Author Topic: Zephyr V-70 PRVI LET U SRBIJI!  (Read 11488 times)

Offline MAVERICK

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Zephyr V-70 PRVI LET U SRBIJI!
« Reply #15 on: April 27, 2015, 06:40:40 PM »
GAMA 2100 EPO ARF Model Motor Glider. ovo ti je za pocetnika jedrilica.imam je licno i mogu ti
reci da je fenomenalna a imas ih jos par koje su bas za pocetnike.
Pa ja odavno hocu da kupim tako neku jedrilicu, nego nikako da nadjem nesto povoljno

Offline milomirts

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
Re: Zephyr V-70 PRVI LET U SRBIJI!
« Reply #16 on: April 27, 2015, 06:42:35 PM »
pogledaj u rc srbiji ja sam tamo kupio ima jos neke modele mada mozes da pogledas i kod zajka ima i on neke modele a ovaj
moj je bas lagan za letenje
mess with the best,die like a rest

Offline MAVERICK

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Zephyr V-70 PRVI LET U SRBIJI!
« Reply #17 on: April 27, 2015, 07:08:22 PM »
Ovaj model mi izgleda zanimljiv:
http://www.rcsrbija.rs/avioni/jedrilice-sa-motorom/discus-epo-model-glider-motor-glider-2000-mm
Sta mislite o njemu?
Nego vidim da daju i stanicu i prijemnik uz nju a meni to ne treba, ne znam da li bi mi prodali bez toga po nizoj ceni. Ili cak da kupim ne znam da li bi mogao da prodam tu stanicu i prijmenik nekom ovde
« Last Edit: April 27, 2015, 07:31:39 PM by MAVERICK »

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Zephyr V-70 PRVI LET U SRBIJI!
« Reply #18 on: April 27, 2015, 07:48:13 PM »
Pa svako ima neki svoj ukus koji mu se avion svidja.Ovde ces dobiti daljinac najverovatnije uparen sa prijemnikom.Ako imas za svoj daljinac spektrum i prijemnik,nemas problema.Jednostavno samo zamenis prijemnik i vozikas se sa dx6i.A ovaj daljinac ostavis lepo za simulator. ;namig
Nije sramota učiti !!!

Offline MAVERICK

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Zephyr V-70 PRVI LET U SRBIJI!
« Reply #19 on: April 27, 2015, 08:57:01 PM »
Ma naravno da cu to da uraidm, samo sto taj daljinac sto dobijem najverovatnije nece ni imati podrsku za simulator. A model mi se svidja zato sto se lako razmontira i sklopi za transport a i krila imaju produzetke tako da moze da bude i akorobatska i spora. Jedino ne znam koliko je to sigurno na ovom modelu so se samo navucu ti produzeci. Ne znam da li postoji sansa da u toku leta ispadnu?

« Last Edit: April 27, 2015, 08:58:47 PM by MAVERICK »

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Zephyr V-70 PRVI LET U SRBIJI!
« Reply #20 on: April 27, 2015, 09:39:43 PM »
Da mli imaš nekog da ti pomogne oko letenja?

Moždsa bi neko iskusniji moga da ti natrimuje model, pa da se ne mučiš i ne lupaš model.

Ne znam odakle si, ali svakako u mestu gde živiš ima neko ko ti može pomoći.

 (pijemo)

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: Zephyr V-70 PRVI LET U SRBIJI!
« Reply #21 on: April 27, 2015, 10:06:26 PM »
Da mli imaš nekog da ti pomogne oko letenja?

Moždsa bi neko iskusniji moga da ti natrimuje model, pa da se ne mučiš i ne lupaš model.

Ne znam odakle si, ali svakako u mestu gde živiš ima neko ko ti može pomoći.

 (pijemo)

Ma...ima,nego su to sve baksuzi neki i ne zele da mu pomognu,nego kad bi neko hteo od vas...on bi vam bio neizmerno zahvalan.
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline MAVERICK

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Zephyr V-70 PRVI LET U SRBIJI!
« Reply #22 on: April 27, 2015, 10:16:33 PM »
Sale ne znam kad si slobodan, onaj dan me prvo drug ispalio mrzelo ga da ide samnom u trstenik a posle ni meni nije bilo dobro, boleo me stomak ceo dan.
Iskreno mrzi me da idem cak u trstenik da vezbam sa jedrilicom a zivim 20 metra od ovog naseg krusevackog aerodroma, ne znam kad si slobodan da odemo na polje nego opet pocinju ovi kisni dani, ja danas isprobao jedan kratak let od 2-3 minuta bio je mnogo jak vetar.

