Author Topic: 1/8 nitro buggy, sa hobbykinga  (Read 3393 times)

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
1/8 nitro buggy, sa hobbykinga
« on: January 11, 2015, 06:29:23 PM »
Pozdrav svima!

Evo i ja krenuo sa nitro modelom, opredelio sam se za 1/8 nitro buggy, sa hobbykinga. Mnogi će reći zašto tako, zašto ne onako, upravo sam i ja imao dileme oko toga, ali prvo, cena je ok (oko 150e sa shippingom i nekim dobrim buddycode-ovima), delova ima, može da se isproba mnogo toga, ako i bude neka šteta (a biće sigurno), neće biti tako skupo za popravke...

13546-0


Generalno, stav je na forumima različit, najobjektivniji je po meni bio u jednoj od recenzija, da se radi o relativno kvalitetnom autu, sa solidnim SH 0.21 motorom, ali da treba da se promene gume (HK su prilično loše), te da treba da se promeni i ulje u diff-ovima, prednji i srednji 3000 (nečega), a zadnji 5000 (istih tih jedinica, neznam koje su), a da u amortizerima takođe treba da se promeni ulje, da se stavi tamo več koje je preporučeno itd. Ovako mnogo toga može da se nauči, a i kad se vidi neki profi model, može i da se uporedi i na taj način dolaziš do konačnog suda o izboru pravog auta.

Moguć je i upgrade motora, na 0.28, sa mnogo više snage, ali i potrošnje, mada ja sam danas razrađivao motor i ludilo je koliko to parčence metala daje snage :)

Lično sam pravio gorivo, u kućnoj destileriji :), nitrometan by Zajko (hvala opet!) ostalo, da ne pričam ovde, uglavnom ne savetujem nestručno rukovanje ovim hemikalijama, prilično su agresivne i stvarno mora puno znanja oko toga čovek imati. U tome i jeste čar, da nešto i sam poradiš (hvala Saletu i Nedbojši iz KŠ). Gorane, i tvoje sam smernice oko goriva koristio, aj čujemo se ovih dana, pa da gulimo gume.

E sad, razrađivanje motora:
Prilično je bilo rasštelovano kada sam ga upalio prvi put, verovatno što tek treba da se razrađuje na leru nekoliko rezervoara (125ccm), ali kako je odmicalo gorivo kroz carb, išlo je sve bolje. Koristio sam i fen pomalo, da ga dogrejem, videh neki snimak neki pro tako preporučuje :) Ustanovih i da je baterija na glow starteru riknula... Svećica je ok, verovatno neka medium varijanta, trebalo bi da se snabdem sa još nekoliko, kažu da se na razradi prilično izhaba svećica, pa videćemo. Koristio sam po preporukama i iskustvima 18% nitro, 12% ricinus i metanol u ostatku, a za kasnije ću smanjiti ricinus, a kombinovaću sa Micro Motulom 2T ili nekom ekvivalentnom kvalitetnom sintetikom, kako već predlože znalci.

Generalno, prvi utisak je odličan, za te pare dobiti nitro racing mašinu je dobar osećaj, samo da se malo vežba, kako dozvoljava vreme, pa ako klinac i ja dobijemo priliku, prošetaćemo se svakako do Svilajnca i poznate nam staze, da se isprobamo :) i uživamo sa ostalima. Ako se slože kockice, možda kasnije pazarim i nešto još bolje, što da ne, samo da vidimo ako nam ovo leži, krećemo u ozbiljniju priču.

Ovo je bilo moje razmišljanje za sada, računao sam da ne krećemo odmah da učimo na "Ferrari-ju", a na tamo - pa ajd da vidimo. Videću sa buddycode-om, možda ga okačim ovde, ko slično razmišlja, možda ga kupi po boljoj ceni, a i meni se nešto refundira...


Do sada smo se zezali jednim solidnim 1/16 electro-bugijem, sad ga možda i prodam sa sve baterijom, nekom ko hoće da se isproba, odličan je. Izgura 40+ min dobre vožnje, ima i dosta delova.

ps Drugi snimak još upload-uje, biće za koji min.



« Last Edit: January 11, 2015, 07:28:17 PM by magic »

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: 1/8 nitro buggy, sa hobbykinga
« Reply #1 on: January 11, 2015, 07:42:21 PM »
Odlican bugi , sve sto si reko je tako u stvarnosti ... Nema bolje kombinacije nego pre svega kupiti jeftini model , uz to jeftin ide i ono drugo naj vaznije NOV , e uz to drugo ide ono jos vaznije puno puno puno jeftinih upgrade delova . ...

I zabava moze da krene , a zabavi nikad kraja sa nitro modelom ...
Cenim da prvi lep dan idemo na terencHe da se opustimo u voznji ()-()



Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: 1/8 nitro buggy, sa hobbykinga
« Reply #2 on: January 11, 2015, 08:07:21 PM »
Dear Kole,
Zelim ti svu najvecu srecu sa tim bagijem, ali ipak je to HK, zato ti istu i zelim u velikim kolicinama…. Bez ljutis !? moje osobeno, malo misljenje, kao malog poznavaoca RC Auto sekcije

Ali dozvoli da ti dam par drugarskih i dobronamernih saveta….

Mislim da si drugu gresku ODMAH napravio… To sto je motor, tebi delovao kao rastelovan na prvom paljenju, ne znam detalje ali tako nekako i treba, On treba da pliva u gorivu na prva 2-3 rezervoara, tam toliko da takodreci jedva radi od viska goriva… TO gorivo mu treba, da bi poceo lepo da se razradjuje i podmazuje.. Slobodno ga vrati na "puno" i "masno", tacno je trosice 30-40% vise fgoriva, ali tako je.. N mozes na svemu da ustedis… Objasniceti ovde kolege koje se bolje razumeju u mehaniku, ali taj motor nema kariku i mislim da je klip valjda tako pravljen da u vrhu jedva prolazi, dok se ne razradi, tako nekako ide prica i da on sebi utokom razrade pravi put it'd..itd…meni nebitni detalji ali znam da mora da se razradi 7-10 rezervora… Losi strasno isnsistira na tome.. i pokazalo se tako je  (res)
U manualu pise prebacice sam u drugu brzinu u 7 rezervoaru, ako pratis manual i zaista je tako… Maximum dobija posle 10 rezervoara .. i tako je…

To sa radom u mestu, je po meni bezveze, ajd sad hladno je, ali leti katastrofa…. Kroz moje ruke je proslo mnogo automobila i svi su razradjivani bez maske striktno po MANUELU i svi motori su bili "do jaja", radili fenomenalno, bez grejanja, vukli "do bola"…
Ako ga razradjujes sa laganom voznjicom, cinis mu dobro i sebi, upoznajes svog novog ljubimca "cic po mic", pravis velike osmice razradjujes i diff….. i sve ostalo…
Svaki, a posebno HK, nakon tih 10 rezervoara, ce taman malo da se protrese i da se razlabavi, (a i labavi moze da zabavi), pa taman kad istekne svih tih 10 rezervoara, lepo ga pocistis , dotegnes, nastelujes karburator kako bog zapoveda i Udriiiii…

Sretno i uzivaj   ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: 1/8 nitro buggy, sa hobbykinga
« Reply #3 on: January 11, 2015, 10:44:51 PM »
Hvala Zajko,
otprilike tako sam i radiio, kao što si napisao, al jbg još ne mogu te osmice da dočekam, jer ima snega  (:sok:) pa ne može da se vozi, topi se led. Mada bilo je 10ak stepeni danas, al opet voda na sve strane. Dogurao sam do trećeg rezervoara i pljuje samo tako kroz auspuh i radi super. Na lagano dodatom gasu gasu se čak i ugasio-ugušio. Štelovanje karburatora tek mi pretstoji, to nisam ni radio, jer nema svrhe, kao što si i napisao, a celi rezervoar izduva za manje od 5-6min. S tim što posle prvog čekah da se skroz ohladi, a posle drugog odmah i treći, bez hlađenja. Ma mnogo dobra fora, mislim da sam se navukao na miris i vibracije  ") Šta li je tek sa opakijim mašinama?

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: 1/8 nitro buggy, sa hobbykinga
« Reply #4 on: January 13, 2015, 09:41:09 PM »
Kole, drago mi je što si uzeo 1/8 buggy model i tako ćeš moći da se automatski pridružiš jednoj sada povećoj grupi zaljubljenika u rc auto modele. Bilo kakva informacija da treba slobodno pitaj. Što se tiče ulja za diferencijale tu ti ide obrnuto 5.000 napred 3.000 u sredini i 3.000 u zadnjem. U širokom luku zaobiđi motor 28...jer ništa bolje nema za buggy od 21 tj.3,5 ccm. Pravljeno gorivo isto gledaj da što manje koristiš (da ne kazem nikako)jer se ne može uporediti sa fabričkim dobrim race gorivom a razlika u ceni je mala.

Vidimo se uskoro na stazi. Pozdrav, Sale
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: 1/8 nitro buggy, sa hobbykinga
« Reply #5 on: January 15, 2015, 11:21:41 PM »
Hvala Sale, nadam se da se vidimo uskoro na stazi, čim se ukaže prilika.

Nego, je*o onog ko izmisli low speed needle!!! Naravno šalim se, malo sam izbrkao settings oko karburatora, pa mi je trebalo prilično da skapiram kako to sve radi. Totalno sam izbrkao fabrička podešavanja, sa ciljem da bude još malo "tečnije" oko razrade motora, nemam baš puno vremena ovih dana, a i hladno je. Ipak, ne drži te mesto, kad imaš novog ljubimca.

Ali,
odgledavši sate i gb materijala, kao i zapisa, počev od AliShanMao-a, RC Madness-a isl, uspešno sam položio "kolokvijum" oko low speed needle i high speed needle, kao i oko ler gasa. Onaj čuveni 1-1.5mm na ler gasu, nikako da mi da mira, dok nisam skontao da se i baterija nekad isprazni, pa ne žari svećicu kako treba. Takođe, ako ne otvoriš dizne, neće ni gorivo teći (to mi je, tupči, bila jedna od omiljenih lekcija  :sljus ). E sad, naravno, kad ne znaš, obično i presisa motor, te počne onako da se davi, da neće starter čak ni da krene. Sva sreća, pa nisam zapeo kao vo, verovatno bih je otkinuo, tako da Bog da nam poživi i youtube i AliShanMao-a, sa svim terabajtskim snimcima. Al tako ide, dok skontaš to s diznama i šta raditi kad povuče mnogo goriva.

Krenuše i te "osmice", iskreno se nadam da sam na dobrom putu, tj. da nešto nisam zajebo oko motora, da bih dobio max performanse, bar dok ne naučim još po nešto. Da ne ispadne u Svilajncu "Koliko može da razvije ..."  :big smile

Za sad nemam problema sa gorivom, "domaćim", šteluje se fino, al kad dođe do razrade na punom gasu, videćemo kako ide štelovanje, očekujte po neko pitanje. Tad bih voleo da uporedim  i s kupovnim gorivom, a da tad, jbt nisam znao da ovoliko dobra fora ovo s nitro motorima.



Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: 1/8 nitro buggy, sa hobbykinga
« Reply #6 on: January 17, 2015, 10:57:09 AM »
Ajde baci neki video , da vidimo kako to ide  (pijemo)

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: 1/8 nitro buggy, sa hobbykinga
« Reply #7 on: January 31, 2015, 04:10:44 PM »
Krenuo sam sa tuningom, ide relativno dobro i prema poznatim pravilima za LSN i HSN. Gorivo je sada sa 11% ulja i 18% nitra, ne greje motor previše, a i izbacuje plavi dim, kako predlažu, pri punom gasu. Malo smo se danas poigrali i sa kamerom, evo nekih snimaka.


Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: 1/8 nitro buggy, sa hobbykinga
« Reply #8 on: February 21, 2015, 08:54:25 PM »
Pozdrav!

Stigle sa HK  on-road gume za asfalt, čisto za probu, za 6$ po paru. Solidno izgledaju za te pare, jedino što nisu bile lepljene, pa sam morao malo da izgooglam i konsultujem kolege oko lepljenja. Prilično su mekane, ali taman koliko treba, fino prijanjaju, čak i pri jačem skretanju ne remeti se pravac i kontrola, bez ikakve stabilizacije (xe, sad zvučim ko mr. Alvirović :) - kolovoz je bio dobro obeležen ...  mmmm )



Svakako u planu imam nabavku nekih boljih, do tad, sve je ovo neka igranka.

Mađutim, krenuli već neki incidenti sa servoima, prošle nedelje je "zaglavio" servo za gas, i to ko za maler na max, pa je bilo malo drame na terenčetu. Sva sreća, pa nije bilo stative u blizini, inače bi bilo svačega. Ali, na sreću, izbegao sam sve prepreke i u punom gasu u toj drami, nekako je počeo da se guši dok sam ga motao u mestu, te mu priguših auspuh i nekako ga obuzdasmo. Bila je i preporuka da se promene servoi, kao i diff-ulje i ulje za amortizere, ali ajd sad, jedno po jedno-dok ne strada.

Druga mana je da se ona opruga od startera čudno ponaša, ili se razvukla više nego što treba (mada povlačim je kako i koliko je potrebno), ili je nešto do diff-a, šta već, pa ne vraća kada se zavergla. Mora  da se skine svećica i tek onda bude ok. Ali pali kao mina, skoro iz prve, iako ga ne prepunim oko priming-a. Uhvatio sam mu merku :) .

Za ovo drugo, nisam do sada koristio afterrun ulje (treba da ga kupim), nego samo WD40, nemam drugo trenutno. Ali, stavio sam i 4-5 kapi ulja kroz svećicu i kroz filter fazduha, čini mi se od tada se manje zaglavljuje poteznica, tj vraća se po potezanju. Planirao sam svakako da promenim i tu u‚ranu poteznicu, tj da stavim i ezstart ili tako nešto, pa ako neko ima neko mišljenje, nek kaže. Rekoše po Netu da se izbegava zbog težine, pa koriste rotostart mehanizme, sa externim motorima... Verovatno ko šta voli to iznosi. Treba sve to filtrirati i izvesti svoj zaključak, prema iskustvu i savetima.