Author Topic: Projekat Zvezdica  (Read 36582 times)

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
Re: Projekat Zvezdica
« Reply #45 on: April 09, 2015, 08:58:46 PM »
evo topika
http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,3818.0.html


naravno nastavice se sa radom jednog dana

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Projekat Zvezdica
« Reply #46 on: April 09, 2015, 10:45:37 PM »
Sredicu to sa repom, nije problem. Sto se tice krila, citas mi misli. Kada sam video kako ovo ide, poceo sam da razmisljam o konstruktivnom krilu. Ja imam balsu od 3 mm, mislim dovoljno... Imam nesto i od 2 mm ako moze da se kombinuje. Imam 1.5mm za plank. Daj predlog za debljinu ramenjaca. Krilo bih svakako radio iz jednog dela.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
Re: Projekat Zvezdica
« Reply #47 on: April 10, 2015, 12:15:08 AM »
pa pazi sad ovako nisam u tiku koliko ti je sirina krila i duzina ali u svakom slucaju cesh morati iz dva dela da radish pa da ga sastavish po sredini zbog ugla od 3 stepena ili 2 kako vec izaberes,
rebra 2mm .plank 1,5mm a trojku koristi za ramenjace ,ali kombinuj kao laminirani sastav ,lepljenje dveju trojke ,dobijesh nesto jaci spoj i malo je jace u odnosu na punu sesticu ,za ramenjacu stavi 6x10mm trebalo bi 6x12 ili 5x10 ali posto imas 3mm balzu i kazes da je prvi pocetak stavi 6x10 stim sto kad budes radio ispune izmedju ramenjace stavi 3mm vertikalne godove i teras na dve trecine krila ,za dalje ti netreba ,u korenu ostavish dva rebra da ih sastavish sperom ,tipa ,imash nulu od renbra pa sledece na 40 mm a sledece na 50 ,znaci na 90mm po krilu ide ti sper ,sva naredna rebra povecavas za 7mm do kraja

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Projekat Zvezdica
« Reply #48 on: April 18, 2015, 08:47:22 PM »
Sto zbog praznika, sto zbog gostiju, projekat je malo cekao... Nije da je sve stajalo, uradio sam krilo u Solidu i isekao rebra, i juce napokon malo radio. Trup sam ulepio a diletantski pristup da delovi poravnavaju jedni druge je potpuno urodio plodom i sve je u apsolutnoj nuli.



Usput sam slomio jedno rebro pa je sad puno, bez otvora, i otkrio sam jos jednu gresku u projektu. Kada sam resio da stranice umesto 6mm balse budu 3mm, nisam obratio paznju na promene koje su nastale na sedlu repa pa sam morao da dodam 3mm balse. Sa donje strane se to najbolje vidi.



Taj deo koji viri je planiran da se odsece, nece tu ostati.

Sedlo odozgo.



Trup prvi put sa repom.



Ponosna suvlasnica koja je Zvezdicu krstila.

And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Projekat Zvezdica
« Reply #49 on: April 21, 2015, 03:40:42 PM »
Visak sedla otfikaren.



Trup je dobio i "stomak". Tri milimetra sper od firewall-a do izlazne ivice krila, odatle 3mm balsa. Ispod sedla repa je, zbog kacenja repnog tocka, opet sper 3mm.



Visak uklonjen i osmirglan.



Dok sam sekao viskove planka, na nekim delovima su mi se ivice iskrzale.



Posto nemam git, zamesao sam prasinu koju sam dobio smirglanjem balse i malo belog lepka i popunio gde je trebalo i ostavio da se osusi.




Danas cu to osmirglati, zavrsiti poklopac otvora za baterije i to je to sto se tice trupa. Kada uzmem vodjice i klavir zice i postavim ih, zatvoricu trup sa gornje strane. Juce sam izmerio trup sa sve repovima i poklopcem. Znaci sve sem gornjeg planka. Tezak je 396 grama. Imam utisak da je ovo odlicna tezina.


