Author Topic: POMOC trup EASY STARA .  (Read 9054 times)

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
POMOC trup EASY STARA .
« on: January 22, 2015, 01:06:43 PM »
Jedna molba za sve modelare ,posto sam delimicno pocetnik sa avionima ,nabavio sam SKRSENOG ,EASY STARA  ,trup mu je od motora pa napred skoro unisten ,a krila i rep su ok .Pa molim modelare ako ima neko samo trup, hocu da kupim,  ako je i ostecen malo  ili je citav taj deo od motora pa napred ,ovo nije oglas SAMO MOLBA ZA SVE DOBRE LJUDE DA POMOGNU  ,UNAPRED HVALA . (res) ()-() (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--)

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #1 on: January 27, 2015, 10:27:39 AM »
Ajde ljudi dali je moguce da nema niko slupani  trup od easy stara  DALI JE MOGUCE  mmmm mmmm mmmm mmmm mmmm.

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #2 on: January 27, 2015, 12:48:58 PM »
Druze veoma je moguce da nema niko iz prostog razloga, koliko god da je trup unisten, polomljen ili zguzvan, da se ispraviti i zalepiti, niko nece kupiti nov trup bas iz tog razloga jer ga je moguce popraviti sa super lepkom ili vrucom plastikom. Ako ti bas fali neki komad moja preporuka je da napravis novu kopiju od stirodura. Sve ces uraditi uz pomoc skalpera.

Ako nisi vican seckanju i lepljenju ima par ljudi ovde na forumu koji donose stvari iz komsiluka po potrebi i mozda oni mogu da ti pomognu ( adam, vlada rc srbija, zajko...)

Pozdrav Ivan.

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #3 on: January 27, 2015, 07:02:43 PM »
E zdravo Ivane hvala sto se neko napokon javio ,trup je unisten dosta ,i odradio sam ja dosta na njemu ,nego eto nadao sam se da ce neko da se javi da mi proda malo bolji trup ,jer ovaj mora da se kalemi sa stirodurom da se dotera u neko normalno stanje .A stirodur vec znas kakav je malo jaci udarac i ode u vraga ,eto to je glavni razlog .A sto se tice novog trupa nije problem mogu ja da napravim novi trup od stirodura, ali kao sto rekoh puca ko staklo ,iskusio sam to na PINK STIKU,zato zelim trup  od E-pene.Jos jednom hvala na savetu i POZDRAV. :)aplauz ()-() (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--)

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #4 on: January 27, 2015, 07:24:50 PM »
Hajde zakači slike tog trupa pa da vidimo šta je to toliko katastrofalno pa će ti neko možda dati predlog kako da ga okrpiš.
VEruj mi EPO materijal može da se krpi i krpi a da model leti i dalje.
Jedna od varijanti izgužvanih delova je da ga malo potopiš u toplu vodu ili da lagano ugreješ fenom za kosu ili fenom za topli vazduh za radionice samo sa tim treba jako oprezno da se ne desi da istopiš plastiku.
Ako imaš sve delove trupa nema razloga da ne može da se popravi.
A ako nešto fali da se uraditi od nečeg drugog.
Postoje varijante gde stirodur neće pucati.
Možeš takođe da koristiš IZOFLOR od 3mm pa da nalepiš tablu za tablu pomoću dvostrane trake. Time dobiješ jako žilav materijal koji neće da puca tek tako naravno na uštrb težine ali ne drastično.
Ili recimo dve table od 6mm.
EPO materijal kod nas nećeš naći sem ako ti neko ne pokloni neko parče od starogmodela ako mu ne treba. A zato koristi ono što možeš naći.
Takođe postoji verovao ili ne materijal u raznim oblicima od neke vrste pene ja sam ga našao u prodavnicama dečijih igračaka DEXSICO KIDS.
Slluži kao kit za gradnju i ima boju drveta pa može da se seče. U jednoj kesici A4 formata veličine imaš raznih oblika od tabli preko šipki okruglih, četvrtastih.... Može da posluži za krpljenje a jako je žilav   i dosta izdržljiv.
Kažem okači slike pa da ti damo neki savet.
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #5 on: January 27, 2015, 11:23:19 PM »
Hvala i tebi IGORE i IVANU vi ste ljudi spremni da pomognete uvek,to znam jer sam redovno na forumu ,hvala na savetu vrlo lepe i korisne stvari si mi napisao o krpljenju mloge stvari znam i ja od ovog ,a mnogo sam saznao od tebe .Trup je bas unisten ali dosta sam ja poradio na njemu ,prvo sam ga rastavio na pola ,zatim sam sastavio sve sto sam imao od delova ispravio sto se ispraviti moze .Problem je deo gde se uvlace krila ,gornji deo nema,i nos treba napraviti sto sam napomenuo vec u predhodnom postu.Materijal imam -stirodur  roze i plavi,izoflor 3 i 5 mm,a i tesinu dvostranu traku, i dobar lepak, a evo i slika.
http://prntscr.com/5xvxyf
http://prntscr.com/5xw01t
http://prntscr.com/5xw3hy
http://prntscr.com/5xw4cz
http://prntscr.com/5xw560
http://prntscr.com/5xw5xw

