Author Topic: Walkera Creata 400  (Read 16672 times)

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Walkera Creata 400
« Reply #15 on: January 27, 2015, 05:23:35 AM »
Niko mi ne dade predlog dal mogu digitalne servoe da stavim umesto starih analognih?  Ako ne mogu HKSCM9-6 imam i hxt900 , vidim da su ih stavljali u cikliku od 450-ki.

Sve jedno poceo sam sa sklapanjem. Sredjen flybar, njegov nosac i federing shaft. Kad postavim slike na server nastavljam sa pisanjem, do tad  (work)  4e

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: Walkera Creata 400
« Reply #16 on: January 27, 2015, 10:48:47 AM »
Moze to BOKI ko kaze da ne moze ,samo polako pa dokazi ljudima da moze , sinoc procitah negde da je clan saforuma ENGLEZ ,poklonio coveku heli neznam tacno koji i rekao da od njega nema nista ,pa vidim da tip leti sa njim kako kaze super POZDRAV I SAMO NAPRED  (work) (work) (work) ()-() ()-() ()-()

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Walkera Creata 400
« Reply #17 on: January 27, 2015, 11:36:23 PM »
Hvala Sale , bice mi drago kad ga sredim a i tebi da vidis da nisi uzalud dovlacio heli do srbije  ()-()

Idemo redom, sipku i glavni pogonski zupcanik nisam rasturao, detaljno sam pregledao i kais i deluje mi gotovo nov. U ovoj fazi sam probao motor i proverio glavno vratilo. Nije iskrivljeno, na heliju se osecaju samo blage vibracije od prenosnog sklopa. Podmazao sam lezajeve finim masinskim uljem.

                           


Svaku ballink i vijak sam odvio i ponovo osigurao tredlokom.

                       


Mix ruku podize sipkica koja je provucena kroz glavno vratilo, odredio sam gornji, donji i srednji polozaj

                         

                         

                       

                     

                         

« Last Edit: January 27, 2015, 11:58:00 PM by firebird »

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Walkera Creata 400
« Reply #18 on: January 27, 2015, 11:57:21 PM »
Postavio glavu rotora i nosac flybara.





Posle dodavanja svake komponente ukljucivao sam pogon da proverim vibracije i tresenje modela, blago su se pojacale ali nista sto bih ovako amaterski procenio da je opasno. Sa punim gasom model stoji stabilno na stolu i osecaju se vibracije kao kod mobilnog telefona.

Kod sklapanja drzaca rotora nisam bio siguran kako je trebalo okrenuti ove podloske pa sam odlucio da siru stranu okrenem do gumice a uzi prsten naslonim na lezaj od drzaca mmmm.
                                                                                                                                                                                                                                           

Ove gumice nisam imao nove nit znam gde mogu da in nabavim pa sam vratio stare , samo sam spoljnu stranu na kojoj se formirao venac okrenuo unutra

                           

Ako sam dobro shvatio saletaR , od Al lima 1mm napravio sam drzac ojacanja repa , jedan kraj sam namerno pustio duzi da od njega napravim drzac za komandnu sipku.

                             

« Last Edit: January 28, 2015, 12:00:07 AM by firebird »

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: Walkera Creata 400
« Reply #19 on: January 31, 2015, 08:56:21 AM »
Ajde helikopterasi nema vas da pomognete coveku ,imao je dosta pitanja ali malo odgovora .Pa zar je moguce da niko nece ,ili  je toliko malo znanja o helikopterima ,a mislim da to nije razlog ,mislim da je to ovaj covek zasluzio pomogao je mlogima nije fer ,POZDRAV  SVIMA. (<--) (<--) (<--)

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Walkera Creata 400
« Reply #20 on: February 01, 2015, 08:27:55 AM »
@Sale, ma nema problema sto se ne javljaju, verujem da svako ima neke svoje brige i ne zelim sad da namecem obavezu da razmislja i za mene. Ja uglavnom ima da uradim sta sam zacrtao, sta mi nije jasno trazim odgovor po netu i yutubu. I ja sam nesto prezauzet zadnjih dana pa sam malo sta i radio na njemu. Kad nastavim rad, postavicu slike, do tada pozdrav svima  ()-()

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: Walkera Creata 400
« Reply #21 on: February 01, 2015, 07:56:45 PM »
Dobro si uradio i sa podloskom i sa selnom.

Sale

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Walkera Creata 400
« Reply #22 on: February 03, 2015, 08:59:03 AM »
E ako bude probni let uspesan resio sam i kabinu da joj stavim. Jedino u evropi sta sam nasao je na jednom madjarskom rc sajtu, sa postarinom bi me izasla nesto vise od 20e.
http://www.flyingmodels.eu/rc_helikopterek/alkatreszek/walkera_creata400_kabin.html

Sad bas i nije neka popularna cena, razmisljao sam i o nekoj kabini od HK450, al' ne znam dal bi "legla" , videcu...