Author Topic: Kako se podmazuje diferencijal?  (Read 3493 times)

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Kako se podmazuje diferencijal?
« on: April 16, 2015, 11:57:33 PM »
JEdno glupo pitanje: Kako se podmazuje diferencijal?
Da li se to mora rastavljati, jer me iskreno mrzi ono sve da odvrcem, ili se moze kroz tu rupu naguratitovatne masti?
Kad sam vec tu, jedno jos gluplje: pretpostavljam da kod zakljucavanja diferencijala guranjem novina, mora da se rastavi?

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Kako se podmazuje diferencijal?
« Reply #1 on: April 17, 2015, 12:15:16 AM »
Koji model? Suv diff ili uljara?
Ako mislis na onaj mini mustang, njemu je suv diff. Otkacis samo celo kuciste sa sasije i odozdo imas rupu, namazi litijumsku tovatnu i zasrafi nazad. Ako oces da zakljucas diff koristi hot glue, lepo zaglavi a moze posle da se skine.

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Re: Kako se podmazuje diferencijal?
« Reply #2 on: April 17, 2015, 12:27:50 AM »
Nisam hteo tebe vise da smaram telefonom, pa sam zato ovde napisao. Hvala sto si odgovorio. SAd sam skontao kad sam malo bolje pogledao. Odvrnem sa sasije one srafove i to se podigne dovoljno da mozes da naguras masti.
Inace, meni nije jasno kako nema vise ovih modela kod nas da su kupljeni. To je toliko dobro napravljeno, jeftino i meni se do sad nije kvarilo, osim servoa koji se slomi jer ga besomucno zakucam, ne znam kako se do sada nije raspao citav model. Pri tome ga citavo reme vozim na 3s, jer 2s nemam....


Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Re: Kako se podmazuje diferencijal?
« Reply #4 on: April 18, 2015, 09:33:59 PM »
Hvala jos jednom, videcu kad malo dodjem do kinte, da ga apgrejdujem jer je zasluzio.
Video sam da se lome oni drzaci lagera, ali sam pronasao neko priblizno resenje, jer sam ojacao sa nekim plastelinom koji se stvrdne za pola sata. Zove se epoxy repair, njim sam ojacao i one shock tower-e, pa dok izdrzi... :)

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Kako se podmazuje diferencijal?
« Reply #5 on: April 19, 2015, 01:47:47 AM »
Na tim delovima je slab, jbg nije kineska plastika ko traxasova. To mu samo fali da bude vrhunski. Amorti su pristojni iako plasticni tako da njih ostavi slobodno za kraj, a shock towere uz malo truda mozes lepo da uradis sam od alu lima 2mm, ili cak postojece da presvuces GF i epoxijem da ih ukruti. Nece pucaju al su po meni malo previse elasticni.

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: Kako se podmazuje diferencijal?
« Reply #6 on: August 26, 2015, 09:51:59 AM »
Ja da pitam , cime da podmazm diferencijal ...
Tacnije kuciste gde stoji diferencijal, menjao sam na dif-u lezajeve pa sam oprao kuciste jer se jedan od lezajeva raspao pa su zupcanici napravili haos u kucistu ...

Sve sam fino oprao , zamenio lezajeve , napunio diferencijal novim uljem , i sad je ostalo kuciste da se podmaze ...

Dali je moguce da se stavi malo kvalitetne tovatne masti ??? ili da porucujem (sto me jako mrzi) neku mast bas bas za to ...
I ako moze neko da mi objasni tacno koja je to mast i koliko se stavlja ???
« Last Edit: August 26, 2015, 09:58:23 AM by mracni »

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Kako se podmazuje diferencijal?
« Reply #7 on: August 26, 2015, 11:32:27 AM »
Kuciste nema potrebe da podmazujes, stavi malo te tovatne masti na zupce i teraj  ()-() Msm moze tu da se filozofira ali opet nema potrebe :D

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: Kako se podmazuje diferencijal?
« Reply #8 on: August 26, 2015, 12:16:21 PM »
Tako sam i mislio , pogotovu sto je ovo monster , nije trkacki model pa da svaka sitnica znaci ...
Hvala na odgovoru , podmazacu ga tek toliko da ne bude bez nista :-)