Author Topic: Lazar Nis  (Read 41211 times)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Lazar Nis
« Reply #15 on: May 18, 2015, 04:42:54 PM »
Da baš te.
I mogu ti reći da su svašta preživeli.
Čak je novi frejm kupljen a oni su ostali.
Ovo bi trebalo da su isto dobri motori
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__61433__DYS_BE1806_13_Brushless_Motor_for_Multirotor_2300KV_24g.html
Nešto se razmišljam da probam. Krakteristike su iste kao i kod sunnsky ali je konstrukcijski bolji koliko vidim.
što se tiče 4s baterija  ja furam 1300 mAh i mogu ti reći da dosta dugo izdrže a performanse su sjajne.
The ground is the limit (or a water)

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Lazar Nis
« Reply #16 on: May 25, 2015, 10:01:46 PM »
Malo sam vezbao za vikend. Bilo je prilicno vetrovito pa je bilo tesko za mene pocetnika :(




Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Lazar Nis
« Reply #17 on: May 25, 2015, 11:53:26 PM »
Koji ti je to frejm?
Motori nisu loši samo pazi se teških sletanja na iste jer umeju jako brzo da se iskrive. (razlog tome je jako slabe veze bubnja na kome se nalaze magneti i glavne osovine. Da su stavili malo jače od onih žbica to bi bili jako dobri motori za te novce)
Ja sam imao te pa sam ih zamenuo sa easy star baby beast v2 2150 Kv
Sledeći će da budu kobra ako uspem da ih nađem povoljno.
Ako već imaš FPV onda vežbaj odmah sa njim jer ovi kvadovi i služe za takve stvari kao što je FPV racing.

Emax250 je ram. Motori su super sta vise mogu da se koriste i na 4s ali za moje znanje je suvise i 3s :P

znam da su malo slabiji iskrivio sam jedan ali nisu ni nesto preterano skupi tako da nije mnogo strasno.

mislis na Multistar Baby Beast? http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__66423__Multistar_V2_2206_2150KV_Motor_The_34_Baby_Beast_34_V2_.html

i ja sam ih gledao ali mnogi su hvalili ove Sunnysky X2204S motore

hehe...meni je fabricki stigao (Sunnysky X2204S X2204 2300KV ) jedan sa toliko krivom osovinom da kada rukom okrenes vidis koliko baca, drugi malo manje, treci i cetvrti su ok...videcemo koliko ce bacati kada nabavim ESControlere, pa mozda mi uvaze reklamaciju...kupljeni su kod nas...

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Lazar Nis
« Reply #18 on: May 26, 2015, 12:15:31 AM »
bas su im slabe osovine. to jest nisu same osovine koliko su ovi srafovi gore slabi :( ja sam jedan iskrivio u padu ali je udario u betonski zid tako da nije ni cudno mnogo :) ovaj drugi nemam pojma kako sam iskrivio ali samo pri vrhu pa kad stavim propeler nema neke vece oscilacije. dobar je jos uvek za ucenje :)

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Lazar Nis
« Reply #19 on: May 27, 2015, 12:57:48 AM »
Na proslom letu mi je ispala jedna nogarica sa quada i poceo sam po netu da trazim resenje neko kako da je zamenim posto nisam imao iste duzine metalni odstojnik. Naleteo sam slucajno na netu da ljudi prave od vezica za kablove nogare pa reko da probam i ja :)

Najsira vezica koju sam imao kuci je 5mm pa sam odlucio njih da koristim. mislim da bi bilo jos bolje sa sirim.

Iseko sam 2.5cm duze nego rastojanje izmedju dva srafa na dnu rama, izbusio tankom burgijom vezicu na dva kraja. Zasrafio sam srafovima za ram na mestu gde se drzi ruka i na mestu gde je ranije bila nogarica.

Moram da vam kazem da je super sto se tice rastojanja od zemlje, veoma su lagane i ugibaju se pri sletanju :) koliko ce da potraju nisam siguran ali nije ni tesko da se naprave nove :)

Naiso sam na problem da sam morao da pomerim led diode i bio sam prilicno razocaran sto nece da budu pri kraju ruka vec ispod vezica, medjutim kad sam sve povezao i upalio LED shvatio sam da ove polu providne vezice svetle kao neonke :) evo par slika




« Last Edit: May 27, 2015, 01:00:20 AM by lazar89nis »

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 323
  • Goran Nis
Re: Lazar Nis
« Reply #20 on: May 27, 2015, 10:27:42 AM »
Super izgleda. Iskoristio si sraf starih nogara?
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Lazar Nis
« Reply #21 on: May 27, 2015, 11:13:34 AM »
da klasicne srafove koje sam dobio uz ram :) dovoljno su dugacki da se na strani ruke stavi matica a na strani rama klasika ide kroz ruku pa kroz onu malu metalnu cevcicu pa kroz ram pa gore matica :)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Lazar Nis
« Reply #22 on: May 31, 2015, 09:50:22 AM »
NIje loše rešenje čak šta više odlično i jeftino i lako za izrdu.
Ono što bih ti još dao savet jeste da proveriš koliko su dugački vijci koji se uvrću u aluminijumske cevčice koje spajaju gornje i donje ploče.
Trebalo bi da budu što duži jer to pri velikim padovima anulira mogućnost čupanja navoja iz istih i krivljenja rama.
Kod ZMR 250 ramova ti vijci su katastrofalno mali pa se svaki pad na leđa rezultira krivljenjem istih odnosno gore pomenuto.
Takođe ako su ti bitne led diode onda ok a ako nisu na tim malim kvadovima nemaš ni potrebe za nogarima.
The ground is the limit (or a water)

Offline Viper

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
Re: Lazar Nis
« Reply #23 on: May 31, 2015, 04:23:10 PM »
Nista bez njegovih saveta...sad vec pocinje i mene da iritira...