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: Zephyr V-70 PRVI LET U SRBIJI!
« Reply #23 on: April 27, 2015, 11:06:52 PM »
Sale ne znam kad si slobodan,
Iskreno mrzi me da idem cak u trstenik da vezbam sa jedrilicom a zivim 20 metra od ovog naseg krusevackog aerodroma,

Da bi saznao kada sam slobodan,moras da me pitas.
A,to sto te mrzi da ides u ts,e za to nema leka.
Mi iz KS ,ne idemo u TS,zato sto nemamo aerodrom,vec zbog druzenja.
Dolaze ljudi iz cele centralne srbije pa cak i iz BG-a,i na takvim skupovima ti moze pomoci  skoro svako.
E sad,tvoja je odluka...srecno
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Zephyr V-70 PRVI LET U SRBIJI!
« Reply #24 on: April 27, 2015, 11:21:50 PM »
Sve cekam da neko kaze coveku nesto pametno za ovaj model ali nikako! Kao prvo ovo nije jedrilica za jedrenje, ovo je hotliner! A to znaci digni je brzo visoko, u poniranju naberi brzinu i opet u penjanju radi neke akrobacije. To sto je impeler je samo fora, po meni cak i malo bazveze, ali OK, malo je drugacija pa je mozda i zanimljivo.

Ovo ni slucajno nije pocetnicki model, bilo bi pametno da gas na stanici ogranicis na 60% za svaki slucaj jer ces u trenutku panike dodati gas umesto da ga oduzmes. Komande na minimum sa velikim expoom i nikako ne sam na livadu.

poz
Veljko

Offline MAVERICK

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Zephyr V-70 PRVI LET U SRBIJI!
« Reply #25 on: April 27, 2015, 11:38:37 PM »
Pa znam ja da ovo nije pocetnicki model i mislim da mnogi modelari ovde potcenjuju ovaj model, ne moze da se uporedjuje sa drugim jedrilicama od epo sto oni leteli. Ja sam ovaj model 2-3 godine proucavao na netu, gledao njegove mogucnosti i sve moguce snimke znam tacno za sta se koristi.
Da ponovim jos jednom ja nisam uzeo ovo za ucenje, ja sam kupio ovaj model za kasnije kada budem iskusniji, nego kada sam slucajno video na oglasu ovde da je neko okacio bez razmisljanja sam se odmah javio i rekao salji odmah :D Zato sto mi je skoro 3 godine zelja da posedujem taj model, odusevio me snimcima po yt.
Razlog zbog cega sam bez iskustva ipak ga poleteo i to sam objasnio, zato sto nisam imao sa cime drugim da letim i vezbam, a 8 meseci mi stojala ovde i stanica i model.
Tako da cu sto pre kupiti neki pocetnicki model da na njega vezbam a ovo cu ostaviti po strani dok ne steknem iskustvo.

Offline MAVERICK

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Zephyr V-70 PRVI LET U SRBIJI!
« Reply #26 on: June 23, 2015, 03:47:50 AM »
Ponovo nakon skoro 2 meseca resio sam da se vratim na Zephyra . Naime pre mesec ipo dana na poslednjem letu bio je tezi crash, slabe tacke kao sto su drzaci krila se polomili, trup je bio napukao na par mesta i jedno peraje od impelera se bilo polomilo, kabina se takodje polomila. Ali nista sto ne moze da resi epoxy, drzace krila napravio sam od sper ploce sa samohvatajucim maticama i sve to kasnije zalio sa epoxy, staklenom tkaninom, parce elapora sto bilo od pre i ponovo epoxy (zahvaljujem Dakiju sa foruma koji mi je poslao sve to i dao ideju kako da napravim te drzace).
Evo kako je ispalo, mozda nije lepo na oko ali jako je kao kamen:


A evo i slika cele popravljene jedrilice spremne za novi let:


U medjuvremenu dok je nisam popravio, leteo sam na DRUGOJ pocetnickoj jedrilici:


OVO NA SNIMKU JE DRUGA JEDRILICA, koju mozda nisam trebao da postujem u ovoj temi, da ne pomisli neko da je to zephyr :D

Nakon dvadesetak leta sa tom pocetnickom jedrilicom, stekao sam iskustvo i vratio samopouzdanje, jer nakon pada Zephyra pre 2 meseca 1km od mene  i trazenja pola sata po polju, nije mi bilo svejedno da se ponovo opustim.
Ali dvadeset leta sa drugom jedrilicom mi je pomoglo da vratim samopouzdanje i da ponovo poletim Zephyra!

Juce sam otisao sam na polje i poleteo. Sve je bilo savrseno! Od poletanja do sletanja! Akrobacije, jedrenje sve! Odusevljen sam modelom , nije bilo vetra tako da sam mogao lepo i da ga istrumujem, samo 3-4 klika elerona u jednu stranu i leteo je pravo kao strela.
Jedva cekam da sutra ponovo letim  i nadam se da ce biti jos neko samnom da snima, pa okacicu snimke!
« Last Edit: June 23, 2015, 03:58:07 AM by MAVERICK »

Offline MAVERICK

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Zephyr V-70 PRVI LET U SRBIJI!
« Reply #27 on: June 23, 2015, 09:19:59 PM »
Evo kao sto sam obecao novi snimak zephyra:



Ovoga puta nisam isao sam, imalo je cak i previse publike :D Pa imao sam i tremu, inace na snimku sam malo ja leteo malo sasa. Nije bas dobar snimak, ali bice boljih.

Offline Daky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 555
    • FaceBook
Re: Zephyr V-70 PRVI LET U SRBIJI!
« Reply #28 on: June 23, 2015, 09:24:24 PM »
 (res) (res) (res) (yay) :)aplauz
Dalibor Daky Ilić

________________
ex Smeker