Author Topic: Losi 8ight-e 3.0 - pocetnik i lomovi  (Read 7691 times)

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Losi 8ight-e 3.0 - pocetnik i lomovi
« on: December 16, 2014, 11:13:02 PM »
Naucio sam da se u ovom hobiju ne nerviram. Brate sve se lomi, pa jos ako si pocetnik... I tako sam "skinuo djanu" mom Losiju.  :mhm

Prvo, Zajko lepo rece nemoj te gume po asfaltu, al aj da vidim da neko dobije nov auto i da ceka posle da nadje i da mu stignu nove gume!  (nene) nema sanse



Prve gume su ionako za zrtvovanje. Zadnje gume ne pokazuju neke posebne znake koriscenja, ali kocenje brale UBIJA prednje gume. neverovatno. Jos sam namestio neki ugao pa se pojele sa unutrasnje strane. Posle sam shvatio da nije samo do tog ugla jer sam ugao vratio, nekako je takva mehanika kocenja.... ne znam dal je to normalno al moje se prednje gume habaju iznutra.

I tako za vikend vozim ja, i od onolikog fudbalskog terena ja ga bas zakucam u stativu. BOING.... ma vidim ja ide, skrece.... doteram ga do mene a ono pukla plastika gde se srafi amortizer. Ja odusevljen, tako sam ga vozio posle jos pola sata, nije ni osetio, opruga drzala amortizer na mestu. Ja sam mislio od tog udarca polomih pola auta, ipak je to celicna cevka a ja i nisam isao bas sporo... Zalijem malo karbonom i ko novo.



I tek danas sam primetio da je na toj levoj strani naprsao onaj deo sto nosi tocak, malo na jednom mestu. ne znam kako se zove. Slucajno sam primetio, ganjao sam ga sa komsijom bez problema jer se nije polomio skroz, nije se nista iskrivilo...



Stavim par slojeva karbona, malo kevlara, umotam to i bice u redu, verovtno ce biti jace od desne strane. :)

I tako, lomljen, prljav, izgreban, krpan, izgubio nevinost i on i ja.... sad je pravi auto, ne moram vise da brinem dal je ko nov, mogu da vozim ko covek.  :_D

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Losi 8ight-e 3.0 - pocetnik i lomovi
« Reply #1 on: December 17, 2014, 01:03:56 AM »
Ne treba da se nerviras… Treba da slusas savete i da polako od strta uzivas u svom novom ljubimcu  ;namig
Pored guma rekoh da prvih nekoliko baterija, bezis od prepreka koje vire iz zemlje (na primer stativa  :)aplauz)….
To sto ti se ucini da si vec na 2 bateriji ovladao, ljubimcem.. to si sam sebe navukao… na bedak….
Potrebno je prilicno vremena voziti, da ti udje u prste… kao i sve ostalo u RC… a i lupanja su normalna, nepozeljna, ali na kraju sta ces/gde ces prihvatljiva i razumljiva



Nisi poslusao da ostavis te gume za OFF-Road, sad ces da kupis i ON-Road i nove OFF-Road….
Menjas nagib tockova, amortizera, ODMAH  mmmm, a da budes iskren, nista nisi osetio razliku, tek zabave radi .. Kad kupis kvalitetan model.. ne diras nista, dok ne dodjes do vrha… samo pratis MANUAL …. i slusas ovu dobru pesmicu…
 ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Losi 8ight-e 3.0 - pocetnik i lomovi
« Reply #2 on: December 17, 2014, 07:53:36 AM »
Pokusaj te delove da zamenis, nece te popravke drzati dugo.... Nikad ne drze dugo.... Automobili trpe mnogo vece stresove i udarce nego avioni u normalnom radu.

