Author Topic: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----  (Read 35227 times)

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #60 on: January 19, 2015, 10:17:36 AM »
Hehe...ima nas raznih...mada realno, ne bih ja bas toliko kritikovao DJI...

Ruku na srce-vecina vas profesionalaca koristi WKM ili A2, pa cak i nazu za svoj posao.
Ne mozes ocekivati da neki proizvod radi kako treba da radi bez nekog osnovnog predznanja o samom proizvodu i sl.
Nema sanse da covek predvidi sta ce sve krajnji korisnik da proba ili uradi, otuda i one idiotske smernice na proizvodima tipa:
 do not eat, swallow...bla bla i ko zna sta jos :)...

Vec sam negde napisao-Dji je multirotor tehnologiju preneo na siroke mase...plug and play...SVAKO ko ima malo vise evrica, moze da kupi GOTOV sistem koji ce da koristi i leti i apsolutni pocetnik-koji nikad nije ni pipnuo rc stanicu.

Pre toga si morao da zagrejes lemilicu, da malo-mnogo citas i cackas po raznim home made flight kontrolerima, podesavas, isprobavas...i svasta naucis a pre svega naucis da postujes letilicu, vreme koje si ulozio u nju... a u medjuvremenu naucis i da je koristis i da letis ako vec nisi nikad koristio rc sisteme.

E to, svakom instant fantom/inspire pilotu fali...i falice dok ne prodje vreme i dok se sa tim fantomom posteno ne naleti...malo cacka i popravlja :)


Od s800 koji je prvi nudio rastavljivost, preko fantoma, s900/s1000 pa do inspirea  DJI postavlja nove standarde i resenja koje posle ostali kopiraju...i za to im skidam kapu.

Ne, nemam nista od DJI proizvoda...:)...niti imam  neku zelju da sebi priustim nesto od dji (iskreno ne bih ni mogao-finansijski :)  ) ali na trzistu u zadnje vreme ima toliko extra opensource  resenja, a i resenja ostalih firmi da covek vec ne zna odakle da pocne...pa se ni ne osvrcem za dji...

 (<--)



Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #61 on: January 19, 2015, 11:05:35 AM »
quote author=cakra link=topic=13414.msg96505#msg96505 date=1421659056]
Hehe...ima nas raznih...mada realno, ne bih ja bas toliko kritikovao DJI...

Ruku na srce-vecina vas profesionalaca koristi WKM ili A2, pa cak i nazu za svoj posao.
Ne mozes ocekivati da neki proizvod radi kako treba da radi bez nekog osnovnog predznanja o samom proizvodu i sl.
Nema sanse da covek predvidi sta ce sve krajnji korisnik da proba ili uradi, otuda i one idiotske smernice na proizvodima tipa:
 do not eat, swallow...bla bla i ko zna sta jos :)...

Vec sam negde napisao-Dji je multirotor tehnologiju preneo na siroke mase...plug and play...SVAKO ko ima malo vise evrica, moze da kupi GOTOV sistem koji ce da koristi i leti i apsolutni pocetnik-koji nikad nije ni pipnuo rc stanicu.

Pre toga si morao da zagrejes lemilicu, da malo-mnogo citas i cackas po raznim home made flight kontrolerima, podesavas, isprobavas...i svasta naucis a pre svega naucis da postujes letilicu, vreme koje si ulozio u nju... a u medjuvremenu naucis i da je koristis i da letis ako vec nisi nikad koristio rc sisteme.

E to, svakom instant fantom/inspire pilotu fali...i falice dok ne prodje vreme i dok se sa tim fantomom posteno ne naleti...malo cacka i popravlja :)


Od s800 koji je prvi nudio rastavljivost, preko fantoma, s900/s1000 pa do inspirea  DJI postavlja nove standarde i resenja koje posle ostali kopiraju...i za to im skidam kapu.

Ne, nemam nista od DJI proizvoda...:)...niti imam  neku zelju da sebi priustim nesto od dji (iskreno ne bih ni mogao-finansijski :)  ) ali na trzistu u zadnje vreme ima toliko extra opensource  resenja, a i resenja ostalih firmi da covek vec ne zna odakle da pocne...pa se ni ne osvrcem za dji...

 (<--)
[/quote]

 (:good)
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #62 on: January 19, 2015, 11:57:14 AM »
Hehe...ima nas raznih...mada realno, ne bih ja bas toliko kritikovao DJI...

Ruku na srce-vecina vas profesionalaca koristi WKM ili A2, pa cak i nazu za svoj posao.
Ne mozes ocekivati da neki proizvod radi kako treba da radi bez nekog osnovnog predznanja o samom proizvodu i sl.
Nema sanse da covek predvidi sta ce sve krajnji korisnik da proba ili uradi, otuda i one idiotske smernice na proizvodima tipa:
 do not eat, swallow...bla bla i ko zna sta jos :)...

Vec sam negde napisao-Dji je multirotor tehnologiju preneo na siroke mase...plug and play...SVAKO ko ima malo vise evrica, moze da kupi GOTOV sistem koji ce da koristi i leti i apsolutni pocetnik-koji nikad nije ni pipnuo rc stanicu.

Pre toga si morao da zagrejes lemilicu, da malo-mnogo citas i cackas po raznim home made flight kontrolerima, podesavas, isprobavas...i svasta naucis a pre svega naucis da postujes letilicu, vreme koje si ulozio u nju... a u medjuvremenu naucis i da je koristis i da letis ako vec nisi nikad koristio rc sisteme.

E to, svakom instant fantom/inspire pilotu fali...i falice dok ne prodje vreme i dok se sa tim fantomom posteno ne naleti...malo cacka i popravlja :)


Od s800 koji je prvi nudio rastavljivost, preko fantoma, s900/s1000 pa do inspirea  DJI postavlja nove standarde i resenja koje posle ostali kopiraju...i za to im skidam kapu.

Ne, nemam nista od DJI proizvoda...:)...niti imam  neku zelju da sebi priustim nesto od dji (iskreno ne bih ni mogao-finansijski :)  ) ali na trzistu u zadnje vreme ima toliko extra opensource  resenja, a i resenja ostalih firmi da covek vec ne zna odakle da pocne...pa se ni ne osvrcem za dji...

 (<--)

Ima istine u tome sto pises i najcesce DJI musterije i jesu ljudi koji pojma nemaju o rc-u i zato i kupuju gotov proizvod ali si ovde kompletno omasio temu i poprilicno banalizovao stvari.
Sve sto sam nabrojao je greska DJI-a a ne neiskusnih korisnika... Nije DJI odlucio da povuce ios app zbog neiskusnih korisnika, nije DJI odlucio da svima preporuci da ne lete dok im ne posalje nove lockove za propelere zbog neiskusnih korisnika vec zbog loseg sistema, nisu neiskusni korisnici krivi sto im firmware ne radi kako treba... Vec je DJI kriv sto svoje korisnike gleda kao testere i opet ponavljam, ne po prvi put, vec im je to praksa... Jedino sa Roninom nisam primetio takvu poslovnu politiku, ali mozda sam preskocio taj test period jer sam imao alexmos veliki gimbal, pa nisam pratio...
« Last Edit: January 19, 2015, 01:30:50 PM by dandi »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #63 on: January 19, 2015, 03:15:05 PM »
Quote
Vec sam negde napisao-Dji je multirotor tehnologiju preneo na siroke mase...plug and play...SVAKO ko ima malo vise evrica, moze da kupi GOTOV sistem koji ce da koristi i leti i apsolutni pocetnik-koji nikad nije ni pipnuo rc stanicu.
Pre toga si morao da zagrejes lemilicu, da malo-mnogo citas i cackas po raznim home made flight kontrolerima, podesavas, isprobavas...i svasta naucis a pre svega naucis da postujes letilicu, vreme koje si ulozio u nju... a u medjuvremenu naucis i da je koristis i da letis ako vec nisi nikad koristio rc sisteme.
Treba razlikovati gotove proizvode od kita i uradi sam načina. Kod gotovih plug and play, proizvođač ima obaveze i odgovornost vezano za sigurnost i zaštitu potrošača, što je veoma rigorozan zakon, pa već i kod nas. Veliki je trošak za sve firme koje nude gotove proizvode, jer moraju da drže servise za popravku ili da reše neki fabrički problem u garantnom roku po svom trošku i sl. Ovaj trošak se obično unapred uračunava u proizvod i neka ne misli neko da garancijske popravke dobija džabe.  (nene)

Kada se kupuje u delovima ili u kitu, sam se sastavlja i podešava stvar. U ovom slučaju nema garancije ni obaveze za popravku. Ovako su delovi oko pola cene gotovog proizvoda, plus sopsveni rad. Na delove se po pravilu takođe mora dati garancija.

Prednosti i mane oba sistema imaju i svako bira onaj koji njemu odgovara. Pošto se ovde radi o tehničkom hobiju, lepše je ako se sam nešto sklopi iz odabranih ili preporučenih delova, jer se usput koristi kreativini deo mozga sa veštinom ruku, što mnogima može da pruži zadovoljstvo i osećej uspeha, a i poravke su mnogo brže.

Konkretno, firma DJI je ušla u proizvodnju gotovih multikoptera zato, jer je ovo tržište mnogo veće pa je i očekivana zarada veća. Da bi držali korak sa konkurencijama, stvari se moraju konstantno razvijati a i to košta, naravno i ovo na trušku kupca. Razvoj je veoma brz i prirodno je da nema dovoljno vrmena za testiranje, jer ko pre izbaci makar i pogrešan proizvod na tržište, taj može da diktira visuku cenu, što su mnogi spremni da plate, samo da bi imali nešto novije od drugih. Verovali ili ne, čak i teme na forumima ili magazinima o pogrešnom softveru se smatra dobrom reklamom, jer se za to vreme ljudi bave ovim proizvodom, a ne sa nekim kreativnim mogučnostima ovog hobija.  :-\


« Last Edit: January 19, 2015, 03:18:07 PM by tibeteagle »

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #64 on: January 21, 2015, 12:32:06 PM »
  Orlu sa tibeta,cakra svaka vam je za zapisat ka' Njegosheva   (pijemo)...Naravno ovci za shishanje uvijek bilo i biche...Kome nije gust da nesto napravi ,sklopi ,popravi,razvali ,pokvari pa opet popravi...ne pishe mu se dobro...U pauzama izmedju snimanja fotkanja sta li rade svi ovi koji odmah nasjednu i kupuju odmah ove mocne gadgete, bulje u monitor i cekaju novi test proizvod...U bozjoj bastiima svasta  tako da se za svakog nadje nešto.Drago mi je što sam u kategoriji onih koji ipak vole da naprave neki svoj dron,letjelicu...šteluješ,podešavaš jer tako se razvija i ona najbitnija stran mozga a ne samo potrošačka.

 Korisnik sam i M.K. i Dji proizvoda i jedni idrugi imaju   skrivenih mana  pogotovo kad se kupuju u RTF varijanti...e kad počnu zavjese da padaju onda se vidi gdje je ko.Ipak za ovo kratko vrijeme se izkristalisalo šta je najbolje od komponenti i od kojeg proizvodjaca naravno  o ukusima ne vrijedi raspravljati pa ko voli malo da  (work)
 dobije se najbolja kombinacija.

  Ova kombinacija je najbolja radi buducih kvarova koji ce se desavati a o kojima mnogi izgleda i ne vode računa a u tome je i poenta da se ti kvarovi lako odklone a ne da zavisite od servisa koji su miljma daleko...Ni sam ne znam zasto sam ovo ispricao ...ali  vjerovatono nece  da skodi  (pijemo)

  Da se i kod nas nesto radi po  ovom pitanju evo mali uvod  na ovom mjest

                                             http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,13763.0.html

O svemu ovome bice detaljnije u novom topiku ali moram da napomenem da je glavni krivac za ovakve projekte moj kum Sale koji je tata mata za elektroniku.Prve kvarove koje sam imao na oktu MK je poslije upoznavanja sa tom elektronikom za veoma kratko vrijeme je odklonio.Tada smo se uvjerili koje sve mane ima ta savrsena elektronika  mmmm cilj nam je da ovisimo koliko moramo  od onoga sto se ne moze napraviti tipa: kontroleri, esc, motori a frame  i princip kako sve to upakovati uz malo  (work) sve se moze.O ovome i svemu ostalom uskoro  (pijemo) 
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline motorola_la

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
    • moj fb :)
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #65 on: January 22, 2015, 10:29:48 PM »
Nocni snimak
« Last Edit: January 22, 2015, 10:32:43 PM by motorola_la »

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #66 on: January 22, 2015, 11:21:41 PM »

Offline Birdum_Bardum

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 140
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #67 on: January 30, 2015, 04:44:46 AM »

Offline motorola_la

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
    • moj fb :)
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #68 on: January 31, 2015, 02:17:55 AM »
 (:sok:)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #69 on: January 31, 2015, 02:21:18 AM »

Offline motorola_la

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
    • moj fb :)
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #70 on: February 25, 2015, 05:05:08 PM »
Inspire detaljno

Offline motorola_la

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
    • moj fb :)
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #71 on: February 25, 2015, 06:42:16 PM »
















Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #72 on: February 25, 2015, 07:28:32 PM »
Garant kinezi rasturili da kopiraju   :big smile

Offline motorola_la

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
    • moj fb :)
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #73 on: February 25, 2015, 09:29:28 PM »

lik ga potopio pa rasklopio :D  (pijanoo)







Offline motorola_la

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
    • moj fb :)
Re: Novi Dji Inspire 1 --- videooo----
« Reply #74 on: March 19, 2015, 12:04:11 PM »
DJI INSPIRE 1. Long distance flight (more than 5 km, 5x2=10 km total). 13.03.15


 (<--) (<--) ()-() ()-()