Author Topic: POMOC trup EASY STARA .  (Read 9053 times)

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #15 on: January 29, 2015, 08:26:45 AM »
Nema na čemu pitaj šta ti treba tu smo
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #16 on: January 30, 2015, 09:52:25 AM »
 Sve je ok sve sam razumeo,samo me interesuje koliko vruca voda sme i postupak ispravljanjanja modela ,da li direkno u vodi se ispravlja izvlacenjem, ili se  kako sam cuo pena sama vraca u prvobitno stanje ,unapred hvala.  (pijemo) (pijemo)

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #17 on: January 30, 2015, 10:45:50 AM »
Pena je ako se zagledaš napravljena od malih mehurića koji su ispunjeni vazduhom koji je stišljiv pa tako i dolazi do gužvanja modela a sile koje se nagomilaju u zgužvanom delu su nedovoljne da elastično automatski isprave trenutnu plastičnu deformaciju pene.
Ono što voda radi a to može biti i topao vazduh jeste da zagerva tu zapreminu koj se tretira i dovodi do povećanja pritiska vazduha u samim mehurićima te dolazi do sila koje uspevaju da odole plastičnom deformisanju i vraćaju sve u prvobitni oblik. Naravno ne treba preterivati sa toplotom vode koja u normalnom ključalom stanju bar ona koju ti koristiš neća biti preko 90 i kusur stepeni.
E sada moj savet ti je da uzmeš jedan delić ili komadić sa modela, zgužvaš ga i potopiš prvo u ključalu vodu pa vidiš šta će se desiti.
Ako je prevruće tj ako se počne deformisati još gore mada ne bi trebalo jer plastika da bi se deformisala mora da se zagreje na veću temperaturu ti dodaj malo hladne vode.....
Ja to radim sa pištoljem za topli vazduh i polako idalje. SA vodom nisam radio ali princip je sličan i ja bi to tako radio da imam problem sličan.
Neka ti neko pomogne ako zna i ko je radio sa vodom. ovaj moj predlog sa vodom uzmi kao rezervu. A prvenstveno probaj sa kućnim fenom za kosu ali opet ponavljam drži izdalje jedo vreme pa vidi da li se šta dešava ako ne onda približiš malo ali postepeno. Pena treba polako da se vraća na staro i za to treba imati strpljenja da ne bi spalio plstiku....
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #18 on: January 30, 2015, 11:28:13 AM »
Ok Igore to sam hteo objasnjenje sta ,kako, ti si mi vec pisao u predhodnom  topicu nesto o tome ,ali eto hteo sam detaljnije objasnjenje da nesto ne zabrljam ,pa upropastim i ovo sto imam ,ako ima neko iskusan sto se ispravljanja u vodi tice neka se javi , a za tebe IGORE nemam reci koliko se trudis oko mene HVALA. (res) :)aplauz :)aplauz

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #19 on: January 30, 2015, 12:44:19 PM »
Nije to nikakav trud ja samo želim da pomognem koliko mogu i koliko znam a dobro je i da ostali koji kasnije budu čitali nauče nešto ako valja.
Zato i služi ovaj forum ili bi tako trebalo da je.
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #20 on: January 30, 2015, 02:03:29 PM »
Evo sad sam ispravio prednji kraj fenom kako si mi opisao ,ostalo na nosu malo zguzvano ali nema veze ,sredice to malo skalper malo smirgla .Izglancao sam ga od one prljavstine, sad se beli ko sneg.Kad se osusi od pranja idemo dalje lepljenje i malo krpljenje gde treba,izlepicu ga pa tu stajem, dok zavrsim tri modela koja su skoro gotova,spitfajer ,cesna 185  i pink stik kog sam skrsio pa treba da ga sredim ,pa onda da sredim easy stara na miru . (yay) (yay) (yay)

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #21 on: January 30, 2015, 02:33:20 PM »
Drgo mi je da si uspeo.
Probaj da malo eksperimantišeš i sa toplom vodom kada ti se to ukaže prilika pa prenesi svoja znanja....
Nego tog pink stick-a jesi sam pravio, kupio napravljenog ili uzeo kit od nekoga sa foruma, znamda je bio aktuelan taj kit za neke smešne novce i dosta je ljudi uzimalo i zadovoljni su. Moraću da kontaktiram i ja člana koji ih je pravio ili ću uzeti vruću žicu u ruke pa polako.
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #22 on: January 30, 2015, 03:15:53 PM »
Da ,nije bilo problema odradio sam to lako ,a probacu sigurno u toploj vodi,pink stik 10e sam kupio  polovnog i mlogo je nezan model.Inace model je radio TIBETI neznam dal ih jos radi . (<--) (<--) (<--) (<--)

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #23 on: February 07, 2015, 08:58:40 AM »
Evo ti video kako se to radi u vodi
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #24 on: February 07, 2015, 11:49:56 AM »
Hvala Igore ovo je ekstra stvar, samo se vraca u prvobitno stanje ,fantastican video .Probacu da ispravim IZIJA jos bolje, kad sam ovo video kako se radi.Uskoro krecem njega da radim .  POZDRAV I HVALA   :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz (<--) (<--)