Author Topic: BLADE 350 QX2 RTH mode, greska ?  (Read 4266 times)

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
BLADE 350 QX2 RTH mode, greska ?
« on: February 23, 2015, 08:48:07 AM »
Pazario sam ovu pticicu i vec na prvom koraku problem ?
Podesio sam stanicu po uputstvu i Zajko je sve proverio.  Izasli smo napolje, uredno se kolovao na satelite, probali prebacivanje od safe do stability moda, promenio je boje lampica kako treba , startovao motore i kada je prebacio na RTH, motori su se ugasilli ? 
Pretpostavio sam da je toliko pametna pticica pa je zakljucila, da obzirom da se nismo pomerili na vise od 5 metara, da se vec nalazimo na home poziciji i da je zato ugasio motore.  Zajku je bilo cudno ?!
Danas sam kontaktiao Horizonhobby chat gde sam dobio odgovor da ne sme da gasi motore na RTH funkiciji  i uputili me na reklamacije ?

Uputio sam im meil, pa cu da sacekam odgovor.

Fenomenalno.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: BLADE 350 QX2 RTH mode, greska ?
« Reply #1 on: February 23, 2015, 10:43:06 AM »
Dear Bora….
Nikada te nisam razumeo, a ni sad te ne razumem… Uglavnom sam isao linijom manjeg otpora, pa i sada, ali posto si me prozvao, red je da ti odgovorim….
Ima dosta ljudi u koje i ti spadas, koji sve nesto hoce mimo nekih ustaljenih normi.. OK tvoje pravo, ali nekako ja uvek ispadnem kreten sto se prilagodjavam nekim Vasim nametnutim postupcima…

Elem, kod mene je neko nepisano pravilo kad god neko kupi Quad, da ga poletimo zajedno, ili bar upalimo i proverimo…

Delimicno je i bilo tako, samo sto nije bilo uslova za poletanje, kisa i jak vetar…

OK.. rekao sam Ti da se slabo snalazim sa DX6i, proverama i da nisi trebao sam da je programiras, vec cemo to uraditi zajedno… da ne govorim o tome da si imao probleme, ne znam kakve, ali si to ipak na silu navodno uradio… Pitao sam 3 puta jel sve dobro, rece jeste… DOpunili smo bateriju/bindovali i upalili… prvo sto je imao crveni fles izmedju zelenih u smart modu, a i u svakom drugom modu, ODMAH sam ti rekao da to ne valja i da proveris po UPUTSTVU sta signalizira…
probali smo motore, i ostale dugmice. Na funkciji GO HOME, koja se na DX6i, po  UPUTSTVU, aktivira Flaps prekidacem, on je prelazio u GO HOME mode, crveni LED blinka ali je i gasio motore, sto kako rekoh nikako ne valja, jel umesto da se vrati on ce da padne…Rekoh ti, ne pokusavaj da letis, idi kuci proveri sve ili resetuje njegov model na stanici i sve ponovo…
Zurio si jel si u kupovinu poveo celu porordicu, maltene… Ja i klub u Maloj ivanci, nismo MAXI, porodicna kupovina…

Umesto da me lepo poslusas, ti ides na chat sa HH hobby, pises emailove… cudno… a i kukas ovde na forumu, sbog svojih glupih postupaka…

Nekako bi bilo, bar meni logicno, da si me okrenuo telefonom, znas da ne volim, a i ne treba da se dopisujemo emailovima, a i nema potrebe, lakse je sve telefonom ili licno, ako je telefon skup, ja cu tebe pozvati…
Opet kazem, posto si kupio kod mene, kao ovlascenog dilera HorizonHobby, da si mene konsultovao, ako imas problem, a imas…. No sve je to stvar tvog izbora… Tako je slicno bilo i sa onim Trojanom, isao si svojim putem i svojom filozofijom i tako si prosao…
Da skratim, ovoga puta je striktno potrebno uraditi sledece stvari:

1. Retroatikvno, da porucis taj BLADE 350 QX preko mog shopa, da ti posaljem potvrdu i da isprintas porudjebenicu/Racun, da imas dokaz o kupovini, sto ne razumem iz kog razzloga dosta Vas NE  zeli da uradi… valjda Vas mrzi, ali Vas NE mrzi da zapljunete gde stignete…

2. Da resetujes na Spektrumu DX6i, taj model Blade za koji si ukucao podesavanja i da shodno UPUSTVU unesec polako i pazljivo, ponovo….

