Author Topic: Umx Beast 3D  (Read 23051 times)

Offline Sloba

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Umx Beast 3D
« Reply #30 on: January 30, 2015, 03:10:22 PM »
Moj prijatelj Pera kod koga su mi oba Bista je trenutno odsutan, ali vraća se od nedelje pa ću napraviti sliku i zakačiti je ovde. Neće biti mnogo lepa jer je kamenojedac pola crven a pola zelen ali leti "ekselent". Par krila imam u rezervi, pa ako možeš da sačekaš biće tvoja.
Pošto sad mogu da eksperimentišem, palo mi je na pamet da napravim novu verziju krila koja će biti za skoro 1 dm veće površine od orginalnih. Ako budem imao vremena da ovo realizujem javiću rezultate. Sada mi je stigao i novi veliki model, ali pošto je mali zeleni ekstremno zabavan staviću ga u prioritete. Razmišljam i o za dlaku jačem motoru, ali o tom-potom. Verujem da i ti imaš slične ideje.

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Umx Beast 3D
« Reply #31 on: January 30, 2015, 03:29:53 PM »
U staroj verziji sa zlatnim krilima je motor od 2300kv a u novoj sa as3x i srebrnim krilima je od 2500kv . Na njega sam stavio 5x3 prop i postao je pravi zverak. Sad sam ze zaljubio u verziju Beast 60 , ima kod zajka za nekih 300 i nesto evra, ah jbg tesko da cu ga kupiti.... mmmm  Razmisljam da pravim od belog deprona neku varijantu od oko 1m raspona, motor 3536 900-1000kv, esc 50A, 10x7 prop i 4s 2200mah bat. Samo bih skalirao tj. uvecao postojeci model.

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Umx Beast 3D
« Reply #32 on: February 03, 2015, 12:04:20 PM »
Zamolio bih ako neko ima plan ili zna gde ima da se skine plan za Beast 60e, raspona 90-110cm, da postavi ovde ili nek mi posalje link na pm.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Umx Beast 3D
« Reply #33 on: February 03, 2015, 02:02:45 PM »
Beast 60e ARF, pravi u ARF verziji e-Flite i ne može biti 90/110 cm, raspona već je 145 cm i predvidjen je da letna težina bude 4,05 - 4,35 Kg….



E sad, možeš li ga sam iz ničega napraviti, da bude dobar i bolji, od fabrike i da te košta manje… teško, ili čak smem da tvrdim  NIKAKO …
Moj ti je savet bolje ga potraži u ARF, ili ga imaš kod mene, stiže sledeće nedelje ARF
http://shop.malaivanca.com/kupi/beast-60e-arf-403290



 ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Umx Beast 3D
« Reply #34 on: February 03, 2015, 05:12:49 PM »
Ma znam ja to Zajko, al ne odgovara mi velicina....$$$...ne mogu da ga stavim u gepek....il' kad prodam zenino imanje pa se nadje mesta u kolima i za ovog od 1,45m raspona.  (pijemo)

p.s ovaj sto bih pravio bio bi od prostih materijala depron i sl. i sluzio bi samo za vezbanje i lupanje dok ne ovladam i dok ne udje u prste, a onda boze zdravlja i pravi model da kupim.
« Last Edit: February 03, 2015, 05:18:20 PM by firebird »

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Umx Beast 3D
« Reply #35 on: February 03, 2015, 05:37:37 PM »
OK.. samo sam hteo da napomenem da ne budes u zabuni Beast 60e je tačan naziv za drveni E-Flite ARF….
E sad verovatno ima na netu raznih Beast-ova, pa i stiroporaca, u razlicitim veličinama…

Ako savladaš ili ako si savladao malog UMX sa većim će ti biti samo lakše, ali kad kažem savladaš, mislim da mu dušu vadiš kako ti želiš…

 (<--) Uzdravlje !
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline nspetar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
Re: Umx Beast 3D
« Reply #36 on: February 03, 2015, 10:27:35 PM »
Pogledaj ovaj model. Rađen je prema e-Flite modelu Ultimate.
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=620974

Offline djgorandj

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
  • www.rcavioni.com
Re: Umx Beast 3D
« Reply #37 on: April 14, 2015, 08:32:54 AM »
Minuli rad druzenja sa Bojanom  (<--)

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Umx Beast 3D
« Reply #38 on: April 14, 2015, 12:10:52 PM »
Ha, ha, ne mogu da verujem kako je ovaj slowmotion dobro ispao  (pijemo)

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Umx Beast 3D
« Reply #39 on: October 01, 2015, 11:16:36 PM »
 Večeras mi svraćao Vule i obradovao me jednim snimkom sa prolećnog letenja.