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #6 on: January 28, 2015, 12:08:41 AM »
Aiiii.....u pravu si Sale, jeste u jadnom stanju....

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #7 on: January 28, 2015, 12:35:50 AM »
DA si ga držao 10 minuta u acetonu i izvadio mislim da bi bolje prošao.
Šta je ovaj preživeo sve  :pop:
Ali ovako. Po meni pošto ti je gornji deo iznad krila nestao, odleteo, izgubljen....
Ja bih prvo uradio sledeće:
Uzmi stavi krilo i preko njega probaj da staviš izrezano parče izoflora onako kako sam ti ja savetovao da spojiš table. Na krlo pre lepljenja te gornje spojke stavi prvo neki najlon da se ne zalepi. Zalepi vrućim lepokom taj deo i onda pravi ostatak od stirodura
Posle na njega moglo bi da dođe neko ojačanjce u vidu karbona i epoksija ako imaš ili neke bar 2 karbonske šipkice iz razloga što ti se krilo u korenu savija  pa može da se lako desi da izbije ponovo gornju konstrukciju koju zalepiš. Karbon mora malo da ti zađe u zdrave delove bilo bi poželjno.  Ako nemaš karbona ti stavi bambusove štapiće za ražnjiće koje možeš naći po prodavnicama. Ostalo popuni sa stirodurom i odgore kao pokrov ako nemaš varijantu nekog staklenog platna i epoksija može da pomogne duck tape tj ona siva traka. Jeste da će biti ružno ali ima da drži. Takođe savetujem ti, a ti kako hoćeš da spojeve učvrstiš nekako ili sa trakom ili sa nekom tankom tkaninom i lepkom u tvom slučaju ili epoksi u tankom sloju ili drvofiks koji jeste težak ali će ti raditi posao (pre lepljenja obavezo malo pređi ovlaš šmirglom površinu. Dobra varijanta ti je i japan papir sa lakom ali lak mora biti na vodenoj bazi da ne izjede tu penu. Posle lepo u taj lak dodaš dipi toner po želji i ofarbaš lepo model po svojoj volji a i krpljenje će se manje videti.
Trup izgleda zaista jadno a krpljenje jeste da će dodati težine ali jedini ti je izlaz ili tako ili pravi trup od stirodura pa ojačavaj sa nekom tkaninom i epoksijem....
Mogli bi i nešto od purpene da se odradi samo nemam pojma koliko je izdržljiva nisam sa njom radio.
Ona varijanta sa onom penom u kitu iz prodavnice dečijih igračak nije loša. To je onako dosta porozan materijal, lagan, jeste mekan ali je žilav i neće da se pokida tako lako. Jedan kit košta nešto oko 200 dinara i mislim da će ti biti dosta.
Imaš rekoh u deksiko kids. Na rafu gde se nalaze raznorazne dečije igračke u vidu alata...
Šta znam eto ti moj predlog ostali eka se potrude i možda to čudo ponovo poleti
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #8 on: January 28, 2015, 12:41:28 AM »
I još nešto ako ti je zdrava elektronika, krila i rep što ne razmiliš o pravljenju neke varijate jedrilice od karbonskog segmenta štapa za pecanje i malo balze. Možda ti se to više isplati da uradiš jer dota tu fali i to baš bitnih delova.
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #9 on: January 28, 2015, 01:10:04 AM »
Hvala Igore na savetu,i trudu ne gori bas pod nogama ,imam ja modele za letenje  ,ali sam hteo da sredim ovaj model bas iz tog razloga sto je od te pene ,a nisam ga ja slupao nabavio sam ga u takvom stanju ,elektroniku imam ,razne motore ,a razmisljao sam tako nesto da napravim .Posto letim model funder moje izrade padalo mi tako nesto na pamet ,a i video sam sta su sve ljudi pravili od tog modela ,ali umesto trupa jedan stap izmedju mi nije padao na pamet ,razmisljao sam o dva stapa slicno funderu  hvala puno na trudu i POZDRAV :)aplauz :)aplauz :)aplauz (pijemo) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--)

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #10 on: January 28, 2015, 01:15:56 AM »
Jeste Boki u jadnom je stanju ali sto rece Sekula ,evemu moega ja se nedam ,teram do kraja pa dokle stignem borim se isto ko ti sa helijem .  (work) i (pijemo) (pijemo) (pijemo) pa naprolece  (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--)

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #11 on: January 28, 2015, 01:46:59 AM »
Za nos sam se nečega setio.
Napraviš nos od balze ili nekog drveta kako bi trebao da izgleda.
Uzmeš bilo koju plastičnu flašu zavisi koje boje hoćeš da bude.
Uzmeš fen za vreli vazduh ako imaš. Staviš drvo u flašu i greješ sve dok flaša ne poprimi oblik drveta.
Ohladiš sve to i isečeš deo koji ti treba. Tako se lako prave kapotaži....

Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #12 on: January 28, 2015, 02:09:36 PM »
Zdravo, ovo je zstoka stvar sa plasticnom flasom jedno iskustvo vise hvala. Evo danas sam dobio od coveka iz Panceva drugi trup   (yay)  (yay) koji je u mnogo boljem stanju samo ga treba ispraviti e sad mi treba savet kako da ga doteram da bude ok. Evo postavljam slike tog trupa jeste malo prljav ali sredicu ja to. Interesuje me da li da poskidam nalepnice zbog ispravljanja u vreloj vodi i uopste kako je najbolje i da li je bolje da trup razdvojim na pola pa onda ispravim to, ili direktno na sastavljenom trupu, i da li ce da popusti ovaj lepak sto je lepljeno u vreloj vodi. Trup ima malo da se ulepi ali u celini sam zadovoljan samo ovo da se ispravi STA JE PAMETNO URADITI?  (work)  (work)  (work)  ()-()
http://prntscr.com/5y33e3
http://prntscr.com/5y39c8
http://prntscr.com/5y39tw
http://prntscr.com/5y3a5s

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #13 on: January 28, 2015, 07:17:09 PM »
Pa vidi da sam na tvom mestu poskiao bih sve nalepnjice pošto one baš i namaju neku ulogu u lepoti jer je trup takav kakv je.
Pokušaj da prvo ipraviš a da ne razdvajaš delove jer su oni ipak fabrički slepljani i drže dosta dobro.
Ako ne onda razdvajaj.
pošto sada imaš va komada pokušaj da razmiliš ako ti prethodne kombinaceije ne daju željeni efekat da od dva napraviš jedan čestiit. Jer tvoj stari trup nije loš pozadi i donekle pa možeš da kombinuješ.
Vruću plastiku u šake i udri.
Ako ti je stalo do lepote uzmeš bezbojni lak na vodenoj bazi, dipi tonere, toniraš lak i prelakiraš u boju ili viđe boja koje tebi odgovaraju.
To sam ti već rekao a i time dobijaš dosta glatku površinu ali pre toga šmirglom ovlaš pređeš ceo model i dobro izravnaš sve nabore od lepkova i otećenja. Možeš koristii i recimo git u spreju ali ne treba preterivati jer dodaješ težinu. Lak neće mnogo ticati na težinu ali puno gita hoće.....
Šta da ti kažm eksperimentiši.
Aako se odlučiš na farbanje probaj prvo da ofarbaš neki deo stiropora ili stirodura da vidiš kaok će ispsti patek onda pređi na model.
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: POMOC trup EASY STARA .
« Reply #14 on: January 28, 2015, 10:35:00 PM »
OK Igore, poskidacu nalepnice pa u vrucu vodu ,ovako kompletnog necu da ga rastavljam ,a i rep mu nije toliko los koliko izgleda ima par pukotina, bolje da to sastavim nego da kalemim rep od ovog drugog .A ovaj sto je dosta skrsen cu isto da serdim da stoji u rezervi .Sto se bojenja tice obavezno hocu da ga sredim koliko moze da bude ful , imam smisla za to samo moram da udjem u semu oko svih bitnih stvari oko pravljenja i krpljenja modela .Za njega imam setup,motor turnigy 2826 -2200kv ,ESC 30a turnigy,elisa 6x4 i servoi od 9g,baterija 3s 1550mah 25c ,mislim da je ok ,pozdrav brate i jos jednom HVALA . (res)