaj punjac:

Ali nemam napajanje za njega, pokusao sam sa jednim napajanjem od compa, ali prekidalo je i to sam dva napajanja isprobavao bezuspesno.
Uspesno sam punio dva puta bateriju preko akomulatora od kola. Spajao sam ovaj punjac NA AKOMULATOR OD KOLA i tako sam dva puta uspesno napunio bateriju!
Zanima me da li mogu da prikacim OVAJ PUNJAC SA SLIKE na punjac od kola? Da li smem sa time da ga napajam?

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Napajati punjac preko punjaca za akomulatore za kola? :)
« Reply #1 on: April 28, 2015, 09:02:16 AM »
Generalno gledano, može.
Može se javiti problem ako punjač nema elektrolite na izlazu, što zavisi od proizvođača punjača akumulatora!
U svakom slučaju, savetujem ti da na izlaz staviš elektrolit od minimalno 3.300 MF za 35V (može i 25V, ali...)
#FFCC00

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: Napajati punjac preko punjaca za akomulatore za kola? :)
« Reply #2 on: April 28, 2015, 10:53:41 AM »
Dodji,pozajmicu ti napajanje dok se ne snadjes.
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Napajati punjac preko punjaca za akomulatore za kola? :)
« Reply #3 on: April 28, 2015, 11:27:03 AM »
Uzmi nesto ovako http://www.kupujemprodajem.com/Napajanje-12V-10A-120W-17322929-oglas.htm?filter_id=34584058 Imas trimer i mozes podici napon na nekih 14V i imas sigurnih 7A.
Nije reklama samo predlog  ;namig
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline MAVERICK

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Napajati punjac preko punjaca za akomulatore za kola? :)
« Reply #4 on: April 28, 2015, 02:15:37 PM »
Dodji,pozajmicu ti napajanje dok se ne snadjes.
Hvala ali nije mi hitno posto vec imam dva akomulatora za kola pa na jednom od njih punim, to sam video od tebe da tako punis :)
A i imam samo jednu bateriju.

Nego ja i onako nemam punjac za kola za akomulatore, to pozajmljujem od komsije. Pa posto treba da kupim taj punjac razmisljao sam da li mogu da kupim tako neki malo kvalitetniji sa kojim bi mogao da napajam i ovaj punjac za baterije?

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 323
  • Goran Nis
Re: Napajati punjac preko punjaca za akomulatore za kola? :)
« Reply #5 on: April 28, 2015, 05:13:11 PM »
Trebalo bi da napajanje od PC-a radi poso. Mozda napajanje nije uredu.
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: Napajati punjac preko punjaca za akomulatore za kola? :)
« Reply #6 on: April 28, 2015, 05:24:34 PM »
Napajanje od obicnog lap-topa radi posao, mogu se naci za sitne pare na tom kupindu ili na pijacama za tipa 1000din mozes i da se cenkas ako je polovno. Tebi svakako ne treba vise od 5a i 12 v tj. 60w. I ono sta je najvaznije nema nikakvog budzenja, vec samo prikljucis na punjac.
Pozdrav
Life is easy eat,sleep, fly!

Offline MAVERICK

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Napajati punjac preko punjaca za akomulatore za kola? :)
« Reply #7 on: April 28, 2015, 05:55:56 PM »
Da i ja sam razmisljao da nabavim od nekog laptopa punjac. Inace upravo sam isprobao da punim sa trecim napajanjem nekim od 400w, spojio sam zajedno sve zute zice i zajedno sve crne zice. A za ukljucivanje napajanja spojio sam crnu i zelenu. Upravo sam uspesno napunio bateriju. Na predhodna dva napajanja nesto nije mozda bilo kako treba, ispustala su neki zvuk pistanja nakon opterecenja tj nakon pocetka punjenja. Sa ovim sada je za prvo punjenje bilo ok, videcemo za dalje. Ali ipak bih voleo da kupim neko od laptopa da ne punim na ovu budzevinu...
« Last Edit: April 28, 2015, 06:01:11 PM by MAVERICK »

Offline Ilijak

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 53
Re: Napajati punjac preko punjaca za akomulatore za kola? :)
« Reply #8 on: April 28, 2015, 06:12:56 PM »
Pozdrav,mogao bi i napajanje za led rasvetu imas raznih snaga.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Napajati punjac preko punjaca za akomulatore za kola? :)
« Reply #9 on: April 28, 2015, 08:03:55 PM »
Da i ja sam razmisljao da nabavim od nekog laptopa punjac. Inace upravo sam isprobao da punim sa trecim napajanjem nekim od 400w, spojio sam zajedno sve zute zice i zajedno sve crne zice. A za ukljucivanje napajanja spojio sam crnu i zelenu. Upravo sam uspesno napunio bateriju. Na predhodna dva napajanja nesto nije mozda bilo kako treba, ispustala su neki zvuk pistanja nakon opterecenja tj nakon pocetka punjenja. Sa ovim sada je za prvo punjenje bilo ok, videcemo za dalje. Ali ipak bih voleo da kupim neko od laptopa da ne punim na ovu budzevinu...

evo ga ovde, pravljen za to Gens Ace 12-16V 7.5A

http://shop.malaivanca.com/kupi/strujni-adapter-za-punjac-ac-dc16v-7-5a-402294

 (<--) (:beer:)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior