Author Topic: Jos jedan slucaj privodjenja zbog rc hobija  (Read 6447 times)

Offline vule

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Jos jedan slucaj privodjenja zbog rc hobija
« on: November 08, 2014, 01:07:13 AM »
 Ovog puta se radi o jedrilici ls-8, raspona 2,60m. Juce pre podne sam posao po ko zna koji put na letenje u selo Bajcetina na domak Kragujevca nebi li uhvatio padinsko jedrenje jer je duvala kosava idealne jacine.Padina je okrenuta na jugoistok i odlicno je radila kao sto sam i ocekivao! Medjutim ta padina ima jednu manu,nalazi se na kilometar ipo od vikendice naseg predsednika drzave pored koje danonocno dezura policija. Posle sat vremena konstantnog jedrenja prilazi mi mestanin besan sto sam mu zgazio u livadu i po starom srpskom obicaju psuje sve od reda i namera mu je da se fizicki obracuna samnom.Ja ga kuliram i u svom tom haosu prinudno spustam jedrilicu i tom prilikom dolazi do ostecenja iste! Ne zelim neprilike i jos jednom se izvinjavam doticnom,pakujem jedrilicu i krecem put Kragujevca.Medjutim cova je iznerviran mojim kuliranjem i pocinje da mi preti policijom. Istog momenta zapisuje broj moje registracije i krece ka policijskom punktu da me prijavi.Narednih 20km sam vozio u iscekivanju da me presretne neka policijska patrola.Stizem kuci bez problema misleci da je sve proslo,a onda krece scenario koga sam se pribojavao.Zvoni mi mobilni javlja se nepoznati muski glas i predstavlja se kao inspektor.Dolazi sa jos trojicom kolega kod mene u stan radi razjasnjenja,sta sam radio u blizini predsednikove vikendice i o kakvoj je letelici rec.Ja im sve potanko objasnim da je to moj hobi,da jedrilica nema kameru na sebi sto su sami i videli,ali cinjenica da sam ja fotograf i da imam fotografsku radnju njima ne da mira i zajedno sa jedrilicom me privode u sup na saslusanje.Naredna tri sata me zadrzavaju i postavljaju jedna te ista pitanja vise puta! Na kraju valjda uvidese da sam bezopasan po drzavu, izvinuse se i pustise me kuci zajedno sa modelom.
 Neznam sta reci osim da mi je mnogo zao u sta nam se drzava pretvara,malo se bezveze osecam zbog svega ovog pa eto resih da ovaj moj slucaj podelim sa vama!

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Jos jedan slucaj privodjenja zbog rc hobija
« Reply #1 on: November 08, 2014, 01:16:37 AM »
Nažalost opšta paranoja je uzela maha na sve strane od onog sranja na utakmici, a razni Čvorovici to još vise podgrevaju  >:(

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Jos jedan slucaj privodjenja zbog rc hobija
« Reply #2 on: November 08, 2014, 02:08:19 AM »
Pa i sve ce biti gore, masta radi svasta...


 Ali i ti si Vule pogresio, trebao si resiti sa tim seljakom, naravno ne nasilnim putem, nego diplomatija,

 a ne da bezis, samim  tim postajes sumnjiv.

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: Jos jedan slucaj privodjenja zbog rc hobija
« Reply #3 on: November 08, 2014, 08:42:21 AM »
osnovno pravilo ne diraj mecku dok spava!!! ne treba leteti na takvim lokacijama , a jos i znate da je u blizini vikendica od lava !! (nene) (nene)

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Jos jedan slucaj privodjenja zbog rc hobija
« Reply #4 on: November 08, 2014, 11:19:15 AM »
Lako je vama u ravnici, puklo polje kilometrima naokolo, ovde u centralnoj srbiji teško ne naći neko parče zemlje a da nije, neka vikendica, kuća nekog iz vrha vlasti, pa onda strateški, vojni objekti, te sudije, tužioci... milicijski punktovi ko da smo u Brazilu a ne u Srbiji... i tako u nedogled. inače u poslednje vreme primećujem najezdu klonava Ilije Čvorovića, a kada otvorim oči ne prođe dan a da ne povežem neki događaj sa delima Branislava Nušića Gospođa ministarka, Sumnjivo lice... Neverovatno je samo da nam se karakter nije promenio ni malo u odnosu na onaj od pre 100godina, crno je samo kada shvatiš da književna dela za koja si mislio da su satirična ustvari su realnost.

Sa druge strane  Vule je dobro prošao da je u USA verovatno bi neki snajperista eliminisao letelicu i njega kao "pretnju"!
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline Balsarite

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
Re: Jos jedan slucaj privodjenja zbog rc hobija
« Reply #5 on: November 08, 2014, 12:44:06 PM »
Welcome to Pyongyang.

