Author Topic: Pomoc pri odluci  (Read 10388 times)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Pomoc pri odluci
« Reply #15 on: December 02, 2014, 12:04:35 AM »
   (nono) Nazalost crveno/beli !
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Tolimir

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Pomoc pri odluci
« Reply #16 on: December 02, 2014, 12:06:11 AM »
Umocicu ga u Jupol  (pijemo)

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Pomoc pri odluci
« Reply #17 on: December 02, 2014, 04:18:02 PM »
Gospodine Zajko zašto am ne rade slike na sajtu ili je to neki bag kod mene?
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Pomoc pri odluci
« Reply #18 on: December 02, 2014, 04:33:57 PM »
Ne znam sta je desava se i kod mene, verovato je stvar nekog loseg interneta!?
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline tutko

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 74
  • I live for fly,l fly for live
Re: Pomoc pri odluci
« Reply #19 on: December 02, 2014, 04:36:15 PM »
I meni ne rade   mmmm

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Pomoc pri odluci
« Reply #20 on: December 02, 2014, 05:09:18 PM »
Kod mene je net u redu čak sam pokušao sa više računara i sve je isto. Jednostavno neke slike prikaže kako treba a neke samo kao prazan prostor sa onom malom ikonicom da je slika u pitanju, čak i kada se otvori taj artikal slika nema. U koliko se slika pojavi na nekom artiklu kada ga otvoriš da pogledaš detalje on prikazuje slike korektno a kod ovih drugih ne. Ja mislim da je problem sa serverom i stranicom nešto
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline Tolimir

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Pomoc pri odluci
« Reply #21 on: December 02, 2014, 06:14:52 PM »
Radi kod mene sve :) proradilo je :)
Ovom prilikom da se zahvalim Zajku, stigao avion i sve je OK. Malo sam imao problema sa simulatorom ali evo sad sve radi i vec sam slupao nekoliko modela  (yay)
Pohvala za saradnju, sve ispostovano, covek uvek na usluzi...samo pohvale i preporuke :)
Sad me ceka simulator jos jedno duze vreme, a onda kada dodje vreme za prvi let saznacete kako je bilo :) Uglavnom, avion se jos nece sklapati, ceka da ga donese deda mraz, a dotle...odoh na simulator  (pijemo)

Offline Sloba

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Pomoc pri odluci
« Reply #22 on: December 02, 2014, 11:42:01 PM »
Zajko, kada postavljaš tabelu za sliku, za širinu selektuj 100% i biće sve u redu.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Pomoc pri odluci
« Reply #23 on: December 03, 2014, 09:42:58 AM »
Ma nije to… Masa tih slika su postavljene jos ko zna kad i sve je radilo… kod mene po nekad zeza, nekad ucita ili ne, ja imam u bgd telekom onaj paket IP TV, u Maloj Ivanci neki wireless, tamo je radilo za weekend… mislim da je do interneta, sad cu da zovem ovu firmu koja to odrzava, site, da proverim.. ()-() Hvala !
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Pomoc pri odluci
« Reply #24 on: December 03, 2014, 11:32:38 AM »
Provereno… definitivno je problem u Telekomu i njihovom internetu.. svi drugi useri, ne vide nikakv problem (neki drugi internet)… ceka se/ocekuje se resenje !
 4e
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Pomoc pri odluci
« Reply #25 on: December 03, 2014, 01:44:35 PM »
Evo sta sam dobio

Dragi Zajko,

Da biste prevazišli problem na svom računaru, ovo su podešavanja koja treba namestiti.

Treba da udjete u Kontrolni Panel vašeg računara. (mi koristimo Windows 7 operativni sistem, a ako imate neki drugi, opcije mogu imati sličan naziv)
Tamo treba ići na opciju "Network and Sharing Center".
Sa leve strane nalazi se opcija "Change Adapter Settings".
Otvoriće vam se novi ekran sa konekcijama na vašem računaru. Uobičajno je da je samo jedna konekcija aktivna, ostale nisu.
Desnim klikom na aktivno konekciju, izaberite "Properties".

Otvoriće se novi ekran gde označite "Internet Protocol IPv4 i opet dugme "Properties".
U donjem delu opcija treba upisati sledeće:


Nakon toga, OK dugme, zatvoriće se aktivan ekran, pa još jednom OK.

Ova podešavanja će rešiti problem na vašem računaru.
Kada Telekom ispravi problem na njihovoj strani obavestićemo vas.

Pozdrav,
Darko Živanović
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Tolimir

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Pomoc pri odluci
« Reply #26 on: December 03, 2014, 03:35:06 PM »
Evo mene sa mojim problemom :) Sve je ok u simulatoru, svaki model ima razlike male u voznji ali ja ne mogu da nadjem ParkZone Archeraaaaaaa :) Sve sam skinuo, svaki update, pretrazivao model po model i nema ga. Kako vi imate tog Archera? Na verziji 5.0 sam, poslednji update. Ima Artizan...to je nekako po imenu slicno i po obliku ali nema Archera :) Ako neko moze da pomogne samo izvolite :)

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Pomoc pri odluci
« Reply #27 on: December 03, 2014, 06:20:55 PM »
Nemojte se previše opterećivati oko modela aviona, simulator služi da se nauče osnovni proncipi kako običnog tako i 3d letenja. letenje sa pravim modelom jeste slično ali ne može biti potpuno identično letenju sa istim modelom na simulatoru.
Ono što je bitno čak i ako ne koritite taj model koji imate probajte sličan model čisto da se vidi koje su realne mogućnosti modela ali ovo važi već za varijante gde se lete neki lupinzi i rolovi vrlo nisko pa da se nauči na kojoj vidsini sme da se krene u pun luping da ne bi model poravnali sa livadom. Dok kod klasičnog početničkog letenja poleti, pravi krug i sleti to nema neki značaj.
letite razne modele i učite reflekse i učite da prepoznate i iskorigujete model u svakoj prilici i u svakom položaju.
A posebno sletanje je najbitnije da se nauči što preciznije i to bez vetra pa sa jačim vetrom pa postepeno do onog najačeg jer u simulatoru nema onoga što ima u prirodi a to su iznenadni udari vetra totalno nepredvidivi koje u prirodi vrlo brzo početnike iznenade pa bude jaoj majko mila ode model... :pop: . Takođe je za početnike vrlo važno prilikom sletanja ova stvar a to je koji se model vozi.
Pričam iz svog iskustva. Ako vozite kupovnu ili pravljenu varijantu koja ima aero profil kakv treba taj avion će jako sporo gubiti visini ako mu oduzmete gas pri sletanju naravno podrazumeva se da avion ima kako taku brzinu pri sletanju i sletanje je sa tim modelima mnogo lakše i manje stresno. Dok kod letećih pravljenih dasaka bez profila (depron, karton pena, stirodur bez profila i razne đakonije) sletanje posebno u stvarnom životu zna da bude neugodno jer tim modelima čim odmuzmete gas ma koliko brzine imali jako brzo gube visinu jer nemaju sile potiska koje ih vuku da jedre pa se u tim slučajevima modeli moraju sletati i korigovati oduzimanjem i dodavanjem gasa. Ništa strašno dok se malo uhodate. Takođe za početnike moj savet je da pista bude betonska jer travnata površine ma koliko ravna da bude uvek će imati neka udubljenja u koje će pri sletanju upasti neki točak pa će model da se zabije u zemlju, a kod početnika je to najčešća varijanta. A onda obično fasuje elisa i osovina motora.
« Last Edit: December 03, 2014, 06:24:18 PM by igorpl »
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Pomoc pri odluci
« Reply #28 on: December 03, 2014, 06:48:31 PM »
Evo mene sa mojim problemom :) Sve je ok u simulatoru, svaki model ima razlike male u voznji ali ja ne mogu da nadjem ParkZone Archeraaaaaaa :) Sve sam skinuo, svaki update, pretrazivao model po model i nema ga. Kako vi imate tog Archera? Na verziji 5.0 sam, poslednji update. Ima Artizan...to je nekako po imenu slicno i po obliku ali nema Archera :) Ako neko moze da pomogne samo izvolite :)

Nikakav veliki problem… bio sam ubedjen da sam ga video na Phoenix-u, mislim na ARCER by ParkZone… evo sad gledam pregled aviona, ali ga stvarno nema ili su ga skinuli, sto ne verujem, sto bi !?

evo ti spisak svih letelica
http://www.phoenix-sim.com/models.asp

Ali, po meni najpriblizniji po velicini i najslicnihjih karakteristika, letnih je Trojan T-28 ParkZone, ne lici bas previse na njega kad ga gledas, ali to je negde to…
 Uhvati se njega i udri, po njemu… Nikakve vetrove i zajebancije nemoj sad da ukljucujes na Phoenixu, to ces kad budes savladao osnovu….
Za pocetak, moj savet ti je iz xx puta samo poleces… da bi dosao do neba, napravis 2/3 kruga i sleces zilion puta, pod raznim uglovima, iz razlicitih prilaza pisti….
Kad sve to izvezbas, bez ikakve panike i sa puno sigurnosti u sebe, poleces, letis i sleces… spreman si za prvi let…
Obrati paznju na vezbu i na kontrole, kad avion ide od tebe i ka tebi… tu se debelo razlikuje… i to vezbaj…

 ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Pomoc pri odluci
« Reply #29 on: December 03, 2014, 06:59:58 PM »
Uprafo tako vežbaj dok ti se ne smuči. Obrati pažnju na to da kada ti model ide prema tebi komanda ruder i elevatora ti je suprotna ali ako letiš bez rudera odnosno koristiš elevator nauči se da gledaš položaj krila. Recimo ako avion leti prema tebi i levo krilo ti je dole povučeš levi elevator i ispravljaš avion znači u tom trenutku samo gledaš koje ti je krilo niže a onda povlačiš elevator u tu stranu.
To ti je slučaj samo ako model leti prema tebi.
Joj što volem što sam PRIMITIVAN