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Lazar Nis
« Reply #24 on: May 31, 2015, 07:26:53 PM »
navikne se covek. vidis komentar i samo predjes preko njega :D

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Lazar Nis
« Reply #25 on: May 31, 2015, 09:41:33 PM »
@VIPER
BATO u ovome sam dosta dugo i to što sam rekao jako stojim iza toga jer sam do sada leteo gomilu stvarčica i sve vam ovo govorim iz iskustva. Savet ili prihvati ili ne čisto tvoja dobra volja i tvoj stav. Ali ono što ne bih smeo da radiš je da iz čista mira tako vređaš sakrakstično ili ne.
Ja ovo pišem zbog nekih drugih klinaca koji će možda čitati ove teme pa da nešto i nauče od nas koji smo prošli kroz mnoge faze...
Ako je pogrešno ono što sam rekao u prethodnom postu ti me ispravi i daj mi uverljiv argument da sam u krivu. Ja se ovim putem zakljinjem da ću ti se izviniti i reći da si  bio u pravu, jer sam takav čovek a najviše što mrzim jeste tako sarkastično reagovanje pojedinaca bez trunke pravih argumenata nego eto samo nek je sarkazam jer smo tako videli od drugih...
A koliko vidim dosta ste zeleni u ovome pa nije baš u redu da se tako reaguje ali dobro...
Takođe ono što sam govorio i u prethodnim postovima o sunnsky motorima stojim iza toga jer sam na svojoj koži lično iskusio grešku u konstrukciji... Ali dobro kao što poslovica lepo kaže ENGLEZI se uče na Oksvordu a SRBI na sovjim greškama.
A u ostalom onog momenta kada vam quad padne na osovinu nekog motora na tvrđu podlogu kazaće vam se SAMO i za motore i za vijke koji drže ram ako su kratki.
Pa sada koliko god da vam se ja ne sviđao ili obrnto sa svojim komentarima setićete se sigurno kada se to desi šta sam pokušao da vam skrenem pažnju sa najiskrenijom DOBROM NAMEROM!

« Last Edit: May 31, 2015, 09:49:10 PM by marko.jovanovic »
The ground is the limit (or a water)

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Lazar Nis
« Reply #26 on: May 31, 2015, 09:44:52 PM »
"da proveriš koliko su dugački vijci koji se uvrću u aluminijumske cevčice koje spajaju gornje i donje ploče.
Trebalo bi da budu što duži jer to pri velikim padovima anulira mogućnost čupanja navoja iz istih i krivljenja rama."

Da li možeš pobliže objasniti ovo?

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Lazar Nis
« Reply #27 on: May 31, 2015, 09:58:44 PM »
Mogu.
Imaš alumijumsku cevčicu koja ima unutrašnji navoj i sa jedne i sa druge strane koja spaja gornju ploču sa donjom i dužine je negde oko 40mm ili više. Na slikama prethodnog quada to su one zelene cevčice vertikalne (nadam se da ti je to jasno).
Pošto je alluminijum dosta mekan materijal a vijci koji se uvrću u cevčicu su od trvđeg materijala nego alumijumske cevčice pri svakom bočnom padu naopako ili pri padu naopako tako da gornjom pločom udariš od zemlju dolazi do deformacije i sila koje teže da isčupaju navoje vijaka u unutrašnjosti cevčice. E sada što je površine spajanja veća odnosno što je navoj duži veća je i kontra sila tj manje su šanse da će navoj samo da se isčupa, izkrivi cevčica....
Obično su te cevčice celom dužinom šuplje iznutra (jer se ne bi drugačije ni zvale nego cevčice) i u njima je urezan navoj. Vijci koji ulaze u cevčicu i sa gornje i sa donje strane bi trebalo da budu što duži. Čak i kada prođu navoj unutra odnos i ako su duži od unutrašnjeg navoja ne smeta mnogo jedino ne bi trebalo da se desi da su predugački pa da prilikom uvrtanja jedan udari u drugi pa da ne mogu skroz da se pritegnu. Kod ZMR250 quadova uz ram se dobija 16 dugačkih i 16 kratkih inbus vijaka. Dugački obično koriste za sapajanje ruku a kratke se stavljaju u cevčice. Naravno ima da se naruči i set vijaka što bi preporučio svakako svima koji imaju ZMR250 posebno i to 16 onih dužih jer savršeno rade posao u gore pomenutom slučaju.
Nadam se da je jasnije malo.
The ground is the limit (or a water)

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Lazar Nis
« Reply #28 on: June 01, 2015, 12:50:30 PM »
Eto covek ti lepo objasnio  (work)

Na Oksvordu bi mozda dobio prelaznu ocenu ali na Oxford-u ni metlu.  (<--)

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Lazar Nis
« Reply #29 on: June 01, 2015, 01:37:09 PM »
Samo cu reci hahahaha  :_D ovo je bilo dobro. Po izlaganju podseca me malo na antiprotivnu teoriju letenja  :hehe