Author Topic: Projekat Tigarski moljac  (Read 9193 times)

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: Projekat Tigarski moljac
« Reply #15 on: February 26, 2015, 12:04:53 AM »
Pronašao sam juče skeniran članak o ovom modelu. Radi se o časopisu RCM&E (ja sam mislio da je u pitanju FHM ili Flug und Modeltechnik, ali ta dva su na nemačkom).
[ Specified attachment is not available ]
[ Specified attachment is not available ]
Članak je iz časopisa iz RCM&E časopisa, izdanje decembar 1986, nisam vlasnik autorskog dela, koje se prilaže u nekomercijalne edukativne svrhe. (Ovako napisano nema povrede autorskih prava, zapravo u većini slučaja dokle god ne prisvajate tuđe delo kao svoje, ili ne komercijalizujete delo za koje nemate imovinska autorska prava ili neovlašćeno ne menjate delo, nema povrede.)
Tužno je to kako su se časopisi promenili za ovih ovih tridesetak godina. Istina je da štampa ima dve uloge, prvo da kreira a onda da izražava potražnju za određenim tematskim celinama. Nekada su časopisi obilovali člancima o izgradni modela, o raznim proračunima i o napretku u modelarstvu. Npr. jedan Jugoslovenski časopis iz pedesetih i šezdesetih godina sadrži članak o proračunu otpora sajli kod kružno-komandovanih modela sa formulama na dve strane (meni u životu ne bi palo da pomislim na otpor sajli, a kamoli da ga proračunavam)... Danas mi časopisi više deluju kao prošireni katalozi, tipa kupi ovo tamo i tamo mi probali super je.
« Last Edit: February 26, 2015, 12:15:50 AM by Daki »
Life is easy eat,sleep, fly!

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Projekat Tigarski moljac
« Reply #16 on: February 26, 2015, 08:58:51 AM »
Lep model i lepo odradjen. Sliku istrument table imas ovde
Ovde imas lep forum o njemu http://www.rcscalebuilder.com/forum/forum_posts.asp?TID=11467&KW=tiger%2Bmoth&PN=0&TPN=1
A ako nadjoh u arhivi sakupljenih planova i ovo pa moyda nekom pomogne  ;namig
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: Projekat Tigarski moljac
« Reply #17 on: March 01, 2015, 01:21:21 PM »
Моделарско ћоше  (<--)
 13901-0
Life is easy eat,sleep, fly!

Online bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 785
Re: Projekat Tigarski moljac
« Reply #18 on: March 01, 2015, 02:54:04 PM »
Lepo svaka cast

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: Tiger Moth i buduci choper
« Reply #19 on: April 25, 2015, 03:20:30 PM »
Ovih dana zavrsavamo jedan ram za copera, trebao bi da bude produzena verzija Suzuki Savage (po narudzbi doduse). Pa sam dosao na ideju da napravim jednu malu foto sesiju sa modelom u radionici.
14531-0
Pa jedna ispred:
14533-1
I za kraj, tri "oldtimera" sa mladalackim duhom:
14535-2
Pozdrav
Btw na prvoj slici je u kadar malo upao i nas ram za S&S motor  (yay)
« Last Edit: April 25, 2015, 03:23:41 PM by Daki »
Life is easy eat,sleep, fly!