And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
Re: Projekat Zvezdica
« Reply #50 on: May 07, 2015, 09:01:39 AM »
Dokle se doguralo sa Zvezdicom,jel se i dalje radi na njoj ili je sad usledila mala pauza

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Projekat Zvezdica
« Reply #51 on: May 07, 2015, 09:15:45 AM »
Radila se Zvezdica punom parom nego nikako da se nakanim da napisem koju i postavim slike. Krila su gotova, ostali su da se urade eleroni i smirglanje i fino doterivanje. Sve zajedno ima jos par sati posla. Gledacu da okacim fotke koliko danas.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Projekat Zvezdica
« Reply #52 on: May 11, 2015, 12:19:13 PM »
Kao, sto rekoh, krilo je uradjeno pre vise od nedelju dana ali nisam nasao vremena da okacim fotografije. U to "nisam nasao vremena" spada i deo kada me je mrzelo.  :big smile

Prvo bih odmah da se zahvalim svima koji su mi predlozili i podrzali me da krilo radim konstruktivno. Radeci krilo, naucio sam 10x vise nego kada sam pravio trup. Mozda je moj trup jednostavan pa mi zato tako izgleda ali mi je u svakom slucaju mnogo znacilo. Prvo sto sam naucio je da nikada vise necu praviti ramenjace od balse. To se uvija, pomera i, iako je sve proslo u najboljem redu i leglo kako treba, nikada vise. Izrada je trajala daleko duze nego sto realno vremena treba jer sam radio prvi put pa sam posle svakog sledeceg koraka gledao, razmisljao... neke stvari resavao u hodu. Zato su i slike haoticne pa cu samo redom da ih stavim. Cesto sam zaboravljao da slikam.

Prvo sam rebra navukao na letvicu koju sam u CVM-u dobio greskom. Palo mi je na pamet da ce posluziti za poravnanje rebara i posluzilo je. Sta vise, ispostavilo se da sam te letvice kasnije koristio za sve i svasta. I ubuduce cu raditi slicno ali cu za te potrebe uzeti mesing, aluminijum ili nesto sl. jer ove drvene jesu prave ali nisu bas idealne i nisu svuda iste debljine. Ne primeti se golim okom ali se oseti kada se provlace.



Pricvrscena rebra spenadlama.



Zatim je sledio stresan deo. Prvo ramenjaca, pa zadnja ramenjaca gde ce se kaciti eleroni, pa napadna, druga ramenjaca... Proslo je bez vecih problema. Po Savinom savetu, svuda sam spojeve balsa balsa lepio super lepkom. Naravno, zaboravio sam da fotografisem. Kada sam se setio, bio sam na ovome.



Odseceni viskovi.



Kao sto sam napisao u prvom postu, leteo sam dva modela sa potpuno ravnim krilom i ostao pri tome da i na Zvezdici bude tako. Prvobitna ideja je bila da ovako sklopim i drugu polovinu i onda povezem ali mi se nesto ta ideja nije svidela. Resio sam da poredjam rebra za drugu polovinu i ramenjace povezem odmah, ne bi li sacuvao poravnanje. Tako sam i uradio.




Posto u sredini stoji samo jedno rebro i nema sta konkretno da se zalepi za drugu polovinu, dve letvice balse od 3mm, koje cine jednu ramenjacu, su razlicitih duzina, tako da sam ih smaknuo zalepio jednu za drugu. Na savim predlog, ojacao sam sve sperom od tri milimetra, sto se vidi na slici. Ramenjace su za sper i medjusobno lepljene belim lepkom.



Kada je sve ulepljeno, dodao sam i plocicu spera kroz koju ce prolaziti srafovi za fiksiranje krila za trup.



U ovoj fazi sam vec bio prijatno iznenadjen kako je sve ravno. Sledece na red je doslo plankiranje. Nekako, video sam plankiranje na nekoliko tema ali sam i manje obracao paznju, a i manje video detaljnih prikaza kako sve to ide. U svakom slucaju, latio sam se posla. Malo koristio sta sam vide, malo razmisljao kako bi meni to bilo najlakse da resim sa ovim sto imam. Pokusaj da ciodama fiksiram plank za krilo je bio potpuni fijasko. Naravno, posao je zavrsila gorepomenuta letvica breze i krep traka. (krep trake trosim vise nego balse  lol )

Prvo sam poravnao plank uz napadnu ivicu i krep trakom ga zalepio celom duzinom.



Zatim sam ga otvorio, kao knjigu, sipao beli lepak celom duzinom, i dodao ga na rebra i ramenjacu. Moram da priznam da sam ovo lepljenje planka trakom iskoristio od Mirceta koji tako povezuje plankove i adaptirao u svoje potrebe. Kada je lepak svuda nanesen, spustio sam plank, stavio celom duzinom tri letvice da bi ravnomerno rasporedile pritisak, i sve ulepio krep trakom.