3. Ako imas problem sa istim, da kontaktiras dilera gde si kupio napravu, telefonom za evetualnu telefonsku podrsku, emailom me nemoj kontaktirati, jel ti tako NE mogu pomoci, ako ti je skupo ja cu te pozzvati…

4. Da nakon ponovno unesenog setovanja u stanicu BINDujes letelisu sa istom, shodno UPUSTVU… i da proveris da li sve radi kako treba, moras konsultovati UPUSTVO…

5. Da nas izvestis ovde na forumu, kad si vec kranuo sa tim, kako si resio svoj problem….

6. Ili ako sve to NE ide ili ne zelis, da me okrenes telefonom i kazes da ti to ne znas, pa cu ja posto sam diler i ovlascen, da to uradim za tebe i da ti naplatim 10 din, jer nisi korektan….

Kako se najverovatnije radi o pogresnom setovanju stanice, ili je stanica u problemu, a najmanje verovatno da je sama letelica u problemu, ali ni to ne iskljucujem kao mogucnost… Ako resimo problem, moraces da se vratis istim putem i da HH chatom obavestis da je tvoja greska i da posaljes novi email, da objasnis u cemu je bio problem, i ovde, takodje…
A ako se ispostavi da je letilica u problemu, ODMAH ce ti ista biti zamenjena za novu… ili mozes to i sam da uradis kako si krenuo putem chata, emaila i slanjem u Nemacku na popravku…. Kako rekosmo stvar tvoje volje i zelje….

Za sve ostalo, kao i uvek ti stojim na raspolaganju na tel. 069/1029252, samo se drzi molim te vrlo poslovnog dela…

Uzdravlje…

PS. Negde sam mislio, cim si me kontaktirao, da zelis da imas letelicu, takcu i tog tipa i za te pare i da letis, budes sretan i zadovoljan, kad ono ispade da ti uzivas u problemima i njihovim resavanjima putem chata, emailova i rekla/kazala…
U jednom od mailova si me pitao da li ja mislim da je to za tebe, sad posto je ovo identican drugi slucaj u redi, da budem iskren do kraja NE MISLIM da je ista od ovog hobija za tebe, tebi treba problem a ne RC Hobby…
 ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: BLADE 350 QX2 RTH mode, greska ?
« Reply #2 on: February 23, 2015, 02:00:10 PM »
Jeste, u pravu si.

Ja jesam uradio sve po uputstvu. Naravno da posle toga sledi razocaranje, kada se vidi da nesto ne funkcionise.
Naravno da cu da te poslusam i da cu ovde da iznesem resenje problema.

Pozdrav.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: BLADE 350 QX2 RTH mode, greska ?
« Reply #3 on: February 23, 2015, 09:14:12 PM »
Izvinjavam se Zajku na eventualnim neprijatnostima. Jednostavno, nisam imao nameru da te uvredim, ali mi ni na kraj pameti
nije bilo da JESI ovlasceni distributer HH. Da jeste prvo bih tebe kontaktirao.

Elem, problem je resen tako sto je iskusnom vuku, Zajku, pala ideja da probamo Quad kod njega sa NAPUNJENOM baterijom.
Posle zamene baterija letelica je proradila, a odlaskom kod Njegoseve kule uspesno je poletela i nije ugasila motore na RTH modu.

Kada mi se bude javila teh. podrska HH, reci cu im da je moja greska i u cemu je bio problem.

HVALA ZAJKO, you have made my day !.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: BLADE 350 QX2 RTH mode, greska ?
« Reply #4 on: February 23, 2015, 09:59:04 PM »
Bitno je da se digne prasina,popljuje po distributeru a posle IZVINI nisam znao :)aplauz :)aplauz,al strasno al takvi smo u svemu kao narod.Ne zelim nikog da prozivam TEBI BORO61 izvini unapred ni ne znam te al me pokodio nacin kako se resava problem! (:sok:) (:sok:)
SVE CE TO NAROD POZLATITI AL MOZDA I POMLATITI  dok se mi kao kupci naucimo redosledu!
ex pseudonijum: sova

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: BLADE 350 QX2 RTH mode, greska ?
« Reply #5 on: February 24, 2015, 07:17:46 PM »
Nema potrebe za izvinjavanjem. Sve sto je Zajko napisao, a kasnije i ti, stoji.
Ja jesam uvideo moju gresku i nije mi bilo tesko da se izvinim. Ispade da je i izvinjenje mana.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: BLADE 350 QX2 RTH mode, greska ?
« Reply #6 on: February 24, 2015, 08:25:31 PM »
Nije mana SAMO SE VELIKI LJUDI ZNAJU IZVINUTI KAD UVIDE DA SU OTISLI POGRESNIM PUTEM,A TI SI PRIMER jednog velikog koji je pogresio,priznao i vratio se na pravi put! :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz
ex pseudonijum: sova

