Author Topic: ELKTRO ZAVERA  (Read 17617 times)

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #15 on: January 30, 2015, 12:21:39 PM »
Dobro.
 Evo neću više, majke mi!

Nego, jel zna neko, šta ono bi s onim fotonskim baterijama?
#FFCC00

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #16 on: January 30, 2015, 01:01:02 PM »
Iskoristili ih u CERNU za bombardovanje
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #17 on: January 30, 2015, 01:33:42 PM »
Da, da, da, da,..
A da nisu ovi kijameti, po svetu, od tog CERNA?
#FFCC00

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #18 on: January 30, 2015, 02:40:38 PM »
Nego mene su odavno fascinirali jeftini izvori energije pa sam čitajući malo po netu našao par zanimljivih, možda neko zna možda i ne.
Inače nije ništa spektakularno i odavno već postoji , čak ne daju neku veliku snagu a zanimljivi su za eto neko zezanje kao što su:
PUT PUT engine, stirling engine, karbon magnezijumska baterija na slanu vodu pa čak i varijanta atmosverske bateije.
Zatim tu je varijanta aluminijum karbonske ćelije, stirling angine na sollarni pogon, raznorazzni vetro-elketro generatori i tako dalje ima toga još.
Ova varijanta karbon-magnezijumske baterije nije loša stvar za zezanje tipa lik je ladno napravio autić koji ima motorčić na 2 V i umsto baterije postavio ćeliju karbon magnezijum i kad hoće da radi samo doda slane vode na papir između sloja karbona i magnezijuma i autić radi i po 20 minuta... Jeste dosta mali ali radi. Kontam da bi se ladno mogla napraviti neka rc mikro varijanta.....
Takođe zanimljiv eksperiment je i da na sveću ili drugi izvor toplote pomoću stirling engin-a i generatora slušate radio.....
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #19 on: January 30, 2015, 03:17:47 PM »
Kad vec pomenu fotonske baterije, davno sam procitao da postoji odredjena atomska struktura aluminijuma koja se moze dobiti nekim postupkom u nultoj gravitaciji, i koja se ponasa kao dioda za sva moguca elektromagnetna zracenja. Posto je prazan prostor prepun energije nekih tamo talasa (ne mislim na nase radio talase reda mikro wata, vec na neku tamo kosmicku energiju i zracenje... bla bla nemam pojma) ovaj kristal koji bi se ponasao kao gigantska dioda bi prakticno bio neiscrpan izvor energije dok je god kosmosa i njegovog zracenja. Dakle nesto kao foto celija ali za druga zracenja. Ako je neko slucajno procitao i zna na sta mislim neka me podseti, ne mogu da nadjem trenutno to na netu.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #20 on: January 30, 2015, 07:56:10 PM »
"Ulazimo u eru kada se polako ruše svi rekordi koje su postavili oto motori. F1 diže snagu bolida na 1000 k.s. jer elektro verzije to mogu bez problema, pa da dobije još malo daha za preživljavanje. "
Na video klipu je sve lepo objašnjeno šta je suštinska razlika. Vredi pažljivo slušati onima koga zaista interesuje šta je to E pogon u automobilima, a što delom važi i za RC autiće i letelice.



F1 i slični nisu smeli da izađu iz štale, pa da se ne bi brukali sa običnim street fighter-om. Mislim da će F1 uskoro da izbaci tu hrpu gvožđa iz bolida i ubaciti brašless kao u E formuli koji je tek počeo da pumpa svoje mišiće. 
(fiu)



Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #21 on: January 30, 2015, 08:54:24 PM »
Ovaj mali jako podseća na ariel atom verziju koju prave englez ako se ne varam.
F1 i lamordžini nemaju veze sa vezom. To da F1 ne bi smela da izađe iz hale ne bih se složio sa tobom.
Tehnilogija koja se korsiti u F1 automobilima odnosno motorima je svemirska u odnosu na regularne motore koji se koriste u superautomobilima. Tolerancije delova su takve da imaju strahovite performanse. http://www.formula1.com/inside_f1/rules_and_regulations/technical_regulations/8699/fia.html
sa linka možete pročitati koje su ograničenja i specifikaceij i dozvoljena odstupanja.
razmilite o tome samo da koriste motore od 1600 cm kubnih koji se vrte do 15000 obrtaja. Dok kod lamba i ostalih motori su preko 5 litara zapremine. Ok lambov motor traje duže ovaj svega jednu dve trke...
Ali nije stvar u tome stvar je u performansama.
Drugo ono što se u 80-90 godinama vozilo kao formula gde su se takmičili prost, pokojni sena i ostali ono je tek bilo ludilo.
BEz elktronike o ostalih gluposti čisto vozačku umeće. Bilo ko od ovih današnjih vozača kada bi seo ili je sedao u one stare verzije shvatao je zašto se to doba zvalo zlatno doba F1, o klasi B u reliju neću ni govoritiu to vreme koja je inače zabranjena....
Tako da ima mogućnosti da se još povećaju performanse kod SUS motora ali se to radi naravno postepeno kao i sa baterijama što sam gore naveo.

video premotajte na 1 minut.

A ovo ja zovem moć.
Da će elektro pogon biti pogon budućnosti to se slažem ali neće se f1 tek tako još uvek predati veliki je biznis tu
« Last Edit: January 30, 2015, 08:59:35 PM by igorpl »
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #22 on: January 30, 2015, 08:57:54 PM »
A do još nešto. Znate da je manje više svim danas dostupna nekada svemirska tehnologija sečenja laserom gde tolerancije idu do jako finih vrednosti a zamislite kakve svemirske mašine imaju i koje tolerancije postižu u F1 sportu. A one su najbitnije za performanse...
A tek tu su mateijali.....
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #23 on: January 30, 2015, 08:59:21 PM »
Da rezimiramo:

 Na struju se kuva
 Na naftu se greje
 Na benzin se vozi

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #24 on: January 30, 2015, 09:03:40 PM »
Pa može biti i tako ali današnji dizeli nisu više za traktore i grejanje  a posebno dizelaši sa manijačkim obrtnimm momentima.
TDI rules.
A da sve je to ok kod elktromotora samo opet dolazimo do problema sa BATERIJAMA. TReka bi bila jako nezanimljiva jer se svaki čas mora ići u boks za zamenu istih.
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #25 on: January 30, 2015, 09:31:46 PM »
Da, za grejanje, kuvanje i vožnju smo jako hibridni. Treba još spomenuti gas i ogrevno drvo a sve je to katastrufa unutar jedne male zemnje. Ni cela  Evropa nije manje šarena.
Evo još nešto, prosto za ne verovati na račun struje. U Holandiji čovek ima vetrogenerator u dvorištu i sa strujom se greje, svetli, kuva i pokreće sva svoja prevozna sredstva. Možda i traktor. Sav višak struje prodaje sa ubacivanjem u elektro mrežni sistem. Dakle oni ne da su energeski efikasni sa time, već energeski produktivni i to još energetski potpuno nezavisni. Naravno ovo je specifičan slučaj i ne može se svugde staviti sopsvena elektro vetrenjača, ali sa seoskim kolektivnim se to može lako rešiti. To su trenutno glavne tendencije u tom delu sveta. O svemu ovome ima dosta na netu.
 ;namig
« Last Edit: January 30, 2015, 09:33:34 PM by tibeteagle »

Offline Ilijak

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 53
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #26 on: January 30, 2015, 11:05:24 PM »
Vidim da pišete o svakakvim izvorima napajanja.Ja sam svojevremeno hteo da napravim malu kampersku spravicu sa PELTIJEROM .dovoljno da napuniš mobilni baterlampu i sl.

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #27 on: January 30, 2015, 11:10:26 PM »
"Ulazimo u eru kada se polako ruše svi rekordi koje su postavili oto motori. F1 diže snagu bolida na 1000 k.s. jer elektro verzije to mogu bez problema, pa da dobije još malo daha za preživljavanje. "
Na video klipu je sve lepo objašnjeno šta je suštinska razlika. Vredi pažljivo slušati onima koga zaista interesuje šta je to E pogon u automobilima, a što delom važi i za RC autiće i letelice.
F1 i slični nisu smeli da izađu iz štale, pa da se ne bi brukali sa običnim street fighter-om. Mislim da će F1 uskoro da izbaci tu hrpu gvožđa iz bolida i ubaciti brašless kao u E formuli koji je tek počeo da pumpa svoje mišiće. 
(fiu)

Nisam mislio da se mesam u tematiku struje, ali posto ste mi dirnuli u F1 morao sam da se ukljucim.
Dakle ovde je pomenuta gomila gluposti. Babe i zabe, to se uci jos od obdanista se ne porede.
Za trku sa tim elektro automobilom nije potreban ni F1, Lamborgini, Ferari ili bilo sta drugo.
Dovoljan je neki Golf 1 ili 2 ili ne daj boze da se neki Fica iz 60 i neke godine.
Da mozda je taj "autic" startan. Ali do sada nisam video trke na kojima se neko trka jedan krug.

Jedno vreme su tako pricali i za Prius, kako stedi energiju i cuva okolinu i ko zna sta jos ...

E onda su napravili test na kome su poredili emisiju  potrosnju energine, isplativost,
izmedju Priusa i BMW-a M3 (M3 je sportska varijanta klasicnog BMW-a) i dokazali da posle 10
predjenih kugova Prius em vise trosi em vise zagadjuje (kada se uzme u obzir proces praveljenja
i odlaganja starih baterija).

Ali ako sam kupio auto, kupio sam ga da bih ga vozio
a ne da bi mi stajao (a tek tada benzinski auto je ekonomicniji jer je njegova baterija mnogo jeftinija
ukoliko crkne od stajanja) a ni da bi ga vozio brzinom koja je sporija od voznje bicikle.

Postoje ogromne masine u rudarskoj industriji koje rade na struju.
Kamioni koji prevoze 360 T rude rade na struju. Jedini "problem" je sto struju prave
dva dizel motora.

Za sada nema tu neke tajne. Baterije koje mogu da pariraju SUS motorima jos uvek nisu napravljene.
Ne sumnjam da ce biti moguca ekonomicna voznja na struju ali do tada baterije su za nase igracke i bicikle.
« Last Edit: January 30, 2015, 11:37:29 PM by misha »

Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #28 on: January 30, 2015, 11:24:51 PM »
Imam predlog.
 Hajde da dva najcitanija topika, nagradna igra i elektro zavera, objedinimo, pa da se nagradi najveca glupost izrecena ovde.
 

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: ELKTRO ZAVERA
« Reply #29 on: January 30, 2015, 11:29:59 PM »
Imam predlog.
 Hajde da dva najcitanija topika, nagradna igra i elektro zavera, objedinimo, pa da se nagradi najveca glupost izrecena ovde.
 

 (:good)
Life is easy eat,sleep, fly!