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Jos jedan slucaj privodjenja zbog rc hobija
« Reply #6 on: November 08, 2014, 08:49:06 PM »
Zivela demokratija zapadnih zemalja, koju ocigledno narod prizeljkuje. Nemate pojma kolika je sloboda jos uvek oko vas... :sljus
Aeroplan Jocika, vidi!

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: Jos jedan slucaj privodjenja zbog rc hobija
« Reply #7 on: November 09, 2014, 11:29:10 AM »
 :mhm :mhm :mhm
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline pedjartv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
Re: Jos jedan slucaj privodjenja zbog rc hobija
« Reply #8 on: November 10, 2014, 09:09:46 AM »
ti si i dobro prosao ako su ti se izvinuli  :jaki:

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Jos jedan slucaj privodjenja zbog rc hobija
« Reply #9 on: November 10, 2014, 09:51:41 AM »
Pa sta mislite sta bi bilo da je leteo oko vikendice nekog tamo Obame, Angele Mrkele ili Blera ? Pa isto bi bio priveden, ne bi stigao ni 2 km da predje, ako bi uopste stigao da prizemlji model. I sigurno bi gore prosao u njihovim policijskim stanicama nego ovde. Ovde jos dobio izvinjenje - pa to je za pohvalu.

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Jos jedan slucaj privodjenja zbog rc hobija
« Reply #10 on: November 10, 2014, 04:49:13 PM »
osnovno pravilo ne diraj mecku dok spava!!! ne treba leteti na takvim lokacijama , a jos i znate da je u blizini vikendica od lava !! (nene) (nene)

Kao prvo, Vule tu lokaciju koristi godinama, a doticni Lav je u vreme kada je Vule, poceo da koristi istu, jos uvek kopao grobove.
Kao drugo, seljaci ga "brane", naravno iz cistog interesa jer je Lav iskoristio svoj uticaj i od zaboravljenog sela napravio metropolu (naravno od nasih para).
Kao trece, nase ponasanje je bahato i neodgovorno, a bilo bi lepo da neko snimi ponasanje njegovih vozaca i pratnje kada kao manijaci voze po gradu,
dok se Lav odmara od teskog posla gazdovanja u Savani. :)



Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Jos jedan slucaj privodjenja zbog rc hobija
« Reply #11 on: November 10, 2014, 06:05:48 PM »
Sve dok neko mesto nije obeleženo sa dobro vidljivom tablom da je zabranjen pristup, snimanje ili slično, dotle se ne može sprovesti nikakav prekšajni postupak, pa ni privođenje zbog ne nastale štete na pašnjaku, ma čija vikendica je u blizini. Naravno, jasno je da je u ovom slučaju od model jedrilice napravljeno "dron pitanje". Teoretski sa pravom, jer je i ona bespilotna letelica, po definiciji drona, kao svi RC modeli, a ne samo multikopteri. Nije tačno. Svaka bespilotna letelica ima RC pilota, ali on stoji ili sedi negde na zemlji.   :big smile Šta je onda zapravo to dron?  mmmm
Quote
Lako je vama u ravnici, puklo polje kilometrima naokolo, ovde u centralnoj srbiji teško ne naći neko parče zemlje
A ja zavidim onima koji su blizu visoravnima sa brdašcima odličnim za padinsko celodnevno jedrenje, bez vitlovanja modela na visinu. U radijusu od 100Km oko Suborice nama ni jedno brdašce.  :_D Uvek nam treba ono što nemamo, a ne vidimo dobro u onome što imamo.  ;namig
 
« Last Edit: November 10, 2014, 08:09:47 PM by tibeteagle »

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Jos jedan slucaj privodjenja zbog rc hobija
« Reply #12 on: January 12, 2015, 08:48:36 AM »
Jeste žuta štampa i naslovi su takvi, ali nema politike već samo na znanje RC zajednici da neko ne nastrada zbog paranoje pojedinaca!
PARANOJA: Tomislav Nikolić ukida letove iznad Bajčetine!
http://www.kurir.rs/vesti/politika/paranoja-tomislav-nikolic-ukida-letove-iznad-bajcetine-clanak-1655930
 6e mmmm ") :sljus (___)
Zabranjena zona nema slikanja ili zadržavanja u Bajčetini!
http://www.kurir.rs/vesti/politika/zabranjena-zona-nema-slikanja-u-tominom-selu-zbunovi-pokoseni-clanak-1648680
 6e mmmm ") :sljus (___)


Što bi rekli:
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Jos jedan slucaj privodjenja zbog rc hobija
« Reply #13 on: January 12, 2015, 09:44:15 AM »
Pa ne radi on to zbog sebe vec zbog radi nas  :big smile Mada u svetlu svega sto se desava to je i normalno, nije sigurno on to trazio, svugde u svetu postoje protokoli koji se primenjuju. Mozete misliti kako je tek kod Amera  :big smile
Make things as simple as possible, but not simpler.