Author Topic: Pitanje o Fatshark FPV povezivanju  (Read 5307 times)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Pitanje o Fatshark FPV povezivanju
« on: January 03, 2015, 11:14:36 AM »
Zaboravili ste na moju pesmicu, i na moju ljubimicu "crnku"  (yay) (yay) (yay) (yay)





Kad sam vec tu…

Jer se neko igrao sa Fat Shark FPV…. Spojio sinoc, kamera i naocare rade ima slika, unutra je HEAD Tracking, ali na predjaniku nemam gde da ubodem 3 servoa od Pan/tilta da bih ih glavom pomerao… jel mi to fali neki deo (verovatno)

nacale ATTITUDE V2,  a pan/tilt/roll camera holder je FV1804.. Vidim da postoji i neki kao telemetry module, koje ti daje INFO na oci, manje vise ostalo ali mi nekako zvuci logicno GPS orijentaciju, jer se bojim kad ih stavim i "Oslepim" necu znati gde je letelica…

Nesto sam se zaleteo da danas/sutra probam kako sljaka… ali izgleda da necu moci da kositim "vrtesku" za kameru (kush)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Pitanje o Fatshark FPV povezivanju
« Reply #1 on: January 03, 2015, 09:46:20 PM »
Vrteška dolazi tek posle po meni. Prvo savladaj letenje sa fiksnom kamerom a posle kada ti sve dođe pod prste zezanje sa vrteškom. Vrteška ima smilsa u nekim slow fly režimima gde se uživa u pogledu sa visine.... Kod jurcanja i trke FPV-ovima nema nikakve šanse da se i to koristi.
Sretno pa javi kako izgleda.
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline popovicr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: Pitanje o Fatshark FPV povezivanju
« Reply #2 on: January 08, 2015, 05:47:37 PM »
Zajko,

Probao sam Head Tracking ali ne donosi mnogo olaksanja. Na kraju krajeva, probaj da se i sam uveris. Ja imam Fat Shark- ov pan tilt, a imam i dva servoa pa sam sam napravio pan i tilt. :) Uglavnom, spajas servoe sa letelice na receiver, a naocare spajas sa daljincem u Trainer port. Naocare spajas sa PS2 kablom, a na stanici imas dve vrste. Banana (JR standard) ili cetvrtasti (Futaba standard). Na podesavanjima u stanici podesis kanale i vozi misko. Kada sve spojis, HT se aktivira drzanjem par sekundi dugmeta za prebacivanje frekvencije. Znaci ne napred nazad, nego prema dole. Javi kako napreduje, ili ako nesto nije jasno zovi na 069/652962.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Pitanje o Fatshark FPV povezivanju
« Reply #3 on: January 08, 2015, 07:42:56 PM »
 (giveup)  Ma nasao sam ja jos onaj dan na google, ali nisam imao vremena da probam…. ima i neki klip na youtubetu, ali…

Koliko ja znam kad stisnes Trainer Button na Spektrumu, ti predajes komande drugoj stanici, dok drzis dugme TRAINER…
ovaj decko/covek na youtubetu nije rekao, ili ja nisam zapazio … da li to znaci da kad stisnes TRAINE odrices se komandi letelice  (new) (kush), sto bi bilo jako glupo… ili samo treba da stisnes TRAINER da bi ga aktivirao HEAD TRACKER, ali na koje portove Rx vezujes ta 2/3 servoa za pan/tilt/roll…
Nije mi to bas najasnije, ali mora da ima neka fora  (zid) (zid)

Verovatno se treba malo poigrati i provaliti ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Pitanje o Fatshark FPV povezivanju
« Reply #4 on: January 08, 2015, 08:20:57 PM »
TRainer dugme može da se namesti da obavlja drugu funkciju osim trainer-a tako da nema veze sa predavanjem komandi druge stanice.
Ja sam trainer dugme namestio za blade nano qx da mi bude prebacivanje iz stability u agility mod.
VErovatno i tu ima neka šema za to. Imam spektrum dx8
U meniju za switcj swlwct podesiš recimo falp na inh a trainer button na aux 1 i to kod mene radi.
Možeš da se igraš sa dugmicima kako ti volja i da prebacuješ komande kako ti odgovaraju.
Verovatno postoji ta fora i kod tog nameštanja.
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline popovicr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: Pitanje o Fatshark FPV povezivanju
« Reply #5 on: January 10, 2015, 09:37:12 PM »
Sve je sad slucaj od stanice do stanice. Ja sam na Turnigy 9XR dodelio kanalima 6, 7 i 8, PPM6, PPM7 i PPM8. I to je to. Na naocarima imas da biras koje ces kanale da koristis takodje. Kada to sve uradis, onda radi sve. :)