Author Topic: ELKTRO ZAVERA  (Read 17619 times)

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #30 on: January 30, 2015, 11:43:18 PM »

Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #31 on: January 31, 2015, 12:02:12 AM »
Cisto poredjenja radi



 Slusajte dobro momenat na 2.26


I

 

 Ovde vec nije bitno koji momenat slusate, svi su isti

Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #32 on: January 31, 2015, 12:07:19 AM »
Ili




I



 Nama je nekako blize, oba se odnose na modelarstvo

Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #33 on: January 31, 2015, 12:15:06 AM »
Za moje usi, uvek je bila muzika




Imam ga vec 8 godina i jos uvek uzivam u zvuku V masine kao i kada sam je prvi put cuo

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #34 on: January 31, 2015, 12:37:15 AM »
Gornja video kolekcija pokazuje gde treba tražiti izvor zavere protiv elektro pogona. Pre svega u onim interesnim sferama koji prave oto motore i još čine mnogo jači lobbi od električnog. Ne za dugo, jer se polako predaju.
Razvijeni su već superiorni akumulatori u laboratorijama, ali su te firme i patente kupili baš oni, kao i mnoge druge patente oko strujne tehnike. To se sve može proveriti ako je neko insajder na takvim berzama. Ovo se odnosi samo na automobilsku indistriju, i kako su i drugi naveli, elektro pogon će pre ili kasnije da zavlada skoro u svemu mobilnom.

Nasuprot gornjem ljutom mrmotanju klipnog motora, evo nešto sasvim fino, nežno ali takođe mišićavo i smažno. Ovo je takođe samo prototip, sa rešenjima motora u svim točkovima, koji se ne može rešiti sa oto motorima bez složenog mehaničkog sistema. Mehanički gledano je sistem perfektan, jer nema diferencijala, menjača, karburatora, auspuha, sitema hlađenja, sistema paljenja i starovanja i još mnogo toga što je neophodno za rad sus motora. Sus motori su rasipnici energije, dok se sa električnim vraća kinetička energija u akumulatore pri kočenju. Ovo je toliko dobro rešenje,da se korisiti i u F1 pod nazivom  Electric KERS System. Dakle F1 je već hibridni sistem.

Podaci 4 motora od po 80KW govore o moći ovog čisto električnog i tihog auta, a akumulator o radijusu kretanja koji je na današnje nivou dostupan. Pa neka odluči svako šta se njemu sviđa.
http://biser3a.com/uncategorized/brabus-high-performance-4wd-full-electric/

Od 1:00 min.





« Last Edit: January 31, 2015, 01:04:07 AM by tibeteagle »

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #35 on: January 31, 2015, 12:56:05 AM »
Audiofili... priznajem, ima neceg umetnickog, emotivnog, polako vec i nostalgicnog oko sus motora, vece kubikaze, lepo nastelovanih. Sva ta mehanika, stelovanja, motor koji dise vazduh, ima svoju cud, zvuk koji proizvodi, vibracije, mozda cak i miris... kao da je ziv. Ali ako emocije sacuvamo za nase cure, sudbina mu je da kad tad izgubi bitku sa strujom. Emocije ce ostati, ali ce sus motor nestati. Bar ja tako mislim. Budimo realni, brushless motor je sledeca generacija napakovana steroidima, samo sto jos ne mozemo da nahranimo te zveri koje smo napravili. Dok ne budemo proizveli "hranu" za njih, sus motori ce nas sasvim lepo i verno sluziti. Izgleda da ce biti manje emocija prema nasim ljubimcima na tockovima u nekoj biducnosti.  :)

Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #36 on: January 31, 2015, 01:16:18 AM »
Tacno Vaci.
 Polemika se povela na hobi forumu, a hobi je nesto sto bi trebalo da podrazumeva nasu ljubav prema pomenutim stvarima.
 Nismo pricali o tome da ako bi nam se ponudilo ekonomicno resenje ( a to jos u sirim komercijalnim krugovima nije slucaj) elektricnog automobila,ne bi presli sa nasih sadasnjih automobila na njih.
 U slucaju hobija, koji je tu da nas zabavi i generalno u zivotima svih nas ispuni prazninu koja nastaje radom, nerviranjem, trkom, guzvom...i svime sto zivot nosi, ipak nam je ostavljena opcija da biramo nacin pogona nasih ljubimaca.
 Odavno se peca svaki post o sus motorima sa stalnim potenciranjem elektro pogona.
 Pri tome, konstantno se insistira na nizoj ceni i vecoj pouzdanosti.
 O pouzdanosti bi mogli da povedemo poprilicno tesku i konfliktnu raspravu, jer koliko god neki smatrali da je elektro pogon pouzdaniji, u odredjenim domenima, navodicu drugacije argumente.
 Po pitanju cene, dokle god mi tog dana kada idem na letenje veci trosak predstavlja put i pice nakon letenja, od onoga sto sam potrosio u rezervoaru svog modela, o tome je apsurdno pricati.
 Bilo da je to alkohol, nitro metan, kerozin ili benzin.
 
