Author Topic: Quad ne okrece jedan propeler kako treba  (Read 4845 times)

Offline mdarko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
Quad ne okrece jedan propeler kako treba
« on: November 24, 2014, 09:40:07 AM »
Sastavio sam svoj quad ali mi se desava da kad dodajem gas motorici bez propelera rade odlicno,u isto vrijeme se pale i gase,a kad stavim propelere treci motoric nece odmah da se upali tj. upali se ali se sktoz sporo vrti i zna se istom brzinom okretati i u kontra smijeru, sve dok ne dam jaci gas kad i on onda radi isto kao i ostali. Ne znam sta je u pitanju,kalibraciju esc-ova sam uradio i preko predajnika (sto se nije dobro pokazalo) i preko KK plocice tako sto sam dok je quad iskljucen yaw vratio na minimum,na daljinskom gas dodao do kraja,upalio quad. cula se melodija,veatio uzadnji polozaj gas,ugasio quad. I yaw vratio na 50 %, tada su se svi motorici u isto vrijeme palili i gasili i mislio sam da je to to dok nisam stavio propelere.

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Quad ne okrece jedan propeler kako treba
« Reply #1 on: November 24, 2014, 10:52:27 AM »
Proveri lemove ponovo, pogotovo deo koji ide na motoru, ako imaš kontektore motor-esc...

Offline Saka

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
  • Leteti leteti i samo leteti
Re: Quad ne okrece jedan propeler kako treba
« Reply #2 on: November 25, 2014, 12:16:13 PM »
Kao sto kaze kole,isti sam problem imao, jedna od 3 zice koje su bas na motoru se odlemila, pogledaj to dobro i samo nezno jer se moze desiti da cimanjem otkines i druge .
Pozdrav

Offline mdarko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
Re: Quad ne okrece jedan propeler kako treba
« Reply #3 on: November 25, 2014, 04:12:06 PM »
U pravu ste bili,los lem je bio u pitanju,rijeseno.  (yay)

Offline Alextazee

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
Re: Quad ne okrece jedan propeler kako treba
« Reply #4 on: September 22, 2015, 12:38:56 PM »
Imao istih problema i istih resenja. :)