Author Topic: AVALA FILM KOŠUTNJAK  (Read 6852 times)

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
AVALA FILM KOŠUTNJAK
« on: April 22, 2015, 03:00:07 PM »
Danas 22.4. 2015, dok neki tamo likovi,  otvaraju koverte sa ponudama, trljaju ruke  i stavljaju pečat na ovu ustanovu.... Slučajno sam se zatekao u probi Xexe i ovekovečio ovaj prostor za uspomenu.










I jedan selfi za kraj, ćao nema više

« Last Edit: April 22, 2015, 03:05:28 PM by drjack »

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Re: AVALA FILM KOŠUTNJAK
« Reply #1 on: April 22, 2015, 03:21:20 PM »
Ovo ti je dobra ideja. Već po kvalitetu lokacije, koju si snimio iz vazduha
očekujem prvo jedan ,,spontni,, požar u kome će stradati postojeći zapušteni objekti
a zatim i projekat novog Košutnjak Villa , tržnog centra Košutnjak i slično , od strane novih gazda
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: AVALA FILM KOŠUTNJAK
« Reply #2 on: April 22, 2015, 04:21:40 PM »
Ispravi me ako gresim, na tom tu delu putnicki avioni krecu u sletanje na Teslu.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: AVALA FILM KOŠUTNJAK
« Reply #3 on: April 22, 2015, 06:03:29 PM »
Prolaze preko drugog dela Kosutnjaka ali nisu nimalo blizu ove pozicije i dosta su visoko na tom delu. Vise su prema B. Brdu. A nije ih ni bilo u datom momentu.
« Last Edit: April 22, 2015, 06:06:39 PM by drjack »

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: AVALA FILM KOŠUTNJAK
« Reply #4 on: April 22, 2015, 09:21:45 PM »
Ja ne vidim ništa loše što je neu kupio bilo šta ovde u Srbiji pa makar od toga pravio i tržni centar ili šta već. Jednostavno njegova imovina i ima pravo da radi šta hoće sa njom...
To naše vezivanje za nekada dobre i MOŽDA profitabilne stvari će nas i dovesti do još gorih situacija.
Sem ako nije bila nameštaljka sve je tu po meni OK. Filmovi u SRBIJI propala stvar jer niti ima glumaca kvalitetnih kao nekada niti ima novaca da se snimi nešto iole ozbiljno i komercijalno isplativo.... Isto je i sa pomenutim PROJEKTOM NA VODI!
DA ne bude zabune MRZIM SVAKOGA KO SE BAVI POLITIKOM ali praviti halabuku oko toga da li će u 21 veku u sred CENTRA PRESTONICE da ostane ono ruglo od štajge i objekata oko nje ili da se gradi nešto što će bar izgledati lepo i novo ja tu nema nikakve dileme oko toga. Po suprotnoj logici i karton siti je trebao da ostane.
U ostalom CEO BEOGRAD ili bar NAJUŽI CENTAR GRADA kada pogledate malo iz nekog soliterčića i vidite u sred centra nekakve passaže sa straćarama po dvorištima ( koje uzgred iako trošne, meljive i raspale vrede kao 3 moje nove kuće) i fasadama koje se raspadaju to meni više izgleda na GETO nego na ceentar neke prestonice. A talkav je ceo potez tamo oko BRANKOVOG MOSTA KALIŠA.....
Isto je i sa ovim ili svim drugim propalim preduzećima. Nema više gotovo bilo nekad. E sada druga je priča što smo mi dozvolili da se to desi jer svaki narod ima vlast koju i zaslužuje....
Uzgred slike i kadrovi su dobro ispali!
The ground is the limit (or a water)

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: AVALA FILM KOŠUTNJAK
« Reply #5 on: April 22, 2015, 10:01:00 PM »
Marko, pročitaj sa razumevanjem, nemoj samo ponavljati floskule koje su te naterali da slušaš po ceo dan u medijima, pa su ti ušle u uho.
http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1286969
« Last Edit: April 22, 2015, 10:03:19 PM by Gatti.Gatozza »

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: AVALA FILM KOŠUTNJAK
« Reply #6 on: April 22, 2015, 10:21:49 PM »
Igore ili Marko, pokusacu jos jednom da ti malo skrenem paznju, pošto si  prošli put rekao da si ukapirao šta sam hteo da ti kažem, ali očito je da nisi. Politika nije, niti ce ikada biti tema ovog foruma. Toga imas na netu i bilo gde na ulici koliko hoces.
RC forum je  napravljen radi upoznavanja i razmene iskustava izmedju ljudi koji imaju zajednička interesovanja, ljudi iz hobija kojim se bavimo.
Ne guši forum pisanjem   svojih trenutnih razmišljanja. Za to imaš Facebook. 

