Author Topic: Gopro hero 4 + Zenmuse H3-3D  (Read 5164 times)

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Gopro hero 4 + Zenmuse H3-3D
« on: November 07, 2014, 12:28:33 PM »
Za sve koji se pitaju da li ovaj setup radi, da skratim pricu - NE.
Ima vec gomila snimaka na youtube sa ovom kombinacijom ali mislim da su editovani.
Dakle, kupio sam nov zenmuse samo za ovu svrhu, da ga koristim sa novom GoPro kamerom.
U startu je kamera kompletno van balansa, po svim osama i tako se javlja non stop ovo seckanje gimbala, kada izgubi snagu pa se opet vrati u balans.
Posle DIY balansiranja kamere principom dodavanja male tezine na potrebnim mestima, roll i pan su izbalansirani (tilt takodje nije u balansu ali ne pravi probleme), ova seckanja gimbala su daleko redja ali se vrlo cesto i dalje javljaju, primer:


Sto se tice FPV-a, on bez problema radi sa GoPro 4 sa istim podesavanjima kao i sa starijim modelima. GoPro settings dugme (na starijim modelima wifi dugme) sa strane na koje se mnogi zale i brushe svoj zenmuse, meni nije pravilo nikakve probleme jer koliko sam primetio, ova najnovija posiljka zenmuse ima sire kuciste i kamera ne moze da se uglavi u kuciste i stoji bez drzaca sa 2 srafa (sto je bio slucaj sa ranijim modelima).

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Gopro hero 4 + Zenmuse H3-3D
« Reply #1 on: November 09, 2014, 03:24:11 PM »
Posle prvog dana, kada mi se desavalo ovo twichovanje, moram d anapomenem da mi se na zadnja 2 snimanja nije desilo nijednom, ali sam leteo po daleko mirnijem vremenu.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Gopro hero 4 + Zenmuse H3-3D
« Reply #2 on: November 10, 2014, 12:30:26 AM »
Nema veze sto je hero4 , nego sto je zenmuse 3 axis tako konstruisan,

da se kamera nalazi vise na levu stranu, ako stojis iza njega, i ponasa se kao jedro,

 vetar koji udara u kameru, skrece je u levu stranu.

  Znam jer se meni ovo desavalo, a prvi sam u srbiji dobio h3 3d verziju gimbala,

 nisam imao ni koga da pitam a ni Vlada rcsrbija nije znao u cemu je problem.

 Problem je resen tako sto sam gimbal spustio ispod helija,

 tako da strujanje vetra ne udara direkt u gimbal, nego opstrujava oko frejma, cudno ali istinito.

Dok to nije bio problem sa 2D verzijom sa kojom sam peglao koliko god moze heli da leti brzo,

 i bio je isturen van frejma, skoro kao sto su elise, da mi ne bi upadale u kadar pri WIDE formatu.

Na starijem frejm kao i na novijim ista situacija









Offline pedjartv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
Re: Gopro hero 4 + Zenmuse H3-3D
« Reply #3 on: November 10, 2014, 09:06:33 AM »
takodje sam i ja imao isti problem i delimicno sam ga resio pomeranjem ispod multirotora. verovatno ce jednog dana DJI da izbaci novi firmware koji resava taj problem,a do tada samo lagano  ()-()

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Gopro hero 4 + Zenmuse H3-3D
« Reply #4 on: November 10, 2014, 01:18:56 PM »
Nema veze sto je hero4 , nego sto je zenmuse 3 axis tako konstruisan,

da se kamera nalazi vise na levu stranu, ako stojis iza njega, i ponasa se kao jedro,

 vetar koji udara u kameru, skrece je u levu stranu.

Samo bih se delimicno slozio sa ovim, a to da se gopro ponasa kao jedro.
Ipak je do gp4 i gimbala koji nije balansiran za ovu kameru, pa samim tim kameru je lakse izbaciti iz balansa, sto je i logicno jer motori trose vise snage da kameru odrze u balansu.
Pod istim uslovima, istog dana, sam probao i hero3 i nijednom se nije desilo kao na gornjem snimku.

takodje sam i ja imao isti problem i delimicno sam ga resio pomeranjem ispod multirotora. verovatno ce jednog dana DJI da izbaci novi firmware koji resava taj problem,a do tada samo lagano  ()-()
Pa fantomu je kamera vec ispod frejma. Firmware to ne moze da sredi, vec gimbal koji je balansiran kako treba ili jaci motori koji mogu da kompenzuju teze vremense uslove i kameru koja je u startu van balansa, a DJI ce svakako izbaciti novi gimbal za hero4...
« Last Edit: November 10, 2014, 01:21:55 PM by dandi »

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Gopro hero 4 + Zenmuse H3-3D
« Reply #5 on: November 10, 2014, 01:24:17 PM »
E to vec ne znam, nisam uzeo hero4 i necu skoro, jer ovo je postalo idiotluk, toliko brzo izlaze novi modeli da nije normalno. A ne postoji neki fenomenalni pomak u kvalitetu da bih svakih par meseci dodavao po 250-300€ za novi model.

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Gopro hero 4 + Zenmuse H3-3D
« Reply #6 on: November 10, 2014, 03:03:04 PM »
Slazem se, sad ce za par meseci da izbace hero4 +, pa onda do sledeceg bozica hero5 i tako u krug, to im je poslovna politika.
Sem veceg frejmrate-a za 2,7K i mogucnost biranja fov i 4K snimanja ni ja ne vidim da je sam snimak nesto bolji po kvalitetu u odnosu na stariji model...