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Losi 8ight-e 3.0 - pocetnik i lomovi
« Reply #3 on: December 17, 2014, 05:21:38 PM »
lepo ti je Zajko sve napisao ... neces srafove da odvrces drugim sem originalnog alata ... ali zato epoxijem lepis amortizer   (pijemo) kralju ,nece ti to potrajati  ;namig a ta voznja od jednog dana te je kostala 30 eura ... set guma ...
« Last Edit: December 17, 2014, 05:24:20 PM by duke »

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Losi 8ight-e 3.0 - pocetnik i lomovi
« Reply #4 on: December 17, 2014, 07:06:37 PM »
Znao sam ja da je on u pravu i sta ce biti, ali ajde imaj strpljenja da ti stigne prva igracka a da je ne vozis. Ja ne mogu. I vozio sam jedno 4-5 puta do sada, jos su upotrebljive. Bice uskoro i guma za asfalt.

A sto se tice krpanja, videcemo. Namera je bila da se osposobi dok ne stanem na noge sa parama, i u tome sam uspeo. Naravno da cu delove promeniti vremenom, ovo je emergency. To ne znaci da treba klestima da odvrcem srafove. Bas me slabo kapras zemljace, ne znam zasto.  (pijemo)

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Losi 8ight-e 3.0 - pocetnik i lomovi
« Reply #5 on: December 17, 2014, 10:03:59 PM »
Mozda sam ti zvucao malo grubo ali nije mi bila namera ... naprosto sam mislio da si picajzla i da ga cuvas a ti ga posteno odvalio...uzivaj,poenta i jeste u tome ,ali njegova  prava svojstva i namena ce ti se pokazati na stazi ,nadam se da se vidimo tamo pozz

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: Losi 8ight-e 3.0 - pocetnik i lomovi
« Reply #6 on: December 18, 2014, 12:46:50 PM »
A ko je to odoleo voznji novog autica i to prvog ... Da se ne lazemo svi bi tako uradili ...
Ja sam svoj prvi dzup skucao u  prvih 3-4 dana  , 3 glavcine i izgubio osovinicu ...

Od tad pa sve do danas nije nista puklo , valjda taj osecaj za voznju dodje vremenom , pa stative i bandere ostanu iza nas :D
 

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Losi 8ight-e 3.0 - pocetnik i lomovi
« Reply #7 on: December 18, 2014, 01:22:44 PM »
Ma uvek izraste neka "stativa", samo kad udje u ruke i kad krenes svesno da divljas, nekako ti i ne bude zao, jer si svestan svojih ruku i egzibicija….

nevolja je kad na prvom startu, iz prevelike zelje za zezanjem, a iskustvo i upoznavanje "zero" , olupas a nista ti nije jasno, nisi osetio nikakvu draz a vec steta, mnogi se razocaraju, a mnogi i kazu pa ovo "ne radi" - "ne valja"…

Ovo je dobra zabava, ali uvek kosta bar "malo"   (<--)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Losi 8ight-e 3.0 - pocetnik i lomovi
« Reply #8 on: December 20, 2014, 01:03:06 PM »
Evo nedelju dana kasnije, ne radi mi servo, krci kad skrece :( Dal to moze da bude zakasnela posledica udarca? Moracu da ga rasturim da vidim sta je, verovatno otisao glavni zupcanik.

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Losi 8ight-e 3.0 - pocetnik i lomovi
« Reply #9 on: December 21, 2014, 01:17:41 PM »
U servou sve u redu



Ni jedan zub ni jednog zubcanika nije polomljen, sve izgleda kako treba. Sastavim ga i radi on ponovo, ali na par mesta prilikom skretanja se cuje krc -krc... dva puta kao da prezubi. Vraca se posle nazad gde treba. Ne znam sta mu je, kao da tolerancije zubcanika nisu dobre pa kad se optereti malo vise on prezubljuje negde. :( Radi al ne radi...

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Losi 8ight-e 3.0 - pocetnik i lomovi
« Reply #10 on: December 21, 2014, 03:38:19 PM »
Tako kako si objasnio meni izgleda kao da je puklo kuciste. Vidi ima li pukotina na gornjem delu koji si skinuo.
Takodje pogledaj lezista zupcanika. Ako se ona prosire, hoce zupcanici da proklizavaju. Vidi i da li ima vidljivih tragova na zupcanicima kao posledica proklizavanja.Ako je mehanicki sve u redu...onda je potenciometar najverovatnije. Proveri da li se i vise greje motor nego inace. Pregledaj mu cetkice, ako ih ima. Sta god da je, najbolje resenje je nov, nazalost ()-()

Offline Sloba

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Losi 8ight-e 3.0 - pocetnik i lomovi
« Reply #11 on: December 22, 2014, 12:55:30 AM »
Meni se nekoliko puta dogodilo da mi servo preskače. Razlog je uvek bio (jedva vidljiva) kriva osovina glavnog (izlaznog) zupčanika. Osovinu ispravim koliko mogu bolje (malo i pipavo) i obično je nakon toga sve u redu. Uzrok ovome je verovatno pad aviona ili udarci pri transportu.

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Losi 8ight-e 3.0 - pocetnik i lomovi
« Reply #12 on: December 22, 2014, 11:43:15 PM »
Posto sam se zainatio da nadjem problem, krenuo sam da sve rasturim i ocistim. Vec na prvom koraku prilikom odmascivanja zupcanika sam video sta je.



Prvi zupcanik posle motora kao da je pravljen nogama i od nekog materijala "koj se naso pod ruku"... povrsina mu je sva izgrebana od kontakta sa susednim zupcanikom, a manji zupcanik (koji je jednostavno utisnut na veci, i verovatno bi vremenom otpao jer je od mekog materijala) je potpuno pojeden! Kao da je od secera a ne metala. Dakle ovo se desilo posle 5-6 voznji, na zupcaniku koji trpi skoro najmanji moment! Svi ostali zupcanici su perfektni, ali ovo je bruka! Nedopustiv propust Spektruma kao brenda, da im neko ovako ladno uvali neku komponentu koja im pokvari seriju proizvoda. Mnogo mi je zao sto mi ovo kvari utisak o inace jako kvalitetnom, ali i skupom automobilu. Dakle, kod ovog automobila vas u startu ceka zamena servoa, sto je totalno nepotreban i solidan trosak. :( Servo je oznake S605, pa izbegavajte tu seriju, ako bas hocete Spektrum uzmite neki drugi servo.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Losi 8ight-e 3.0 - pocetnik i lomovi
« Reply #13 on: December 23, 2014, 12:18:24 PM »
Posto sam se zainatio da nadjem problem, krenuo sam da sve rasturim i ocistim. Vec na prvom koraku prilikom odmascivanja zupcanika sam video sta je.
Svi ostali zupcanici su perfektni, ali ovo je bruka! Nedopustiv propust Spektruma kao brenda, da im neko ovako ladno uvali neku komponentu koja im pokvari seriju proizvoda. Mnogo mi je zao sto mi ovo kvari utisak o inace jako kvalitetnom, ali i skupom automobilu. Dakle, kod ovog automobila vas u startu ceka zamena servoa, sto je totalno nepotreban i solidan trosak. :( Servo je oznake S605, pa izbegavajte tu seriju, ako bas hocete Spektrum uzmite neki drugi servo.

Vaci, druze, nomoj da se ljutis, ali nije u redu da za svoj maler odmah optuzujes Spektrum/Losi koga god…. Ne kazem da, mozda nisi u pravu, ali imaj u vidu da si ga "MUSKI" zavalio u stativu ili gde vec, kad su ti popucali oni debeljuskasti delovi od trapa, a ovo ti je servo trapa, rekao bih da je i on primio UDARAC, i nakon toga poceo da skripi ili preskace… Znaci NE stoji da je on posle 5-6 voznji preskocio ili crkao sam od sebe, mozda nakon 5-6 voznji + jednog dobrog udarca u trap…
Ne ulazim u to, niti se razumem, niti zelim da sudim, da li je kvalitet los ili ne, generalno znam da SAVOX pravi servoe za Spektrum… pre kvara je bio JAK UDARAC… (moguce su sve opcije)

E sad, da nisi bio toliko znatizeljan i da smo napravili reklamaciju, verujem da bi smo je pozitivno resili u tvoju korist, kroz garanciju, ali …. otvoren servo, nakon udarca i lepljenja trapa epoxy-jem, nemamo prostora za reklamaciju…
 
Da nepominjem, da kao pocetnik u Auto sekciji, nisi hteo ili mogao da poslusas par saveta, uopstenih, koje sam ti naveo, da dok ti lepo ne udje u ruke, izbegavas prepreke i stative, jer lako dodje do ovakvih udaraca, kao ni da ne vozis te gume po asphaltu (to je po difoltu Off-Road auto) i da ne diras nikakva podesavanja trapa i ostalog, dok ne upoznas lepo svog ljubimca… on je fabricki optimalno podesen i proveren… za pocetak, tvoje je da ga samo vozis i vezbas, koristis shodno uputstvu…
Sa druge strane, Ti si ga kupio, platio, tvoj je.. mozes kako hoces… ali onda nema Pljuc mmmm
Na ovaj nacin si samo sam sebi napravio bespotrebni trosak za gume, sa olupane delove i sad servo, a kako kazes nemas ni 5-6 baterija voznje…

Mi smo skoro akali one velike benzince, dusu ima vadili, drugar ga natukao na tocak, servo poceo da skripi, slikali, opisali i poslali HH, i evo nakon 7 dana stize novi servo, nakon toga sam i ja bio znatizeljan, otvorio servo i ustanovio da je gornji lager otisao, klima se… Ali na tom autu od 15 kg, od tog udarca nista nije puklo od trapa, niti u servou, Giant, metal gear 20+ Kg, ali je dobio udarac i sjebao lager, bez opterecenja radi normalno, kod opterecenja skripi, jako se cuje…

Svasta moze da se desi prilikom koriscenja, ne kazem, treba da bude i kvalitet, tu je uglavnom i razlika u ceni, ali ne moze bas svasta nesto da istrpi…

Posto vec dajes savete ostalima, evo da probam i ja jedan da dam:
Kad kupite model, gde imate garanciju i tehnicku podrsku, nemojte sami da cackate i popravljate, da ne kazem da pametujete, vec napisete email, opisete problem u 2-3 recenice na engleskom (na zalost) i 2-3 slike modela iz razlicitih uglova i ako ste ga pravilno koristili, Vas problem ce biti u najkracem roku resen, mislim na HH prizvode, ne znam kako drugi...

i jos jednom da NAPOMENEM, za RC automobile, je SMRT udarac u neku prepreku, prevrtanja i skokovi, nisu toliko strasni i ne prave toliku stetu, generalno, jer i skok je udarac u zemlju… kao sto je kod Aviona/Helija  pad letelice SMRT, koja se u vecini slucaja da zaleciti.

Ajd uzdravlje  ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Losi 8ight-e 3.0 - pocetnik i lomovi
« Reply #14 on: December 23, 2014, 01:00:35 PM »
S605 je servo od 20usd... Servo od 20usd ne moze da izdrzi udarac koji polomi delove vesanja.... Jako lepo i jako dugo radi u normalnoj exploataciji.... Na svim 1/10 modelima drzim S605 i nijedan nije nikada omanuo...
Kod automobila NEMA krpljenja, samo zamena delova.... Jedan lom moze da povuce jos 3, a delovi su pod konstantnim dinamickim opterecenjem.... Pogotovo kad mislis da si zakrpio.... Automobili su daleko skuplji u exploataciji od aviona. Sve sto strada mora da se MENJA... Bar sa originalnim ako ne i sa hop-up delovima....