Opet si zatrovao  temu  i  forum po ko zna koji put.

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Re: AVALA FILM KOŠUTNJAK
« Reply #7 on: April 23, 2015, 01:23:31 AM »
Ja se izvinjavam, ali me svrbe prsti u ove rane sate da kuckam, jednostavno valjda dodje ko ventil da se istresem...
Nažalost kod nas je svakodnevni život, povezan sa politikom, koja eto dotiče i ovaj lep i inovantan hobi, trudiću se da izbegnem politično pisanje ali ...
Prvo se izvinjavam ovde, što sam uopšte ,,bacio kosku,, sa mojim komentarom, koji je izašao iz okvira.
DrJack je jednostavno napisao, da je napravio arhivski snimak, i ja sam se nadovezao da je to odlična ideja, i da će jednog dana sigurno biti zanimljiv, i možda kružiti kao one stare slike Beograda, koje kruže po netu. Jednostavno mi logičnije bilo tako da se nadovežem sa sumorno - šaljivim komentarom, umesto onog Bravo , i bla bla ...
Slažem se i sa komentarom Marka. Jednostavno neke stvari zastarevaju, neke nove su atraktivnije i treba menjati. Najbolji mi je primer, kad gledam snimke kako u Las Vegas-u,  dignu u vazduh stari hotel, da bi napravili novi, atraktivniji i moderniji ...
Ali ovo je Srbija, zašto ako već nebi moglo da se nastavi sa filmksom industrijom  na toj lokaciji, da se ne napravi zabavni park, neki tehnološki centar ili slično, a recimo jednog dana na nekoj drugoj lokaciji filmski studio. Problem je kod nas što svi veliki igrači koji se vrte, žele samo da operu pare i svi do jednog bi da grade tržni centar ili hotel. Vreme 2008 kada su se kupovale nekretnine radi šteka je prošlo, eno gomile lokacija po gradu koje stoje zapuštene, koji su kupili investitori samo da bi izgradili neki hotel, tc ili luks zgradu i sad ne znaju šta će sa njima. Stoje tako u ruševinama ...
Slažem se i da je centar grada, u jakom lošem stanju, stare zapuštene zgrade, iza tih istih zgrada, su zapuštene kuće sa toaletom u zajedničkom dvorištu. Ali nije rešenje uskim uličicama tipa Vračar, Zvezdara dati investitoru kućerak, i da umesto njega sazida betonski kovčeg od šest spratova , bez parking mesta, u maloj uličici je isto katastrofalna odluka, i pretvara grad bukvalno u favele. Jesam da se grade planska naselja, sa dobrom infrastrukturom , i na planskim lokacijama. Nemam ništa protiv Bellvill-a , i to mi je bolje rešenje od te pojedinačne investicione gradnje po Vračaru .
Jednostavno kao problem vidim, ono sa početka teksta, što bi svi lux apartmane, i tržne centre da grade, a mora nešto i da se pravi što stvara novu vrednost, nema više para od privatizacije, gudre, Dafine i slično da se krlja u nekretnine tj. pare bez motike.
Eto nadam se nove gazde, da će zadržati osnovnu namenu Avala filma, i da će moj komentar ostati samo šala, a ne već viđen scenario.
I u svakom slučaju, dobre tematske slike u pravom trenutku od člana DrJacka
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: AVALA FILM KOŠUTNJAK
« Reply #8 on: April 23, 2015, 08:20:04 AM »
@Gatti.Gatozza ovaj link je više politički mitivisan od mog komentara.
Već sam pomenuo da MRZIM POLITIČARE i da moja izjava nije pollitički motivisana, mrzim BOTOVE , NEVLADINE ORGANIZACIJE i slične stvari (svi su isti i svi su povezani verovali vi to ili ne) JEdno vreme sam se bavio politikom što zbog uverenja što zbog ličnih interesa i znam dosta toga što mnogi ne znaju. Uzgred taj deo života bi najranije izbrisao kada bi mogao jer mi se gadi.
Ja sam samo rekao ono što mislim o Beogradu kao prestonici koja u sred centra ima ŠTAJGU, do skora imala onaj KARTON SITI, IMA RASPALE ZGRADE koje su uzgred najobičnie sa bezveznim sivim fasadama koje se raspadaju, stare koliko i bombardovanje Beograda od strane Nemaca (neke i starije), dvorišta istih gore već spomenuo u postu koja se raspadaju....
Nisam za to da se što je rekao jojkić da se prave favele bez parking mesta... Ali brate zar treba da to ruglo ostane tako i dalje. DA ne pričam o onim ruševinama od generalštaba,kineske ambasade.....DRUGa je STVAR što kod nas se gradi možda neplanski, što je UGRADANJ U IZGRADNJI najunosniji posao, što niko ništa ne radi zarad boljitka naroda nego čisto ličnih interesa i interesa PARTIJE....
Poenta mog posta nije nikakvo političko delovanje, nametanje ovoga ili onoga. Poenta mog posta je  vezivanje za stvari koje su nekada bile OK a sada ne, RUŽNA PERSTONICA sa gore pomenutim elementima. Izuzimajući par lepih mesta, kulturnih sponmenika, zgrada sa istorijskom vrednošću šta to Beograd nudi jednom TURISTI koji dođe osim PROSTAKLUKA uz obalu sa druge strane save? Po meni centar grada kao što je Kikinda, Novi Sad, Sombor, Subotica izgledaju mnogo primamljivije za turiste ali dobro. Tamo imate zgrade koje su zaista lepe, svaka je za čuvanje i održavanje, zdanja koja su sva pod zaštitom države...
Od snimanja filmova nema LEBA u Srbiji to treba da vam bude jasno. Kod nas treba da se snima ali po meni jedino što nas može spasti je UMETNIČKI FILM koji možda može i da zaradi nešto na festivalima, sve ostalo bez subvencija države i sponzora (opert državnih preduzeća mahom) je osuđeno na propast. Naša najveća narodna mana je INAT i manjak sposobnosti da se MENAJMO i prilagođavamo!
The ground is the limit (or a water)