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: BLADE 350 QX2 RTH mode, greska ?
« Reply #7 on: March 10, 2015, 10:50:40 PM »

Blade 350Qx2 je bas ono sto sam zeleo. Pitaj Boga koliko sam videa odgledao o njemu i uglavnom sam dosta studiozno slusao i gledao. Vidim da dosta klipova ima o njemu, znaci da je dosta popularan, a review-ovi su ga odlicno ocenili. 
Do sada sam leteo 2 puta po oko 25 minuta. Prvi put jedno 10 minuta u Smart modu i taj mod mi se ne svidja.
Ostalo vreme sam leteo u AP modu, trudeci se da prednji deo quada bude uvek ka napred, a da kada pravim polukruzne okrete uz elerone dodam i rudder i to mi je ok.  Osim u slucaju kada malo promasim zamisljenu tacku sletanja pa ga malo ( guzom okrenutoj meni ) vratim unazad. Sto se tice visine, nisam ga penja na vise od 20 m, otprilike. Ukljucio sam timer na stanici i stavio Zajkov buzzer u njega, za svaki slucaj.
Za sada nisam ukljucivao stability mod.

PITANJA

- Da li je potrebno uraditi balans svih motora ?
- Da li da skidam elise i ajedno sa rezervnim probam da ih balansiram ?
- Da li su extreme fiber carbon elise dobra zamena za fabricke ili su bolje bele Walkera , koje idu uz QR X350 Walkeru ? ( Mislnejnja na netu su oprecna ).
- Ili da naranim svinje i nista ne diram ?

Probao sam da zakacim mobilni ( Sgs S4 )  ispod vezajuci ga za palsticni kavez koji ide uz letelicu, ali mi se cini da je bio pretezak ili je vetar duvao, pa nisam smeo..
Pozdrav svim ljudima dobre volje.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: BLADE 350 QX2 RTH mode, greska ?
« Reply #8 on: May 03, 2015, 08:56:39 PM »
Da li neko ima tablicu ili zna kako se odprilike racuna ukupan trust svih motora za Blade 350qx2 ?
Po Painkiller-u 350,  max. tezina letelice je negde oko 45% kupnog thrusta.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: BLADE 350 QX2 RTH mode, greska ?
« Reply #9 on: May 20, 2015, 10:41:17 PM »
Moj Blade 350qx sa Tarot gimbalom, gopro hero 3 kamerom, produzenim nogicama (koje su duplo teze od obicnih)  FPV linkom leti 5min, ako ti nesto znaci... pozz

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: BLADE 350 QX2 RTH mode, greska ?
« Reply #10 on: May 20, 2015, 10:46:39 PM »
Tezina 1084g, vreme leta 5-6minuta u ap modu.

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: BLADE 350 QX2 RTH mode, greska ?
« Reply #11 on: May 22, 2015, 12:37:53 PM »
Hvala.
Mislim da se uklapam u neku matematiku kda mi stigne fpv iz HK.
Dodatna etzina ne bi trebala da predje 120 gr.

da li si balansirao motore i elise na svojoj pticici ?
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: BLADE 350 QX2 RTH mode, greska ?
« Reply #12 on: May 24, 2015, 11:22:28 PM »

Offline Sale1977

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
Re: BLADE 350 QX2 RTH mode, greska ?
« Reply #13 on: September 02, 2015, 11:05:51 PM »
Boro druže,ako mene pitaš,idi na opciju sa svinjama..stavio sam extreme karbon elise i? Ništaaa... budžio prop gardove od čini mi se fantoma ili walkere,ne sećam se,a sve radi bolje vidljivosti i orjentacije,a na kraju mi otpade jedan prop gard i pukom srećom mi se ne sruši dron na sred terena marakane,iznad koje sam u tom momentu leteo :D  što se visine tiče,podigao sam ga na 755m,okačio sam za jednu "nogu" stajnog trapa moj g-shock sa altimetar senzorom i tako i imao uvid o kojoj se visini radi..na kraju zbog gluposti,kretenizma,lenjosti i neozbiljnosti,poletim ga sa naduvenom i ne do kraja napunjenom baterijom i nakon pet minuta leta isključi se na nekih 30-40 metara visine i isto toliko udaljen od mene i ostane da počiva na obroncima Ostroga..kraj jedne priče..ako te kad budu zanimali snimci,napravljeni sa cgo1 i gb200 gimbalom,potraži na jutubu kanal Sale Vr i imaš par klipova..Drž se! ;-)