Moram da napomenem da je osnovna ideja bila da pola planka, dok je pristupacan od ispod, zalepim super lepkom, ali je to kod mene rezultiralo fijaskom. Postupak je bio slican, sve je bilo fiksirano, CA redak da redji ne moze biti, prosao je kroz plank i onu brezinu letvicu prilepio za plank. Kada sam probao da je skinem, pola planka je ostalo na njoj. Sve sam pocupao, osmirglao i rekao, CA i plank, nikada vise.

Kada sam plankirao drugu povrsinu, koristio sam samo jednu letvicu, tik uz padadnu ivicu, da spustim plank dokle treba, jer drugacije nisam mogao da pridjem. Ostatak planka sam fiksirao krep trakom i sve je proslu u najboljem redu.




Kada sam i to zavrsio izgledalo je ovako.



Deo planka koji ide uz elerone nisam fotografisao jer sam opet zaboravio a i to je traka od 2 cm na delu bez nagiba tako da nikakva muka nije bila zalepiti je. Fotografisao sam deo planka na centroplanu koji prekriva deo kroz koji prolaze srafovi. Uglavljeno je sve u pola milimetra.



Na kraju je krilo izgledalo ovako.



Ostalo je jos da se osmirglaju napadna ivica, zadnja ramenjaca, gitom popune neke okrunjene pozicije na kraju jednog krila i da se plankira druga strana centroplana, kada resim da li ce blok kroz koji prolaze srafovi biti u ravni krila ili malo izdignut. Za kraj ce ostati izrada terminezona. Planirao sam sve to da zavrsim za prosli vikend ali mi je crkao usisivac a smirglati u stanu bez usisivaca...

Krilo u ovoj fazi ima 313 grama. Ceo model u drvetu za sada jedva prelazi 700 a sa ostatkom planka na krilu i trupu, preko 730g ne bi trebao da ode. Spreman za letenje ne verujem da ce stici do 2 kg. Ova tezina je daleko ispod predvidjene pa sam resio to da iskoristim i ceo model dodatno olaksam time sto cu ici na 3S setap. U te svrhe je od Coke kupljen motor G32.

Nastavak... kad bude.  (pijemo)





And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
Re: Projekat Zvezdica
« Reply #53 on: May 11, 2015, 09:52:15 PM »
Fino si ovo napravio ali za ubuduce eto da ti dam savet oko izrade krila
Kada radis dve polovine krila uvek se potrudi da ti budu obe zasebno ,u korenu krila stavi slobodno jedno deblje rebro od 10mm i kad zavrsis krila ta dva rebrs osmirglas pod nekim uglom,kada odredis ugao krila 0nda ih lepis i sacekas da se osusi taj spoj,nakon tog obavljenog posla onda ti sleti duzno ojacanje krila u spoju,razrezes rebra prvo i drugo takodje i na drugom krilu ,onda ulepis sper da se dohvati sa ramenjacom i kad se to osusi onda smirklas taj sper do debljine profila tj da ga poravnas,tako si dobio kvalitetan i cvrst sastav krila u kotenu

Uvek se trudi da ti zadnjak krila bude sto laksi a jak po konstrukciji,tipa dva planka gore i dole po 1,5mm i po vertikali 3mm,

Kad lepis plank nikad nemoj super lepkom uvek drvofiksom jer imas dosta vremena za bockanje slenadla i otklanjanje eventualnih trenutnih deformacija,plank lepis uvek od sredine ka krajevima i bockas ga spenadlama

Rebra nikad nemoj da redjas bez da kazemo nekog kalupa,uglavnom su to neke letvice koje se nalaze ispod napadne i izlazne ivice


Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 785
Re: Projekat Zvezdica
« Reply #54 on: August 17, 2015, 04:41:34 PM »
Dokle je stigla Zvezdica jel poleteo model (<--) ()-()

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Projekat Zvezdica
« Reply #55 on: August 18, 2015, 09:22:46 AM »
Zvezdica je tamo gde je i bila na poslednjim slikama. Iskrsla mi je selidba, more... nemam bas preterano vremena. U svakom slucaju, bice gotova na jesen.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Projekat Zvezdica
« Reply #56 on: December 18, 2015, 02:05:05 PM »
Mali update, cisto da ne pomisli neko da sam odustao od ovog projekta. Od poslednjeg rada na modelu proslo je poprilicno. U medjuvremenu sam se selio pa je modelarstvo bilo daleko na listi prioriteta. Usled celog haosa sa selidbom, krilo sam ostavio tamo gde nikome nije smetalo. To je bilo u septembru. Nisam ni primetio, niti je to tada nesto menjalo, da je na metar od krila, iza zavesa, radijator. Kad je krenula grejna sezona, a na Novom Beogradu inace greju kao nenormalni, krilo je ostalo pored radijatora. Epilog, dobio sam vitopereno krilo.  :sljus Posto sam se prilicno smorio i iznervirao, a i u medjuvremenu su u razgovoru sa Nikolom (Saburom) i Nenadom iz Skoplja pale neke nove ideje i opcije, resio sam da necu ponovo da pravim isto krilo (a i mrzi me) vec cu se vratiti pocetnoj idejii pojuriti Mitrovacki kombinat da mi skroji jedno sendvic krilo, ali ovaj put sa flapsovima. Zvezdica ce, zbog profila koji ima, biti koriscena za vucu laksih jedrilica do 3m razmaha. Verovatno ce zato dobiti jaci motor od ovog za koji je predvidjena ali za to ima vremena.

 ()-()
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Projekat Zvezdica
« Reply #57 on: December 18, 2015, 02:44:18 PM »
Pošto vidim da si odfikario taj višak sedla za horizontalac. i koliko sam na brzinu shvatio model praviš sam od nule.
Da li si možda pogledao pod kojim će ti uglom biti krilo  odnosu na horizontalac i da li je taj višak sedla upravo bio tu da anulira ugao pod kojim ti se trup spušta od krila u odnosu na samo krilo. Ako shvataš šta hoću da kažem.
Obzirom da je model trener i obzirom da mu je rep nešto duži gledajući odnos položaja krila i horizontalca na trupu gledaj da ga nazad što više olakšeš jer ti je velika poluga koja će ti kasnije tražiti mnogo olova napred. Tkođe nemoj da preteruješ sa uglom na krilu jer koliko vidim model će imati ailerone pa da ne bude posle problem u letu. Inače  (res) za poduhat
The ground is the limit (or a water)

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Projekat Zvezdica
« Reply #58 on: December 18, 2015, 03:15:57 PM »
Hvala za  (res)

Taj "otfikareni" deo, tacnije negativ profila, sluzi da krilo jednostavno sedne. Napadni ugao krila je u granicama preporucenog za korisceni profil. Ne secam se tacno, mislim 2%. Horizontalac takodje nije u nuli. Da li mu je rep duzi, ne znam. Model je prekopirani Telemaster, konstruktivno resen tako da mi olaksa gradnju i bude olaksan jer je predvidjen iskljucivo za elektro setap, za razliku od originala koji je bio predvidjen za glow. O olovu nema ni govora, lepota elektro setapa je u tome sto se tezinom i pomeranjem baterije moze jako lepo nivelisati teziste. Sto se tice izbora materijala, sve jeispostovano kako treba, pa cisto sumnjam da moze da se desi da mi zafali pola kile i da moram da dodajem olovo. Posto iskustva sa pravljenjem/projektovanjem nemam, ostavio sam prostora da model moze da leti sa baterijama od 3 do 5 celija. Motor od G32 do G60, u zavisnosti od zelja i potreba. Za bateriju ima mesta da se montira od servoa koji su iza tezista pa sve do samog firewalla, tako da ima dovoljno mogucnosti da sav teret u modelu bude koristan. U principu, sve sto sam radio pise, sa sve objasnjenjem zasto sam radio, da bi ljudi lakse intervenisali, ako je bilo potrebe. Ako pod "ugao krila" mislis na dihedral, njega nema. I to pise, sa sve opisom zbog cega. U principu, sve pise.

 ()-()
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Projekat Zvezdica
« Reply #59 on: December 18, 2015, 07:29:45 PM »
Onda samo napred.  ()-() (<--)
Proleće samo što nije :big smile.
Meni je jako krivo što sam došao u situaciju da nema gde da radim modele iz nekih ličnih razloga.
Nadam se da ću u februaru ući u svoju radionicu pa do proleća uraditi ono što sam zacrtao a čeka me gomila modela....
Zato ne mogu da nastavim ni onaj model koji sam počeo od karton pene... :'(
The ground is the limit (or a water)