Ja sam uvežbavao upravljanje Zverkicom a Vule je leteo Wildcat-a....

p.s. stvarno nemam vremena da obrađujem snimke pa je tako i ovaj u sirovom izdanju.......ne obraćajte pažnju na komentare bitno je da se letelo   ;)


       

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Umx Beast 3D
« Reply #40 on: October 02, 2015, 01:32:03 AM »
 :)aplauz Odlicno Bravo, povatali ste im fazon, ali...
Mislim da tvoj drug Vule, leti ovaj lep i stabilan avion sa previse gasa, ali nekako malo nekontrolisano, prebrzo, cinjenica je da veci gas u vecini slucajeva drzi avion u vazduhu, ali taj je takav acion da slobodno moze da ga spusti na manju brzinu i lepo ce se ponasati, bar je moj zlucaj bio takav... Malo izgleda kao neuroticno letenje, gde ga avion vodi a on ga cupa... ali  mmmm (<--)

Sa UMX Bestom, takodje odlicno  :)aplauz mala zahtevna luda ptica, ali jako dobra AS3X mu cudo pomoze, ja sam ga imao u baznoj verziji bez AS3X, mnogo je bio tezi za kontrolu... Ako nisi, probaj da ga malo obuzdas na AIL i ELEV sa 60-70% D/R i obavezno stavi expo jedno 30-40%... Na snimku, amozda zbog snimka deluje kao malo repatiji, minimalno, ali i on je minimalan, probaj da mu samu bateriju pomeris i dobro fiksiras par milimetara napred, da bude malcice na nos, bice ti lepsi za upravljanje...

ovo su samo neka moja zapazanja sa snimka, mozda i nisam u pravu
u svakom slucaju   :)aplauz :)aplauz (<--) ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Umx Beast 3D
« Reply #41 on: October 02, 2015, 07:37:19 AM »
Bas sam hteo pitati zasto vuce rep toliko ovaj mali lepi avioncic,kad ono Zajko me preduhitri sa odgovorom.Prvo sam pomislio i ja da CG definitivno nije na pravom mestu.Posle razmisljam pa mislim mozda covek drzi malo horizontalac stalno ili je lose utrimovan elevator.Jeste da je mali ovion ali i onda malo neobicno leti.Inace lepo se ponasa na komande,siguran sam da naredni letovi ce da budu jos bolji.Samo napred!
« Last Edit: October 02, 2015, 07:39:09 AM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline Sloba

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Umx Beast 3D
« Reply #42 on: October 03, 2015, 01:11:49 AM »
Odlično letenje. Prvom prilikom probaj da ga okačiš o elisu. Ja sam se plašio, ali sam se u jednom trenutku odvažio i to je na moje iznenađenje odmah uspelo, a i prilično dobro. Dakle, budi siguran da uopšte nije teško, a ni opasno. Takođe, hoverovanje mi je išlo glatko (i treba da bude repat). Momcima sa "trinestice" se Beast izgleda mnogo dopao, ali ga na žalost niko nije kupio.   

U sledeću nedelju, nadam se da ću doneti i probati većeg Bista (60). Sastavio sam ga i malo ga se plašim, nekako mi veliko, da ne kažem debelo izgleda. Izvestiću kakva nam je sudbina bila.   

Koristim priliku da se izvinim "Firebirdu" što nisam poslao krila za Bista koje je Pera napravio. Na žalost i dan danas ih nije doneo. Neobavezan momak.

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Umx Beast 3D
« Reply #43 on: October 03, 2015, 07:46:19 PM »
Za Vuleta i wildcat-a ovo je još uvek bilo upoznavanje, inače on je do sada isključuvo leteo jedrilice pa je ovo poprilična razlika.

Beast je u razlupanom stanju već nekoliko meseci.

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Umx Beast 3D
« Reply #44 on: October 16, 2015, 07:57:53 PM »
Slobo jedno pitanje za tebe, kad si postavljao rezervna krila da li si se trudio da budu ravna ili si donje malo povio na dole-anhedral?

Uzeo sam da okrpim ovog mog pa me zanima...