Offline presko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1548
Re: AVALA FILM KOŠUTNJAK
« Reply #9 on: April 23, 2015, 12:00:10 PM »
Још једна тема којојој, апсолутно, није место на овом форуму.

Тема која једино служи недореченим појединцима да скрену пажњу на себе, на жалост на сасвим погрешан начин.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: AVALA FILM KOŠUTNJAK
« Reply #10 on: April 23, 2015, 01:14:40 PM »
Nedorečeni pojedinac se  (giveup) (giveup) (giveup) (giveup)
Hvala puno na opisu moje ličnosti!
The ground is the limit (or a water)

Online coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: AVALA FILM KOŠUTNJAK
« Reply #11 on: April 23, 2015, 06:06:44 PM »
Marko, ako si Igor, sve je potpuno jasno.
Marko, ako nisi Igor, vec si stvarno Marko, imas brata blizanca.
 Brat blizanac ti je bukvalno klonirana verzija tebe.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: AVALA FILM KOŠUTNJAK
« Reply #12 on: April 23, 2015, 08:26:36 PM »
 2eaa 2eaa 2eaa 2eaa (giveup) (giveup) (giveup)
The ground is the limit (or a water)

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: AVALA FILM KOŠUTNJAK
« Reply #13 on: April 24, 2015, 09:14:54 PM »
Samo ti masi zastavicama ali javlja mi se da neces jos dugo...

Offline Sloba

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: AVALA FILM KOŠUTNJAK
« Reply #14 on: April 25, 2015, 01:22:42 AM »
Gledam ove slike već desetak minuta i evociram uspomene. Tu sam proveo 11 godina radeći u Avali Genex. Tada je filmski grad bio raj. Sve zeleno, mir, veverice, lisice, fazani, tišina, šuma. A onda je došla televizija sa svojim gvožđem i betonom, prašinom, bukom, automobilima i gužvom i sve upropastila. Nakon toga filmski grad je postao ružno i prljavo mesto. Pa ipak me ove lepe slike u mnogome podsećaju na "stara dobra vremena".