 Svaka ideja i "preferecija" je potpuno u redu, ali iskljucivost je vec odavno pocela da para usi.
« Last Edit: January 31, 2015, 01:17:58 AM by coka »

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #37 on: January 31, 2015, 08:25:09 AM »


ili ovo



Neki dan postave Teslu i neke likove koje su vozil uzgred sasvim obični ljudi i počnu samanijačkim ubrzavanjem od 0-100 za 3.2 seknde.
To me odmah dovelo na to kada sam prob ao mercedes ML63 AMG 6.3 litre atmosferac bez bilo kakvog kompresovanog vazduha....
ubrznje od 0-100 4.8s jeste sporiji ali brate osećaj kada krene DŽIP je mislim bolji nego da si vozio formulu.
Zalediš se kad kene a još više kada krene da koči. Osim njega probao sam i bentli kontinental s od čini mi se 640 konja ili tako nešto ali AMG je lepši osećaj.
A što se tiče obnovljivih izvora energije nije to loša stvar samo konstantnost istih u davanju struje je dikutabilna odnosno isplativi su to stoji ali trenutno isplativi samo onima koji ih imaju pa prodaju državi jer ih svugde država subvencioniše. I više ti se isplati da prodaš svu svoju struju koju npraviš državi a da od nje kupiš nego da je koristiš. Do nedavno kod nas je bilo subvencija samo za velike projekte a od nedavno mogu se postavljati i male elktrane na primer na kuću od recimo 30KW i dobito subvencije. Mislim na solarne panele.
E sada investicija se po ovim cenama isplati ali čim se zavrnu subvencije što ne bi trebaloda da bude jer EU to zahteva ona nema smisla.
Meni lično trenutno najzanimljiviji sistem jeste toplotna pumpa koju planiram da ugradim što pre kod mene jer je dosta isplativo za grejanje. A priča kako će nestati nfte na zemlji odavno se pokazala kao čista izmišljotina ne bi li se što lakše izmanipulisalo sa cenama i monopolom. Gde god zabodu cev poteče nafta. Čak i tamo gde ne bi ni pomislili da je ima. Ali cela priča bi pala u vodu kada bi izmislili fuzioni reaktor koji je trenutno sveti gral energije na našoj planeti (pre svega skoro beskonačan a onda i savršeno čist).

Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #38 on: January 31, 2015, 10:55:09 AM »
...Ali cela priča bi pala u vodu kada bi izmislili fuzioni reaktor koji je trenutno sveti gral energije na našoj planeti (pre svega skoro beskonačan a onda i savršeno čist).

Pomenuti ITER projekat, ako nekog zanima najbolje je na wiki, mada naravno projekat ima svoj sajt

http://en.wikipedia.org/wiki/ITER

Pitanje je dali cemo doziveti mi tu fuzionu struju. To je mozda najveci poduhvat covecanstva, i potrajace, kao i obicno, duze nego sto iko predvidja. Posto je vec kostao 3 puta vise nego sto je predvidjano :)


Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #39 on: January 31, 2015, 11:08:15 AM »
ks ks VACI (tiho šaptući govorim da me samo ti čuješ) napisao si "dali" zajedno a piše se odvojeno   (nono) odmah ispravi da ne prođeš kao ja i da te ne spale na lomači zbog toga. Lova na veštice je počeo na ovom forumu zato pripazite šta pišete....
 :big smile
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #40 on: January 31, 2015, 11:25:38 AM »
Ako obratis paznju videces da kucam jako pedantno, sto nije tako cest slucaj. Takodje ces videti da negde ima odvojeno da li, a negde spojeno dali. To dal (uh pardon... dal') sam zaboravio, il (jao opet... il') je preskocila tastatura iili telefon ili sta god, mislim da nije tako strashno da je vredno pomena. A naravno da imas otkacotina koji ne znaju sta drugo da napisu nego da traze dlaku u jajetu. Al ako neko ne stavi nigde ni tacku, ni zarez, ni veliko slovo (a ima takvih), onda i mene izbiju ospice i batalim da citam.

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #41 on: January 31, 2015, 11:33:00 AM »
Pusti ti to ovi su ozbiljni! :jaki:
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #42 on: January 31, 2015, 12:38:21 PM »
hehe, u AMG sednem i ne mogu da stignem do Mirceta a da ne svratim kod Saleta u Novi Sad, i zadrzim se u kracoj i prijateljskoj poseti 5-6  sati dok se baterije napune. Opet bih pre stigao do Sente cak i da vozim Yugo 45. (onaj 65 necu ni da pominjem).

A zavere prave najvise oni koji o njima pisu da bi se promovisali.
Zavere nema, a kao sto neko rece, elektro pogon je verovatno pogon buducnosti, ali za sada taj koncept zbog velike cene nije opravdan.

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #43 on: January 31, 2015, 03:28:12 PM »
Sve pod uslovom da ti je u jugu dobar akumulator pa može da upali na ovom vremenu..
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #44 on: January 31, 2015, 04:30:57 PM »
Moze jedan predlog za administratore foruma. Da se ogranici maksimalan broj postova i/ili kucanih reci na dan po korisniku, jer ima nekih koji na svakoj temi otkucaju po disertaciju, diplomski rad ili mozda naucni, zavisno od fakulteta, ili dva.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine