Author Topic: Potrebna pomoc oko ulaska u multikopter hobi  (Read 31245 times)

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Potrebna pomoc oko ulaska u multikopter hobi
« Reply #75 on: January 16, 2015, 01:51:42 PM »
Kažem ti šta je ovaj sve spreman da preživi nisi ni svestan.
napravljen je od savitljive plastike i jedina mogućnost da ga polomiš jeste da zgaziš na njega.
Propelere sam savio par puta, vratio u početno stanje i udri ponovo.
Tako da tih 2X kada uzmeš sve ostalo mislim da vredi dati.
Ali dobro svako je sojeg novca gospodar
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Potrebna pomoc oko ulaska u multikopter hobi
« Reply #76 on: January 25, 2015, 02:23:15 PM »
da li su mi potrebne sledece dve stvari:

BESC Programming Card?
Atmel Socket Flashing Tool?

Koliko sam razumeo prva je da brzo podesis ESC a ova druga je da mogu da im preflesujem neki drugi FW. E sad me interesuje da li su mi obe potrebne u pocetku ili mogu bez njih? :)

takodje da li su su ove BESC Programming Card univerzalne za sve proizvodjace ili moram da kupim tacno za moje ESC? sve mi isto izgledaju a vidim da su brendirane :)

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Potrebna pomoc oko ulaska u multikopter hobi
« Reply #77 on: January 25, 2015, 04:35:50 PM »
Karte za programiranje moraju biti koliko ja znam od proizvođača te vrste ESC-ova a što se tiče one varijante sa FW-ovima gledaj da ti je ESC  odmah flešovan na SIMONK i nemaš zime u koliko nije treba će ti programator koji je isti za uglavnom veliku većinu ESC-ova koji koriste uglavnom te čipove koje koriste.
Uz taj alat ti treba i kabal koji ide direktno na čip prilikom flešovanja to ti je jedna varijanta, druga verijanta ti je da na ESC-u pronađeš mesta gde ćeš da zalemiš ili prisloniš 6 žica koje se koriste za flešovanje i treća varijanta je da lemiš direktno za čip ali za to ti treba mirna ruka i pin uot dijagram koji takođe imaš na netu, sve to imaš na rc grups forumu slikovito urađeno za svaki ESC gde su mu tih 6 mesta gde idu žice iz usb programatora ili kako se već zove.
Takođe gornje varijante ti ja mislim neće trebati pošto vidim da prilikom setovanja i kalibracije nekih od flight kontrolera imaš mogućnost da podesiš ESC-ove kako hoćeš odnosno njihov zajednički odziv na komande.
Ako koristiš ccd3 recimo tu opciju imaš sigurno za druge nisam siguran ali predpostvaljam da postoji.
Taj usb programator se dobija uz recimo kk 5.5 kontroler koji sam ja kupio od lika za 800 dinara na ovom forumu sa sve programatorom i šljaka.
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Potrebna pomoc oko ulaska u multikopter hobi
« Reply #78 on: January 25, 2015, 05:01:05 PM »
gledao sam da imaju na sebi SimonK. tako da se nadam da necu morati da ih preflesujem :)

posto sam porucio naze 32 acro pogledao sam po netu pise da mogu da se kalibrisu ESC iz njega tako da cu verovatno i to resiti na taj nacin :)

thx za odgovore. mislim da sam sad sve nabavio za pocetak pa cu sad da cekam da sve stigne a do tad x4 ucenje :)

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Potrebna pomoc oko ulaska u multikopter hobi
« Reply #79 on: January 25, 2015, 06:31:04 PM »
Meni treba još da stigne esc-ovi i nešto od FPV opreme koje sam naručio pa će na proleće da se  (<--) (<--) (<--) (<--)
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline brale

  • Newbie
  • *
  • Posts: 27
Re: Potrebna pomoc oko ulaska u multikopter hobi
« Reply #80 on: February 08, 2015, 01:27:01 AM »

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Potrebna pomoc oko ulaska u multikopter hobi
« Reply #81 on: February 08, 2015, 08:01:23 AM »
Bez ikakvih problema samo gledaj da ti kinezi napišumanju cenu od 50-60 eura i da ti spakuju u kovertu što realno može jer je meni stigao i rami motori u koverti
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline brale

  • Newbie
  • *
  • Posts: 27
Re: Potrebna pomoc oko ulaska u multikopter hobi
« Reply #82 on: February 09, 2015, 12:06:48 AM »
^ То у Нишу не помаже, јер локални цариници царине и опорезују апсолутно све, колико год да кошта.

Мени овај комплет делује сасвим ОК. Мислим да ћу га наручити.  :mhm

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 323
  • Goran Nis
Re: Potrebna pomoc oko ulaska u multikopter hobi
« Reply #83 on: February 09, 2015, 08:25:38 PM »
^ То у Нишу не помаже, јер локални цариници царине и опорезују апсолутно све, колико год да кошта.

Мени овај комплет делује сасвим ОК. Мислим да ћу га наручити.  :mhm

Nemoj tako za drugare carinike, inace pomaze manja cena osim za mobilne telefone.  (<--)
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Potrebna pomoc oko ulaska u multikopter hobi
« Reply #84 on: March 05, 2015, 07:50:27 PM »
pozdrav drugari,

koje napajanje da uzmem za iMax B6 punjac? video sam da moze da se pravi od napajanja za racunar ali nisam siguran da li je to dobro resenje? da uzmem neki gotov punjac ili da napravim nesto? Hvala

Inace stigli svi potrebni delovi tako da jedva cekam da pocnem da sklapam  (pijemo) ()-()

Offline matic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
  • Čemu ovo služi ?! Osim toga i ne radi !

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Potrebna pomoc oko ulaska u multikopter hobi
« Reply #86 on: March 06, 2015, 11:58:50 PM »
Sve je spremno :)  ()-()


Offline Asterix

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 98
Re: Potrebna pomoc oko ulaska u multikopter hobi
« Reply #87 on: March 07, 2015, 12:31:15 AM »
Mozes i da snimis video dok sklapas. Srecno sklapanje i prvi  (<--)

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Potrebna pomoc oko ulaska u multikopter hobi
« Reply #88 on: March 07, 2015, 12:33:15 AM »
Hvala :) razmisljao sam ali mi se cini da ce video da traje 100 sati :D sad sam stao i pitam se odakle da pocnem :) posto mi je juce stigo punjac poceo sam prvo njega da proucavam da napunim baterije kako treba pa polako jedna po jedna stvar :)

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 323
  • Goran Nis
Re: Potrebna pomoc oko ulaska u multikopter hobi
« Reply #89 on: March 07, 2015, 12:45:03 AM »
pozdrav drugari,

koje napajanje da uzmem za iMax B6 punjac? video sam da moze da se pravi od napajanja za racunar ali nisam siguran da li je to dobro resenje? da uzmem neki gotov punjac ili da napravim nesto? Hvala

Inace stigli svi potrebni delovi tako da jedva cekam da pocnem da sklapam  (pijemo) ()-()

Napajanje od PC-a je sasvim dovoljan za ovaj punjac cak i vise nego dovoljan zbog stabilne stuje.
Ako nemas napajanje javi se i dobijas jedno prepravljeno.   ()-()
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš